Fotot magjepse të kafshëve nga Muzeu i Historisë së Natyrës në Londër

3AECBC4600000578-3990782-This_turkey_pictured_by_Michael_Lambie_was_a_little_confused_by_-a-85_1480610699193

Picture 1 of 10

Fotot magjepse të kafshëve kudo në botë janë bërë pjesë e konkursit vjetor nga Muzeu i Historisë së Natyrës në Londër. Imazhet e jashëzakonshme zbulojnë shumëllojshmërinë mahnitëse të jetës në planetin tonë.

Konkursi i këtij viti ka tërhequr rreth 50.000  profesionistë nga 95 vende të botës.
Nga 100 foto finaliste janë përzgjedhur 25 të tilla për të cilat do të votojë publiku se kush është më magjepsësja.

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter

Read previous post:
Itali, krim i tmerrshëm brenda familjes, shqiptari vret ish-gruan

Close