Spektakolare, Deti kthehet në një neon blu

3E479FFB00000578-4315068-Experts_believe_that_the_bioluminscence_and_Aurora_Australia_cou-a-15_1489564873670

Picture 1 of 10

Dritë deri natën! Fotografitë mahnitëse tregojnë fenomene nënujore që kanë kthyer plazhin eTazmanisë në një neon blu.
Fotografi Brett Chatwin ka ndarë fotot mahnitëse të ngjarjes që ka ndodhur në një bregdet të Tazmanisë, kur uji është ndriçuar si pjesë e fenomenit të rrallë. Ky fenomen ka kthyer plazhet përgjatë bregdetit veri-perëndim të shtetit në hijen e një neoni blu.
Algat bioluminishente, të quajtura zakonisht si shkëlqimi i detit, kanë mahnitur vendasit në Perservation Bay të Tazmanisë. “I gjithë plazhi kishte një blu të shndritshme”, thotë Brett Chatëin, i cili ka fotografuar spektaklin.

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter

Read previous post:
Itali, krim i tmerrshëm brenda familjes, shqiptari vret ish-gruan

Close