Aeroplani ngrihet në fluturim ngjitur me turistët, vdes 57-vjeçarja nga presioni ajrit
13/07/2017 - 11:15

Një turiste ka gjetur vdekjen pasi përplasi kokën në tokë nga presioni i lartë i ajrit që  një aeroplan ka shkaktuar kur është ngritur në fluturim, në një plazh të famshëm ku aeroplanët fluturojnë ngjitur me kokat e pushuesve.

Gruaja 57-vjeçare po mbahej në gardh me zinxhirë në aeroportin e territorit holandez të Karaibeve të Sint Maarten por presioni i lartë ka bërë që asaj ti shkëputen duart dhe të godasë kokën në një bordurë betoni.

Në Maho Beach pista e avionit ndodhet vetëm pak metra larg plazhit ku pushojnë turistët dhe njihet si aeroporti më i frikshëm në botë. Për këtë arsye mjëra njerëz që kërkojnë aventurë dhe emocione mblidhen çdo ditë aty për ta provuar këtë ndjesi.

/Oarnews.tv/

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter

Read previous post:
Police operation, Luxury vehicles and criminal assets seized in Elbasan

Close