Ekspozita ‘Toka’
18/03/2017 - 16:01 Nga: Nertila Dosti

Ekspozita ‘Toka’ ka bërë bashkë 20 pedagogë të Fakultetit të Arteve . Pikturat, vizatimet, skulpturat e instalacionet kanë qënë disa prej mediumeve me të cilat pedagogët janë përfaqësuar e kanë përcjellë mesazhe mbi tokën.

Ndryshe nga ekzpozitat e mëprashme, kjo e këtij viti bazohet mbi një temë.

Mezazhi që dominon është ai për mbrojtjen e mjedisit.  Ekspozita ‘Toka’ do të qëndrojë hapur në Galerinë  Fab deri në datën 27 mars.

/Oranews.tv/

 

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter

Komento

Read previous post:
Basha: Sot Edi Rama e shiti Saimir Tahirin për të shpëtuar lëkurën e tij

Close