Shihni pasojat e uraganit “Irma”

4422B92200000578-4869944-image-a-31_1505092897574

Picture 1 of 9

Ekipet e shpëtimit ende nuk e dinë se sa njerëz në Florida kanë vdekur nga uragani “Irma” mes frikës së një krize humanitare. Deri në 10,000 vetë besohet të kenë qëndruar në shtëpitë e tyre në Florida gjatë stuhisë dhe tani ata nuk kanë ndihma si ujë apo ushqim.

Uragani “Irma” ka lënë pothuajse katër milionë njerëz pa energji elektrike dhe pesë të vdekur nga stuhia shkatërruese e cila shkaktoi erëra të forta. Irma erdhi si një stuhi e kategorisë 4, por kishte rënë në një kategori të 2-të deri në mbrëmjen e së dielës vonë dhe vazhdoi të dobësohej ndërsa marshoi në brigjet e Gjirit të Floridës.

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter

Read previous post:
Fleckenstein takon Metën: Avancim të reformave për integrimin

Close