A po vjen planeti Nibiru për të shkatërruar Tokën?
23/09/2017 - 17:46

Ndërkohë që shumica e njerëzve janë më të shqetësuar për ndonjë luftë të mundshme bërthamore për shkak të akuzave të vazhdueshme midis Donald Tramp dhe liderit komunist të Koresë së Veriut, të tjerë besojnë se sot është fundi i botës, pasi një planet misterioz do ta dëmtojë planetin tokë.

Zjarre, uragane, tërmete dhe lufta e fjalëve të Trump me udhëheqësin e Koresë së Veriut, Kim Jong-un, kanë dominuar ciklin e lajmeve në muajt e fundit, të cilat shumë besojnë se janë shenja që apokalipsi është afër.

Megjithatë, një kombinim i numerologjisë së krishterë, shenjat në yje dhe një planet imagjinar me emrin Nibiru që shkon drejt Tokës, kanë provuar një tregim më imponues për shumë teoricienë të fundit të botës.

NASA ka hedhur poshtë në mënyrë të përsëritur ekzistencën e ‘planetit vrasës’, duke deklaruar se do të ketë të paktën disa prova të dukshme në sistemin diellor të një trupi kaq të madh (graviteti është një forcë misterioze por kryesisht e pashmangshme).

Në vend të kësaj, ne duhet të jemi më të shqetësuar për vdekjen e gjatë dhe të ngadaltë të planetit nga ndryshimi i klimës sesa çdo teori konspirative e fantazive, madje edhe ato që sugjerojnë që planetët misterioze po vijnë për të na verbuar.

 

/Ora News.tv/

 

 

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter

Read previous post:
Investment at Lake Park, City Hall is constructing a third sport area

Close