Magjia e Festivalit Ischia: Drita, fishekzjarre dhe art në det

161127778-6b517f87-8c75-46e8-a19f-b613ebd96aa1

Picture 1 of 11

Spektakli i fishekzjarre ndriçon detin e Ischia Ponte, me pamje kështjellën Aragonese. Është akti i fundit i edicionit të tetëmbëdhjetë të festës në det në shkëmbinjtë e Sant’Anna, kapur nga objektivi i fotografit Enzo Rando, i cili ka zgjedhur një pozicion të privilegjuar dhe panoramik. Ai u kthye sharmin e një teatri të vërtetë natyror, me anije gjysmë rrethore rreth pasqyrës së ujit që shihej flota lundruese në një mbrëmje të gjallë të dritave dhe sugjerimeve.

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter

Read previous post:
FMN: Kujdes projektin 1 miliard euro!

Close