5-vjeçari, shqiptari i parë që bëhet pjesë e Organizatës Botërore të Gjenive
12/07/2017 - 16:06

Dionis Senjo është një djalë i vogël nga Tirana që ka treguar se është pranuar në Organizatën Botërore të Gjenive.

Ai është vetëm 5 vjec dhe ka aftësi në astronomi, matematikë, gjeografi, kimi, anatomi, biologji, gjuhë të huaja.

Pasi iu nënshtrua një testi për inteligjencën, arriti të pranohej në Organizatë dhe këtë e bëri të ditur nëpërmjet një postimi në Facebook.

Dionisi është shqiptari i parë që merr pjesë në një kompeticion të tillë pasi ka informacion për fusha të ndryshme si dhe arrin të lexojë rrjedhshëm në shqip e anglisht.  Vogëlushi ka lexuar 700 libra deri më sot dhe në kohën e lirë mëson të gatuajë.

/oranews.tv/

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter

Komento

Read previous post:
Police operation, Luxury vehicles and criminal assets seized in Elbasan

Close