Oranews.tv - Emisionet – Ora News
Array ( [0] => WP_Post Object ( [ID] => 445997 [post_author] => 10 [post_date] => 2015-01-05 14:13:28 [post_date_gmt] => 2015-01-05 13:13:28 [post_content] => Të Paekspozuarit” eshtë një format unik televiziv në Shqipëri, me fokus në gazetarinë investigative. Qëllimi i emisionit është jo vetëm t’u hedhë një vështrim ngjarjeve shqetësuese por të analizojë thelbin e tyre duke realizuar ndoshta për herë të parë në Shqipëri ekspozimin rrënjësor të korrupsionit, injorancës, banalitetit dhe keq -qeverisjes, elementë të cilët e kanë shoqëruar vendin tonë gjatë gjithë këtyre viteve të vështira të tranzicionit.  "Te Paekspozuarit" mund të ndiqet edhe LIVE ONLINE  çdo të enjte në orën 20.45. Nese keni humbur ndonje emision atehere   KLIKONI KETU.  Gjithashtu të gjitha emisionet janë dhe në YOUTUBE. Jemi dhe në FACEBOOK [post_title] => Të Paekspozuarit [post_excerpt] => [post_status] => publish [comment_status] => closed [ping_status] => closed [post_password] => [post_name] => te-paekspozuarit [to_ping] => [pinged] => [post_modified] => 2015-09-28 18:37:37 [post_modified_gmt] => 2015-09-28 16:37:37 [post_content_filtered] => [post_parent] => 0 [guid] => http://www.oranews.tv/?post_type=emision&p=445997 [menu_order] => 0 [post_type] => emision [post_mime_type] => [comment_count] => 0 [filter] => raw ) [1] => WP_Post Object ( [ID] => 458883 [post_author] => 32 [post_date] => 2015-02-02 17:49:03 [post_date_gmt] => 2015-02-02 16:49:03 [post_content] => Emisioni  “Tonight Ilva Tare” sjell mbrëmjen e çdo të hëne e të mërkure, ora 21:00 emisionin politik më të nxehtë të javës. Çështjet më të forta politike, të ftuar të shumtë, intervista ekskluzive. Debati politik i javës vetëm në Tonight Ilva Tare, live në Ora News. [post_title] => Tonight Ilva Tare [post_excerpt] => [post_status] => publish [comment_status] => closed [ping_status] => closed [post_password] => [post_name] => tonight-ilva-tare-2 [to_ping] => [pinged] => [post_modified] => 2015-09-29 09:39:10 [post_modified_gmt] => 2015-09-29 07:39:10 [post_content_filtered] => [post_parent] => 0 [guid] => http://www.oranews.tv/?post_type=emision&p=458883 [menu_order] => 0 [post_type] => emision [post_mime_type] => [comment_count] => 0 [filter] => raw ) [2] => WP_Post Object ( [ID] => 579623 [post_author] => 15 [post_date] => 2015-09-14 15:41:25 [post_date_gmt] => 2015-09-14 13:41:25 [post_content] => Një emision nga Mimoza Picari. [post_title] => Insight [post_excerpt] => [post_status] => publish [comment_status] => closed [ping_status] => closed [post_password] => [post_name] => insight [to_ping] => [pinged] => [post_modified] => 2015-09-29 11:42:18 [post_modified_gmt] => 2015-09-29 09:42:18 [post_content_filtered] => [post_parent] => 0 [guid] => http://www.oranews.tv/?post_type=emision&p=579623 [menu_order] => 0 [post_type] => emision [post_mime_type] => [comment_count] => 0 [filter] => raw ) [3] => WP_Post Object ( [ID] => 446025 [post_author] => 10 [post_date] => 2015-01-05 14:14:33 [post_date_gmt] => 2015-01-05 13:14:33 [post_content] =>

“Ekopolitike" nisi rrugëtimin mbrëmjen e 6 janarit 2015  në Ora News. I drejtuar nga gazetarja e njohur e ekonomisë Aurora Sulçe emisioni përmes të ftuarve të përzgedhur   trajton debatin politik për ekonominë.

[post_title] => Ekopolitikë [post_excerpt] => [post_status] => publish [comment_status] => closed [ping_status] => closed [post_password] => [post_name] => ekopolitike [to_ping] => [pinged] => [post_modified] => 2015-09-28 18:36:10 [post_modified_gmt] => 2015-09-28 16:36:10 [post_content_filtered] => [post_parent] => 0 [guid] => http://www.oranews.tv/?post_type=emision&p=446025 [menu_order] => 0 [post_type] => emision [post_mime_type] => [comment_count] => 0 [filter] => raw ) [4] => WP_Post Object ( [ID] => 580017 [post_author] => 15 [post_date] => 2015-09-15 13:10:23 [post_date_gmt] => 2015-09-15 11:10:23 [post_content] => Një emision nga Nertil Agalliu. [post_title] => Në Fokus [post_excerpt] => [post_status] => publish [comment_status] => closed [ping_status] => closed [post_password] => [post_name] => ne-fokus [to_ping] => [pinged] => [post_modified] => 2016-03-05 10:53:55 [post_modified_gmt] => 2016-03-05 09:53:55 [post_content_filtered] => [post_parent] => 0 [guid] => http://www.oranews.tv/?post_type=emision&p=580017 [menu_order] => 0 [post_type] => emision [post_mime_type] => [comment_count] => 0 [filter] => raw ) [5] => WP_Post Object ( [ID] => 446045 [post_author] => 10 [post_date] => 2015-01-05 14:58:03 [post_date_gmt] => 2015-01-05 13:58:03 [post_content] => Me të ftuarin në "Ora e Intervistës" flasim për temat më të nxehta të ditës. Liderë të politikës shqiptare dhe jo vetëm, çdo në ekranin e Ora News. Deklarata të forta, intervista ekskluzive. "Ora e Intervistës" mund të ndiqet edhe LIVE ONLINE  Nese keni humbur ndonje intervistë atehere KLIKONI KETU. [post_title] => Ora e Intervistës [post_excerpt] => [post_status] => publish [comment_status] => closed [ping_status] => closed [post_password] => [post_name] => ora-e-intervistes [to_ping] => [pinged] => [post_modified] => 2015-11-25 13:12:59 [post_modified_gmt] => 2015-11-25 12:12:59 [post_content_filtered] => [post_parent] => 0 [guid] => http://www.oranews.tv/?post_type=emision&p=446045 [menu_order] => 0 [post_type] => emision [post_mime_type] => [comment_count] => 0 [filter] => raw ) [6] => WP_Post Object ( [ID] => 2418 [post_author] => 10 [post_date] => 2012-10-11 12:10:13 [post_date_gmt] => 2012-10-11 10:10:13 [post_content] => [post_title] => Ora News Speciale [post_excerpt] => [post_status] => publish [comment_status] => closed [ping_status] => closed [post_password] => [post_name] => ora-news-speciale-2 [to_ping] => [pinged] => [post_modified] => 2015-09-29 09:30:09 [post_modified_gmt] => 2015-09-29 07:30:09 [post_content_filtered] => [post_parent] => 0 [guid] => http://oranews.tv/?post_type=emision&p=2418 [menu_order] => 5 [post_type] => emision [post_mime_type] => [comment_count] => 0 [filter] => raw ) [7] => WP_Post Object ( [ID] => 588533 [post_author] => 15 [post_date] => 2015-09-28 17:31:02 [post_date_gmt] => 2015-09-28 15:31:02 [post_content] => [post_title] => Intervista e orës 16: 30 [post_excerpt] => [post_status] => publish [comment_status] => closed [ping_status] => closed [post_password] => [post_name] => intervista-e-ores-16-30 [to_ping] => [pinged] => [post_modified] => 2016-03-31 19:52:48 [post_modified_gmt] => 2016-03-31 17:52:48 [post_content_filtered] => [post_parent] => 0 [guid] => http://www.oranews.tv/?post_type=emision&p=588533 [menu_order] => 0 [post_type] => emision [post_mime_type] => [comment_count] => 0 [filter] => raw ) [8] => WP_Post Object ( [ID] => 588482 [post_author] => 15 [post_date] => 2015-09-28 16:12:36 [post_date_gmt] => 2015-09-28 14:12:36 [post_content] => Një emision nga Ermira Çausholli. [post_title] => Tangram [post_excerpt] => [post_status] => publish [comment_status] => closed [ping_status] => closed [post_password] => [post_name] => tangram [to_ping] => [pinged] => [post_modified] => 2015-09-29 09:48:44 [post_modified_gmt] => 2015-09-29 07:48:44 [post_content_filtered] => [post_parent] => 0 [guid] => http://www.oranews.tv/?post_type=emision&p=588482 [menu_order] => 0 [post_type] => emision [post_mime_type] => [comment_count] => 0 [filter] => raw ) [9] => WP_Post Object ( [ID] => 446030 [post_author] => 10 [post_date] => 2015-01-05 14:16:36 [post_date_gmt] => 2015-01-05 13:16:36 [post_content] => Një program i ideuar dhe i drejtuar nga shkrimtarja dhe publicistja e njohur Diana Çuli. Emisioni do të ketë protagonistë shkrimtarë dhe personalitete të njohura të botës së artit dhe kulturës. "Kronike e Pambaruar" mund të ndiqet edhe LIVE ONLINE  çdo të Mërkurë në orën 19.00 Nese keni humbur ndonje emision atehere   KLIKONI KETU.  Gjithashtu të gjitha emisionet janë dhe në YOUTUBE. Jemi dhe në Facebook [post_title] => Kronike e Pambaruar [post_excerpt] => [post_status] => publish [comment_status] => closed [ping_status] => closed [post_password] => [post_name] => kronike-e-pambaruar [to_ping] => [pinged] => [post_modified] => 2015-12-12 14:14:05 [post_modified_gmt] => 2015-12-12 13:14:05 [post_content_filtered] => [post_parent] => 0 [guid] => http://www.oranews.tv/?post_type=emision&p=446030 [menu_order] => 0 [post_type] => emision [post_mime_type] => [comment_count] => 0 [filter] => raw ) [10] => WP_Post Object ( [ID] => 499 [post_author] => 10 [post_date] => 2012-08-17 12:53:01 [post_date_gmt] => 2012-08-17 10:53:01 [post_content] => Të ftuar të shumtë, lidhje direkte, analiza sportive e javës , komente, diskutime të shumta, intervista ekskluzive. Live në Ora News. [post_title] => Ora Skaner [post_excerpt] => [post_status] => publish [comment_status] => closed [ping_status] => closed [post_password] => [post_name] => ora-skaner-3 [to_ping] => [pinged] => [post_modified] => 2015-12-12 14:12:12 [post_modified_gmt] => 2015-12-12 13:12:12 [post_content_filtered] => [post_parent] => 0 [guid] => http://oranews.tv/?post_type=emision&p=499 [menu_order] => 13 [post_type] => emision [post_mime_type] => [comment_count] => 0 [filter] => raw ) [11] => WP_Post Object ( [ID] => 446028 [post_author] => 10 [post_date] => 2015-01-05 14:15:22 [post_date_gmt] => 2015-01-05 13:15:22 [post_content] => [post_title] => Sport magazine [post_excerpt] => [post_status] => publish [comment_status] => closed [ping_status] => closed [post_password] => [post_name] => sport-magazine [to_ping] => [pinged] => [post_modified] => 2015-09-29 09:34:26 [post_modified_gmt] => 2015-09-29 07:34:26 [post_content_filtered] => [post_parent] => 0 [guid] => http://www.oranews.tv/?post_type=emision&p=446028 [menu_order] => 0 [post_type] => emision [post_mime_type] => [comment_count] => 0 [filter] => raw ) [12] => WP_Post Object ( [ID] => 384048 [post_author] => 15 [post_date] => 2014-09-22 18:26:36 [post_date_gmt] => 2014-09-22 16:26:36 [post_content] => Cdo "Dite e Re" nis ne "Ora News" me mengjeset informuese dhe argetuese ne nje emision nga Gerti Çarçani & Stela Kotri "Dite e Re" mund të ndiqet edhe LIVE ONLINE çdo ditë Nese keni humbur ndonje emision atehere   KLIKONI KETU.  Gjithashtu të gjitha emisionet janë dhe në YOUTUBE. Jemi dhe në FACEBOOK [post_title] => Ditë e Re [post_excerpt] => [post_status] => publish [comment_status] => closed [ping_status] => closed [post_password] => [post_name] => dite-e-re [to_ping] => [pinged] => [post_modified] => 2015-09-29 09:32:06 [post_modified_gmt] => 2015-09-29 07:32:06 [post_content_filtered] => [post_parent] => 0 [guid] => http://www.oranews.tv/?post_type=emision&p=384048 [menu_order] => 0 [post_type] => emision [post_mime_type] => [comment_count] => 0 [filter] => raw ) [13] => WP_Post Object ( [ID] => 820999 [post_author] => 32 [post_date] => 2016-09-01 12:29:58 [post_date_gmt] => 2016-09-01 10:29:58 [post_content] => [post_title] => Ora Juaj [post_excerpt] => [post_status] => publish [comment_status] => closed [ping_status] => closed [post_password] => [post_name] => ora-juaj [to_ping] => [pinged] => [post_modified] => 2016-09-15 10:08:14 [post_modified_gmt] => 2016-09-15 08:08:14 [post_content_filtered] => [post_parent] => 0 [guid] => http://www.oranews.tv/?post_type=emision&p=820999 [menu_order] => 0 [post_type] => emision [post_mime_type] => [comment_count] => 0 [filter] => raw ) [14] => WP_Post Object ( [ID] => 825464 [post_author] => 15 [post_date] => 2016-09-07 19:10:16 [post_date_gmt] => 2016-09-07 17:10:16 [post_content] => Çdo të dielë nga ora 08:00 deri në orën 10:00, një program që transmetohet në Radio dhe tv Ora News, me të ftuar dhe diskutime të ndryshme. Cdo të dielë, Ditë e Re Weekend nga Etelina Nikolla. [post_title] => Ditë e Re Weekend [post_excerpt] => [post_status] => publish [comment_status] => closed [ping_status] => closed [post_password] => [post_name] => dite-e-re-weekend [to_ping] => [pinged] => [post_modified] => 2016-09-15 10:34:48 [post_modified_gmt] => 2016-09-15 08:34:48 [post_content_filtered] => [post_parent] => 0 [guid] => http://www.oranews.tv/?post_type=emision&p=825464 [menu_order] => 0 [post_type] => emision [post_mime_type] => [comment_count] => 0 [filter] => raw ) [15] => WP_Post Object ( [ID] => 299343 [post_author] => 10 [post_date] => 2014-06-26 17:53:44 [post_date_gmt] => 2014-06-26 15:53:44 [post_content] => [post_title] => English News Edition [post_excerpt] => [post_status] => publish [comment_status] => closed [ping_status] => closed [post_password] => [post_name] => english-news-edition [to_ping] => [pinged] => [post_modified] => 2016-09-02 11:26:14 [post_modified_gmt] => 2016-09-02 09:26:14 [post_content_filtered] => [post_parent] => 0 [guid] => http://www.oranews.tv/?post_type=emision&p=299343 [menu_order] => 0 [post_type] => emision [post_mime_type] => [comment_count] => 0 [filter] => raw ) [16] => WP_Post Object ( [ID] => 584632 [post_author] => 32 [post_date] => 2015-09-22 10:28:44 [post_date_gmt] => 2015-09-22 08:28:44 [post_content] => [post_title] => Receta e Dites [post_excerpt] => [post_status] => publish [comment_status] => closed [ping_status] => closed [post_password] => [post_name] => receta-e-dites-2 [to_ping] => [pinged] => [post_modified] => 2016-09-15 10:08:32 [post_modified_gmt] => 2016-09-15 08:08:32 [post_content_filtered] => [post_parent] => 0 [guid] => http://www.oranews.tv/?post_type=emision&p=584632 [menu_order] => 0 [post_type] => emision [post_mime_type] => [comment_count] => 0 [filter] => raw ) [17] => WP_Post Object ( [ID] => 225867 [post_author] => 10 [post_date] => 2014-04-19 18:34:55 [post_date_gmt] => 2014-04-19 16:34:55 [post_content] => [post_title] => Edicioni Qëndror i Lajmeve [post_excerpt] => [post_status] => publish [comment_status] => closed [ping_status] => closed [post_password] => [post_name] => edicioni-qendror-i-lajmeve [to_ping] => [pinged] => [post_modified] => 2015-09-29 09:37:52 [post_modified_gmt] => 2015-09-29 07:37:52 [post_content_filtered] => [post_parent] => 0 [guid] => http://www.oranews.tv/?post_type=emision&p=225867 [menu_order] => 15 [post_type] => emision [post_mime_type] => [comment_count] => 0 [filter] => raw ) )

Të Paekspozuarit

Çdo të Enjte Ora 20:45

Të Paekspozuarit” eshtë një format unik televiziv në Shqipëri, me fokus në gazetarinë investigative. Qëllimi i emisionit është jo vetëm t’u hedhë një vështrim ngjarjeve shqetësuese por të analizojë thelbin e tyre duke realizuar ndoshta për herë të parë në Shqipëri ekspozimin rrënjësor të korrupsionit, injorancës, banalitetit dhe keq -qeverisjes, elementë të cilët e kanë shoqëruar vendin tonë gjatë gjithë këtyre viteve të vështira të tranzicionit. 

“Te Paekspozuarit” mund të ndiqet edhe LIVE ONLINE  çdo të enjte në orën 20.45. Nese keni humbur ndonje emision atehere   KLIKONI KETU.  Gjithashtu të gjitha emisionet janë dhe në YOUTUBE. Jemi dhe në FACEBOOK

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter

Tonight Ilva Tare

Të Hënë dhe të Mërkurë - 21:00

Emisioni  “Tonight Ilva Tare” sjell mbrëmjen e çdo të hëne e të mërkure, ora 21:00 emisionin politik më të nxehtë të javës. Çështjet më të forta politike, të ftuar të shumtë, intervista ekskluzive. Debati politik i javës vetëm në Tonight Ilva Tare, live në Ora News.

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter

Insight

Çdo të dielë në orën 20:30

Një emision nga Mimoza Picari.

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter

Ekopolitikë

Çdo të Martë në orën 21:00

“Ekopolitike” nisi rrugëtimin mbrëmjen e 6 janarit 2015  në Ora News. I drejtuar nga gazetarja e njohur e ekonomisë Aurora Sulçe emisioni përmes të ftuarve të përzgedhur   trajton debatin politik për ekonominë.

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter

Në Fokus

Çdo të hënë dhe të premte - 23:05

Një emision nga Nertil Agalliu.

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter

Ora e Intervistës

Me të ftuarin në “Ora e Intervistës” flasim për temat më të nxehta të ditës. Liderë të politikës shqiptare dhe jo vetëm, çdo në ekranin e Ora News. Deklarata të forta, intervista ekskluzive. “Ora e Intervistës” mund të ndiqet edhe LIVE ONLINE 
Nese keni humbur ndonje intervistë atehere KLIKONI KETU.

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter

Ora News Speciale

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter

Intervista e orës 16: 30

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter

Tangram

Çdo të shtunë, ora -21:00

Një emision nga Ermira Çausholli.

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter

Kronike e Pambaruar

Çdo të Mërkurë në orën 19:00

Një program i ideuar dhe i drejtuar nga shkrimtarja dhe publicistja e njohur Diana Çuli. Emisioni do të ketë protagonistë shkrimtarë dhe personalitete të njohura të botës së artit dhe kulturës.

“Kronike e Pambaruar” mund të ndiqet edhe LIVE ONLINE  çdo të Mërkurë në orën 19.00

Nese keni humbur ndonje emision atehere   KLIKONI KETU.  Gjithashtu të gjitha emisionet janë dhe në YOUTUBE. Jemi dhe në Facebook

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter

Ora Skaner

Çdo të Dielë ora 23:05

Të ftuar të shumtë, lidhje direkte, analiza sportive e javës , komente, diskutime të shumta, intervista ekskluzive. Live në Ora News.

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter

Sport magazine

Çdo të shtunë ora 22:00

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter

Ora Juaj

Nga e hena ne te shtune 06:30-08:30

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter

Ditë e Re Weekend

Çdo të diel - 08:00

Çdo të dielë nga ora 08:00 deri në orën 10:00, një program që transmetohet në Radio dhe tv Ora News, me të ftuar dhe diskutime të ndryshme. Cdo të dielë, Ditë e Re Weekend nga Etelina Nikolla.

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter

English News Edition

Every day 18:00 UTC +2

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter

Receta e Dites

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter

Edicioni Qëndror i Lajmeve

20:00

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter