Ky bregdet ndriçon, ja arsyeja

ag

Picture 1 of 7

Ky bregdet në Tazmani ndricohet nga një fenomen i rrallë. Nga thellësia është shfaqur një dritë me nuancë të kaltër, e cila shkaktohet nga algat njëqelizore dhe planktonet, kur goditen nga valët apo rrymat e ujit. Kur kjo ndodh, qelizat ndriçojnë dhe për pasojë hapësira lëshon dritën e çuditshme.

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter

Read previous post:
KLSH kallëzon në Prokurori 4 drejtorë të bashkisë Roskovec

Close