Kjo artiste të tremb me artin e saj

optical-illusion-make-up-mimi-choi-598423fec9efb__880

Picture 1 of 12

Mimi Choi nga Vancouver, nuk bën grim të zakonshëm.  Shumë pak prej njerëzve e kuptojnë potencialin e  saj.  Mimi Choi nga Vancouver  i Kanadasë  është një artiste  kozmetike e cila bën një iluzion optik. Ajo ka më shumë se 274,000 ndjekës në Instagram.

Para zbulimit të artit të kozmetikës, Mimi u trajnua si mësuese dhe punoi në një parashkollë për tre vjet.

. “Kisha nevojë për një sfidë të re. Jam plotësisht e kënaqur me punën interesante që bëj”, ka thënë ajo. Choi me punën e saj të mahnit duke krijuar kështu tre dimensionalitet me fytyrën e saj.

 

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter

Read previous post:
FMN: Kujdes projektin 1 miliard euro!

Close