"Hije dhe Siluetë" - Durrës, çelet ekspozita me punime të nudos abstrakte
17/04/2017 - 19:44 Nga: Leonidha Musaj

Hije dhe Siluete, ky është titulli i ekspozitës së piktores së re durrsake Sara Tagani, që guxon të thyej tabutë duke publikuar imazhe të nudos abstrakte.

e çelur në Galerinë e Arteve Figurative “Nikolet Vasia” në qytetin bregdetar, ekspozita përbëhet nga 25 punime.

Artistja e re shpjegon se këto punime, shumica e të cilave janë realizime nudo,  kanë marrë jetë në Durrës, gjatë 5 viteve të fundit falë një punë impenjative.

Tagani thekson se nudoja e ka impresionuar prej vitesh dhe për këtë arsye pak nga pak arriti të mundësojë hapjen e një ekspozite të tillë.

Tagani: Janë emocione të përjetuara, çaste të lira. Ndjenja shpirtërore të derdhura në telajo.

Ekspozita ndryshe, “Hije dhe Siluetë” do të jetë e hapur për një javë.

/Ora News.tv/

 

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter

Komento

Read previous post:
Helikopterët e Vivas shuajnë zjarrin në pyjet e Rrogozhinës

Close