Si pushonin shqiptarët në 1984 dhe si pushojnë tani në 2017

shukma

Picture 1 of 9

Këto foto mund t’u duken abstrakte shumë të rinjve sot, por të lindurit para viteve ’80 u rikthejnë mijëra kujtime.
Ne po ju sjellim disa foto të verës së vitit 1984 dhe të verës së vitit 2017. Bëni ju dallimin dhe shikoni si kanë ndryshuar kohët.

Fotot e verës 1984 janë shkrepur nga fotografi i mirënjohur Ferdinando Scianna në Tiranë dhe Durrës.
Atëherë Arançata, kamardare dhe argëtime te krijuara me kushte rrethanore.
Ndërsa sot shezllone,flamingo, shkuma parti …

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter

Read previous post:
FMN: Kujdes projektin 1 miliard euro!

Close