“Traviata” rivihet në skenën e teatrit të Vlorës pas 40 vitesh
18/03/2017 - 16:15 Nga: Jerola Ziaj

Rikthim pas 40 vitesh në skenen e teatrit “Petro Marko”. Traviata ka korrur sukses në Vlorë, qyteti ku TKOB ka mbyllur turneun.

Me vepren e jështezakonshme të Giuseppe Verdit opera me tre akte, ka ngjallur interes të jashtëzakonshëm tek artëdashesit.

Drejtorja e TKOB Zana Cela,e ka cilësuar fillimin e nje bashkëpunimi,por edhe te nje inciative që do të vijojë të përsëritet, tashmë me shfaqje të ngjashme në të gjithë vendin.

Zana Çela: “Ishte një teatër që jepej vetëm në një skenë dhe që nuk ishte normale. Është për të gjithë qytetet jo vetëm për kryeqytetin. Ky është një fillim që do të ketë vazhdimësi.

Më herët Traviata e verdit rrugëtoi në Shkodër, Elbasan e Fier, për ta përmbyllur përformancën e suksesit në Vlore.

/Oranews.tv/

 

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter

Read previous post:
Helikopterët e Vivas shuajnë zjarrin në pyjet e Rrogozhinës

Close