Oranews.tv - Emisionet – Ora News
Array ( [0] => WP_Post Object ( [ID] => 879322 [post_author] => 32 [post_date] => 2016-11-17 13:51:04 [post_date_gmt] => 2016-11-17 12:51:04 [post_content] => Emisioni investigativ çdo ditë nga e hëna në të premte ora 19:00. Një dritare e re për qytetarët. Kontaktoni: “boom@oranews.tv” ose ne numrin e telefonit 069 600 0002. [post_title] => Boom [post_excerpt] => [post_status] => publish [comment_status] => closed [ping_status] => closed [post_password] => [post_name] => boom [to_ping] => [pinged] => [post_modified] => 2016-12-13 15:06:30 [post_modified_gmt] => 2016-12-13 14:06:30 [post_content_filtered] => [post_parent] => 0 [guid] => http://www.oranews.tv/?post_type=emision&p=879322 [menu_order] => 0 [post_type] => emision [post_mime_type] => [comment_count] => 0 [filter] => raw ) [1] => WP_Post Object ( [ID] => 458883 [post_author] => 32 [post_date] => 2015-02-02 17:49:03 [post_date_gmt] => 2015-02-02 16:49:03 [post_content] => Eshtë emision i aktualitetit politik, që vlerësohet nga publiku si një program lider në treg. Drejtuesja Ilva Tare me një eksperiencë mbi 20 vjeçare në tregun e medias dhe studime pas shkollore në London School of Economics ka arritur ta shndërrojë studion e emisionit dy herë në javë të hënën dhe të mërkurën në orën 21.00 në një hapësirë të kërkuar debati dhe thellimi për temat më të nxehta të aktualitetit. Tonight Ilva Tare në disa raste ka shërbyer si përcaktues i axhendës së debatit publik, falë profesionalizmit dhe standardeve të larta në transmetimin televiziv, që shpeshherë është edhe pikë referimi për studiues dhe analistë me influencë në vend. Emisioni i pare u transmetua me 28 janar 2011. "Tonight Ilva Tare" mund të ndiqet  LIVE ONLINE çdo të hënë e të mërkurë  ora 21:00 Çdo emision është dhe në Youtube. Na ndiqni dhe në Facebook Na kontaktoni në adresën e emailit  tonightilvatare@oranews.tv [post_title] => Tonight Ilva Tare [post_excerpt] => [post_status] => publish [comment_status] => closed [ping_status] => closed [post_password] => [post_name] => tonight-ilva-tare-2 [to_ping] => [pinged] => [post_modified] => 2016-11-04 12:44:38 [post_modified_gmt] => 2016-11-04 11:44:38 [post_content_filtered] => [post_parent] => 0 [guid] => http://www.oranews.tv/?post_type=emision&p=458883 [menu_order] => 0 [post_type] => emision [post_mime_type] => [comment_count] => 0 [filter] => raw ) [2] => WP_Post Object ( [ID] => 446025 [post_author] => 10 [post_date] => 2015-01-05 14:14:33 [post_date_gmt] => 2015-01-05 13:14:33 [post_content] => Sjell çdo të martë debatin politik për ekoniminë. Të ftuar në panel ministra, deputetë, specialistë dhe analistë të njohur në fushën e ekonomisë. Intervista ekskluzive me guvernatorin e BSh-së, ministrat e Ekonomisë dhe Financës si dhe përfaqësues të BB e FMN-së. "Ekopolitikë" drejtohet nga gazetarja Aurora Sulçe me një eksperiencë mbi 15 vite në tregun mediatik shqiptar dhe transmetohet në Ora News  prej 6 janarit 2015. "Ekopolitike" mund të ndiqet  LIVE ONLINE çdo të martë ora 21:00 Çdo emision është dhe në Youtube. Na ndiqni dhe në Facebook Adresa e emailit  ekopolitike@oranews.tv [post_title] => Ekopolitikë [post_excerpt] => [post_status] => publish [comment_status] => closed [ping_status] => closed [post_password] => [post_name] => ekopolitike [to_ping] => [pinged] => [post_modified] => 2016-11-04 12:48:28 [post_modified_gmt] => 2016-11-04 11:48:28 [post_content_filtered] => [post_parent] => 0 [guid] => http://www.oranews.tv/?post_type=emision&p=446025 [menu_order] => 0 [post_type] => emision [post_mime_type] => [comment_count] => 0 [filter] => raw ) [3] => WP_Post Object ( [ID] => 842369 [post_author] => 32 [post_date] => 2016-09-30 16:46:29 [post_date_gmt] => 2016-09-30 14:46:29 [post_content] => “Arena”, nga Dritan Hila në “Ora News” sjell tematika të ndryshme me karakter politik, por edhe analitik dhe investigativ. Moderohet nga Dritan Hila, një nga emrat e njohur të analizës në Shqipëri, prej vitesh aktiv në median e shkruar. Ai vjen për herë të parë në rolin e moderatorit me këtë format.  Të ftuar janë politikanë, ekspertë, ambasadorë, ministra, si dhe përfaqësues të njohur të shoqërisë civile. Emisioni i parë u transmetua më 6 tetor 2016 "Arena" mund të ndiqet  LIVE ONLINE çdo të enjte ora 21:00 Çdo emision është në Youtube. Na ndiqni dhe në Facebook Adresa e emailit arena@oranews.tv   [post_title] => Arena [post_excerpt] => [post_status] => publish [comment_status] => closed [ping_status] => closed [post_password] => [post_name] => arena [to_ping] => [pinged] => [post_modified] => 2016-11-18 13:25:57 [post_modified_gmt] => 2016-11-18 12:25:57 [post_content_filtered] => [post_parent] => 0 [guid] => http://www.oranews.tv/?post_type=emision&p=842369 [menu_order] => 0 [post_type] => emision [post_mime_type] => [comment_count] => 0 [filter] => raw ) [4] => WP_Post Object ( [ID] => 446045 [post_author] => 10 [post_date] => 2015-01-05 14:58:03 [post_date_gmt] => 2015-01-05 13:58:03 [post_content] => Me të ftuarin në "Ora e Intervistës" flasim për temat më të nxehta të ditës. Liderë të politikës shqiptare dhe jo vetëm, çdo në ekranin e Ora News. Deklarata të forta, intervista ekskluzive. "Ora e Intervistës" mund të ndiqet edhe LIVE ONLINE  Nese keni humbur ndonje intervistë atehere KLIKONI KETU. [post_title] => Ora e Intervistës [post_excerpt] => [post_status] => publish [comment_status] => closed [ping_status] => closed [post_password] => [post_name] => ora-e-intervistes [to_ping] => [pinged] => [post_modified] => 2015-11-25 13:12:59 [post_modified_gmt] => 2015-11-25 12:12:59 [post_content_filtered] => [post_parent] => 0 [guid] => http://www.oranews.tv/?post_type=emision&p=446045 [menu_order] => 0 [post_type] => emision [post_mime_type] => [comment_count] => 0 [filter] => raw ) [5] => WP_Post Object ( [ID] => 900500 [post_author] => 32 [post_date] => 2016-12-14 16:01:41 [post_date_gmt] => 2016-12-14 15:01:41 [post_content] =>
 Projekti i ri i Ora News ka në fokus aktualitetin ekonomik, por të trajtuar në një mënyrë ndryshe. Çdo të mërkurë dhe të premte në orën 15.00, gazetarja Aurora Sulçe sjell një analizë të thelluar të lajmit kryesor të javës, me ekspertizën më të mirë, për të kuptuar dhe analizuar çdo gjë në lidhje me ekonominë dhe financat tona.
Një gërshetim i ngjarjeve në terren me analizën në studio, në një produkt televiziv që mungon në tregun mediatik shqiptar. Një prodhim i redaksisë së informacionit në TV “Ora News”, me synimin për të shkuar përtej lajmit të përditshëm.
[post_title] => Para e pasuri [post_excerpt] => [post_status] => publish [comment_status] => closed [ping_status] => closed [post_password] => [post_name] => para-dhe-pasuri [to_ping] => [pinged] => [post_modified] => 2017-02-04 12:54:24 [post_modified_gmt] => 2017-02-04 11:54:24 [post_content_filtered] => [post_parent] => 0 [guid] => http://www.oranews.tv/?post_type=emision&p=900500 [menu_order] => 0 [post_type] => emision [post_mime_type] => [comment_count] => 0 [filter] => raw ) [6] => WP_Post Object ( [ID] => 2418 [post_author] => 10 [post_date] => 2012-10-11 12:10:13 [post_date_gmt] => 2012-10-11 10:10:13 [post_content] => [post_title] => Ora News Speciale [post_excerpt] => [post_status] => publish [comment_status] => closed [ping_status] => closed [post_password] => [post_name] => ora-news-speciale-2 [to_ping] => [pinged] => [post_modified] => 2015-09-29 09:30:09 [post_modified_gmt] => 2015-09-29 07:30:09 [post_content_filtered] => [post_parent] => 0 [guid] => http://oranews.tv/?post_type=emision&p=2418 [menu_order] => 5 [post_type] => emision [post_mime_type] => [comment_count] => 0 [filter] => raw ) [7] => WP_Post Object ( [ID] => 588533 [post_author] => 15 [post_date] => 2015-09-28 17:31:02 [post_date_gmt] => 2015-09-28 15:31:02 [post_content] => [post_title] => Intervista e orës 16: 30 [post_excerpt] => [post_status] => publish [comment_status] => closed [ping_status] => closed [post_password] => [post_name] => intervista-e-ores-16-30 [to_ping] => [pinged] => [post_modified] => 2016-03-31 19:52:48 [post_modified_gmt] => 2016-03-31 17:52:48 [post_content_filtered] => [post_parent] => 0 [guid] => http://www.oranews.tv/?post_type=emision&p=588533 [menu_order] => 0 [post_type] => emision [post_mime_type] => [comment_count] => 0 [filter] => raw ) [8] => WP_Post Object ( [ID] => 588482 [post_author] => 15 [post_date] => 2015-09-28 16:12:36 [post_date_gmt] => 2015-09-28 14:12:36 [post_content] => Një format krejt i veçantë në llojin e vetë, ku i kushtohet tërësisht fëmijëve. Prej datës 16 shtator 2015 transmetohet në Ora News. Në emision fëmijët prezantojnë përmes projekteve një "Shqipëri më të mirë". Përballë kanë një panel të rriturish, personalitete të njohura në fusha të ndryshme. Emisioni drejtohet nga gazetarja Ermira Çausholli e cila ka një experiencë televizive mbi 15 vite në tregun mediatik shqipta. Më herët zonja Çausholli ka drejtuar emisione të ndryshme me karakter kulturor  dhe spektakle televizive, në disa prej televizioneve në Shqipëri "Tangram"  mund të ndiqet edhe LIVE ONLINE   çdo të shtunë në ora 21:00 Çdo emision është dhe në youtubeNa ndiqni dhe në Facebook Adresa e emailit  tangram@oranews.tv [post_title] => Tangram [post_excerpt] => [post_status] => publish [comment_status] => closed [ping_status] => closed [post_password] => [post_name] => tangram [to_ping] => [pinged] => [post_modified] => 2016-11-04 12:19:01 [post_modified_gmt] => 2016-11-04 11:19:01 [post_content_filtered] => [post_parent] => 0 [guid] => http://www.oranews.tv/?post_type=emision&p=588482 [menu_order] => 0 [post_type] => emision [post_mime_type] => [comment_count] => 0 [filter] => raw ) [9] => WP_Post Object ( [ID] => 446030 [post_author] => 10 [post_date] => 2015-01-05 14:16:36 [post_date_gmt] => 2015-01-05 13:16:36 [post_content] => Një program i ideuar dhe i drejtuar nga shkrimtarja dhe publicistja e njohur Diana Çuli. Emisioni do të ketë protagonistë shkrimtarë dhe personalitete të njohura të botës së artit dhe kulturës. "Kronike e Pambaruar" mund të ndiqet edhe LIVE ONLINE  çdo të Premte ora 21.00 Nese keni humbur ndonje emision atehere   KLIKONI KETU.  Gjithashtu të gjitha emisionet janë dhe në YOUTUBE. Jemi dhe në Facebook [post_title] => Kronike e Pambaruar [post_excerpt] => [post_status] => publish [comment_status] => closed [ping_status] => closed [post_password] => [post_name] => kronike-e-pambaruar [to_ping] => [pinged] => [post_modified] => 2016-11-01 09:30:00 [post_modified_gmt] => 2016-11-01 08:30:00 [post_content_filtered] => [post_parent] => 0 [guid] => http://www.oranews.tv/?post_type=emision&p=446030 [menu_order] => 0 [post_type] => emision [post_mime_type] => [comment_count] => 0 [filter] => raw ) [10] => WP_Post Object ( [ID] => 499 [post_author] => 10 [post_date] => 2012-08-17 12:53:01 [post_date_gmt] => 2012-08-17 10:53:01 [post_content] => Një format totalisht sportiv që transmetohet çdo të dielë ora 22.30 në Ora News, prej datës 21 gusht 2014. Të ftuar të shumtë, lidhje direkte, analiza sportive e javës , komente, diskutime të shumta, intervista ekskluzive. Nga 12 shkurti 2017 drejtohet nga Glendi Tafaj dhe Viola Spiro. Më përpara emisioni moderohej nga gazetari Gerti Carcani.    Ora Skaner mund të ndiqet edhe LIVE ONLINE çdo  të dielë ora 22.30 në Ora News. Çdo emision është dhe në Youtube  Na ndiqni dhe në Facebook Na kontaktoni në adresën e emailit oraskaner@oranews.tv    [post_title] => Ora Skaner [post_excerpt] => [post_status] => publish [comment_status] => closed [ping_status] => closed [post_password] => [post_name] => ora-skaner-3 [to_ping] => [pinged] => [post_modified] => 2017-02-12 21:09:48 [post_modified_gmt] => 2017-02-12 20:09:48 [post_content_filtered] => [post_parent] => 0 [guid] => http://oranews.tv/?post_type=emision&p=499 [menu_order] => 13 [post_type] => emision [post_mime_type] => [comment_count] => 0 [filter] => raw ) [11] => WP_Post Object ( [ID] => 446028 [post_author] => 10 [post_date] => 2015-01-05 14:15:22 [post_date_gmt] => 2015-01-05 13:15:22 [post_content] => Një emision ku kanë hapësirën e tyre të gjitha llojet e sporteve në Shqipëri: Futbolli, Basketbolli, Volejbolli, Atletika, noti, peshengritae, si dhe shume sporte te tjera. Emisioni moderohet nga gazetari Altin Sulçe. Ai ka punuar në disa prej gazetave më të mëdha sportive në vend dhe bashkëpunëtor i gazetave sportive në Greqi dhe Angli Prej 5 vitesh Altin Sulçe është pjesë e televizionit Ora Neës ku ndër të tjera ka drejtuar dhe emisionin Sport Vip. [post_title] => Sport magazine [post_excerpt] => [post_status] => publish [comment_status] => closed [ping_status] => closed [post_password] => [post_name] => sport-magazine [to_ping] => [pinged] => [post_modified] => 2016-11-04 17:09:36 [post_modified_gmt] => 2016-11-04 16:09:36 [post_content_filtered] => [post_parent] => 0 [guid] => http://www.oranews.tv/?post_type=emision&p=446028 [menu_order] => 0 [post_type] => emision [post_mime_type] => [comment_count] => 0 [filter] => raw ) [12] => WP_Post Object ( [ID] => 384048 [post_author] => 15 [post_date] => 2014-09-22 18:26:36 [post_date_gmt] => 2014-09-22 16:26:36 [post_content] => Cdo "Dite e Re" nis ne "Ora News" me mengjeset informuese dhe argetuese ne nje emision nga Gerti Çarçani & Stela Kotri "Dite e Re" mund të ndiqet edhe LIVE ONLINE çdo ditë Nese keni humbur ndonje emision atehere   KLIKONI KETU.  Gjithashtu të gjitha emisionet janë dhe në YOUTUBE. Jemi dhe në FACEBOOK [post_title] => Ditë e Re [post_excerpt] => [post_status] => publish [comment_status] => closed [ping_status] => closed [post_password] => [post_name] => dite-e-re [to_ping] => [pinged] => [post_modified] => 2015-09-29 09:32:06 [post_modified_gmt] => 2015-09-29 07:32:06 [post_content_filtered] => [post_parent] => 0 [guid] => http://www.oranews.tv/?post_type=emision&p=384048 [menu_order] => 0 [post_type] => emision [post_mime_type] => [comment_count] => 0 [filter] => raw ) [13] => WP_Post Object ( [ID] => 820999 [post_author] => 32 [post_date] => 2016-09-01 12:29:58 [post_date_gmt] => 2016-09-01 10:29:58 [post_content] => [post_title] => Ora Juaj [post_excerpt] => [post_status] => publish [comment_status] => closed [ping_status] => closed [post_password] => [post_name] => ora-juaj [to_ping] => [pinged] => [post_modified] => 2016-09-15 10:08:14 [post_modified_gmt] => 2016-09-15 08:08:14 [post_content_filtered] => [post_parent] => 0 [guid] => http://www.oranews.tv/?post_type=emision&p=820999 [menu_order] => 0 [post_type] => emision [post_mime_type] => [comment_count] => 0 [filter] => raw ) [14] => WP_Post Object ( [ID] => 825464 [post_author] => 15 [post_date] => 2016-09-07 19:10:16 [post_date_gmt] => 2016-09-07 17:10:16 [post_content] => Çdo të dielë nga ora 08:00 deri në orën 10:00, një program që transmetohet në Radio dhe tv Ora News, me të ftuar dhe diskutime të ndryshme. Cdo të dielë, Ditë e Re Weekend nga Etelina Nikolla. [post_title] => Ditë e Re Weekend [post_excerpt] => [post_status] => publish [comment_status] => closed [ping_status] => closed [post_password] => [post_name] => dite-e-re-weekend [to_ping] => [pinged] => [post_modified] => 2016-09-15 10:34:48 [post_modified_gmt] => 2016-09-15 08:34:48 [post_content_filtered] => [post_parent] => 0 [guid] => http://www.oranews.tv/?post_type=emision&p=825464 [menu_order] => 0 [post_type] => emision [post_mime_type] => [comment_count] => 0 [filter] => raw ) [15] => WP_Post Object ( [ID] => 837156 [post_author] => 32 [post_date] => 2016-09-24 10:33:57 [post_date_gmt] => 2016-09-24 08:33:57 [post_content] => Një emision nga gazetari Granit Sokolaj Çdo të premte ora 18:10 [post_title] => Alert [post_excerpt] => [post_status] => publish [comment_status] => closed [ping_status] => closed [post_password] => [post_name] => alert [to_ping] => [pinged] => [post_modified] => 2016-09-24 11:29:27 [post_modified_gmt] => 2016-09-24 09:29:27 [post_content_filtered] => [post_parent] => 0 [guid] => http://www.oranews.tv/?post_type=emision&p=837156 [menu_order] => 0 [post_type] => emision [post_mime_type] => [comment_count] => 0 [filter] => raw ) [16] => WP_Post Object ( [ID] => 299343 [post_author] => 10 [post_date] => 2014-06-26 17:53:44 [post_date_gmt] => 2014-06-26 15:53:44 [post_content] => [post_title] => English News Edition [post_excerpt] => [post_status] => publish [comment_status] => closed [ping_status] => closed [post_password] => [post_name] => english-news-edition [to_ping] => [pinged] => [post_modified] => 2016-09-02 11:26:14 [post_modified_gmt] => 2016-09-02 09:26:14 [post_content_filtered] => [post_parent] => 0 [guid] => http://www.oranews.tv/?post_type=emision&p=299343 [menu_order] => 0 [post_type] => emision [post_mime_type] => [comment_count] => 0 [filter] => raw ) [17] => WP_Post Object ( [ID] => 584632 [post_author] => 32 [post_date] => 2015-09-22 10:28:44 [post_date_gmt] => 2015-09-22 08:28:44 [post_content] => [post_title] => Receta Juaj [post_excerpt] => [post_status] => publish [comment_status] => closed [ping_status] => closed [post_password] => [post_name] => receta-e-dites-2 [to_ping] => [pinged] => [post_modified] => 2016-10-19 15:46:37 [post_modified_gmt] => 2016-10-19 13:46:37 [post_content_filtered] => [post_parent] => 0 [guid] => http://www.oranews.tv/?post_type=emision&p=584632 [menu_order] => 0 [post_type] => emision [post_mime_type] => [comment_count] => 0 [filter] => raw ) [18] => WP_Post Object ( [ID] => 952606 [post_author] => 32 [post_date] => 2017-02-27 14:25:08 [post_date_gmt] => 2017-02-27 13:25:08 [post_content] => [post_title] => Këndi i Dianës [post_excerpt] => [post_status] => publish [comment_status] => closed [ping_status] => closed [post_password] => [post_name] => kendi-i-dianes [to_ping] => [pinged] => [post_modified] => 2017-02-27 14:25:08 [post_modified_gmt] => 2017-02-27 13:25:08 [post_content_filtered] => [post_parent] => 0 [guid] => http://www.oranews.tv/?post_type=emision&p=952606 [menu_order] => 0 [post_type] => emision [post_mime_type] => [comment_count] => 0 [filter] => raw ) [19] => WP_Post Object ( [ID] => 225867 [post_author] => 10 [post_date] => 2014-04-19 18:34:55 [post_date_gmt] => 2014-04-19 16:34:55 [post_content] => [post_title] => Edicioni Qëndror i Lajmeve [post_excerpt] => [post_status] => publish [comment_status] => closed [ping_status] => closed [post_password] => [post_name] => edicioni-qendror-i-lajmeve [to_ping] => [pinged] => [post_modified] => 2015-09-29 09:37:52 [post_modified_gmt] => 2015-09-29 07:37:52 [post_content_filtered] => [post_parent] => 0 [guid] => http://www.oranews.tv/?post_type=emision&p=225867 [menu_order] => 15 [post_type] => emision [post_mime_type] => [comment_count] => 0 [filter] => raw ) )

Boom

Çdo ditë nga e hëna në të premte ora 19:00

Emisioni investigativ çdo ditë nga e hëna në të premte ora 19:00. Një dritare e re për qytetarët. Kontaktoni: “boom@oranews.tv” ose ne numrin e telefonit 069 600 0002.

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter

Tonight Ilva Tare

Të Hënë dhe të Mërkurë - 21:00

Eshtë emision i aktualitetit politik, që vlerësohet nga publiku si një program lider në treg. Drejtuesja Ilva Tare me një eksperiencë mbi 20 vjeçare në tregun e medias dhe studime pas shkollore në London School of Economics ka arritur ta shndërrojë studion e emisionit dy herë në javë të hënën dhe të mërkurën në orën 21.00 në një hapësirë të kërkuar debati dhe thellimi për temat më të nxehta të aktualitetit. Tonight Ilva Tare në disa raste ka shërbyer si përcaktues i axhendës së debatit publik, falë profesionalizmit dhe standardeve të larta në transmetimin televiziv, që shpeshherë është edhe pikë referimi për studiues dhe analistë me influencë në vend. Emisioni i pare u transmetua me 28 janar 2011.

“Tonight Ilva Tare” mund të ndiqet  LIVE ONLINE çdo të hënë e të mërkurë  ora 21:00
Çdo emision është dhe në Youtube. Na ndiqni dhe në Facebook
Na kontaktoni në adresën e emailit  tonightilvatare@oranews.tv

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter

Ekopolitikë

Çdo të Martë në orën 21:00

Sjell çdo të martë debatin politik për ekoniminë. Të ftuar në panel ministra, deputetë, specialistë dhe analistë të njohur në fushën e ekonomisë. Intervista ekskluzive me guvernatorin e BSh-së, ministrat e Ekonomisë dhe Financës si dhe përfaqësues të BB e FMN-së.Ekopolitikë” drejtohet nga gazetarja Aurora Sulçe me një eksperiencë mbi 15 vite në tregun mediatik shqiptar dhe transmetohet në Ora News  prej 6 janarit 2015.

“Ekopolitike” mund të ndiqet  LIVE ONLINE çdo të martë ora 21:00

Çdo emision është dhe në Youtube. Na ndiqni dhe në Facebook
Adresa e emailit  ekopolitike@oranews.tv

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter

Arena

Cdo te entje -21:00

“Arena”, nga Dritan Hila në “Ora News” sjell tematika të ndryshme me karakter politik, por edhe analitik dhe investigativ.
Moderohet nga Dritan Hila, një nga emrat e njohur të analizës në Shqipëri, prej vitesh aktiv në median e shkruar. Ai vjen për herë të parë në rolin e moderatorit me këtë format.  Të ftuar janë politikanë, ekspertë, ambasadorë, ministra, si dhe përfaqësues të njohur të shoqërisë civile. Emisioni i parë u transmetua më 6 tetor 2016
“Arena” mund të ndiqet  LIVE ONLINE çdo të enjte ora 21:00
Çdo emision është në Youtube. Na ndiqni dhe në Facebook
Adresa e emailit arena@oranews.tv

 

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter

Ora e Intervistës

Me të ftuarin në “Ora e Intervistës” flasim për temat më të nxehta të ditës. Liderë të politikës shqiptare dhe jo vetëm, çdo në ekranin e Ora News. Deklarata të forta, intervista ekskluzive. “Ora e Intervistës” mund të ndiqet edhe LIVE ONLINE 
Nese keni humbur ndonje intervistë atehere KLIKONI KETU.

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter

Para e pasuri

 Projekti i ri i Ora News ka në fokus aktualitetin ekonomik, por të trajtuar në një mënyrë ndryshe. Çdo të mërkurë dhe të premte në orën 15.00, gazetarja Aurora Sulçe sjell një analizë të thelluar të lajmit kryesor të javës, me ekspertizën më të mirë, për të kuptuar dhe analizuar çdo gjë në lidhje me ekonominë dhe financat tona.

Një gërshetim i ngjarjeve në terren me analizën në studio, në një produkt televiziv që mungon në tregun mediatik shqiptar. Një prodhim i redaksisë së informacionit në TV “Ora News”, me synimin për të shkuar përtej lajmit të përditshëm.

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter

Ora News Speciale

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter

Intervista e orës 16: 30

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter

Tangram

Çdo të shtunë, ora -21:00

Një format krejt i veçantë në llojin e vetë, ku i kushtohet tërësisht fëmijëve.

Prej datës 16 shtator 2015 transmetohet në Ora News. Në emision fëmijët prezantojnë përmes projekteve një “Shqipëri më të mirë”. Përballë kanë një panel të rriturish, personalitete të njohura në fusha të ndryshme.

Emisioni drejtohet nga gazetarja Ermira Çausholli e cila ka një experiencë televizive mbi 15 vite në tregun mediatik shqipta. Më herët zonja Çausholli ka drejtuar emisione të ndryshme me karakter kulturor  dhe spektakle televizive, në disa prej televizioneve në Shqipëri

“Tangram”  mund të ndiqet edhe LIVE ONLINE   çdo të shtunë në ora 21:00

Çdo emision është dhe në youtubeNa ndiqni dhe në Facebook

Adresa e emailit  tangram@oranews.tv

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter

Kronike e Pambaruar

Çdo të Mërkurë në orën 19:00

Një program i ideuar dhe i drejtuar nga shkrimtarja dhe publicistja e njohur Diana Çuli. Emisioni do të ketë protagonistë shkrimtarë dhe personalitete të njohura të botës së artit dhe kulturës.

“Kronike e Pambaruar” mund të ndiqet edhe LIVE ONLINE  çdo të Premte ora 21.00

Nese keni humbur ndonje emision atehere   KLIKONI KETU.  Gjithashtu të gjitha emisionet janë dhe në YOUTUBE. Jemi dhe në Facebook

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter

Ora Skaner

Çdo të Dielë ora 23:05

Një format totalisht sportiv që transmetohet çdo të dielë ora 22.30 në Ora News, prej datës 21 gusht 2014.

Të ftuar të shumtë, lidhje direkte, analiza sportive e javës , komente, diskutime të shumta, intervista ekskluzive.

Nga 12 shkurti 2017 drejtohet nga Glendi Tafaj dhe Viola Spiro. Më përpara emisioni moderohej nga gazetari Gerti Carcani. 

 

Ora Skaner mund të ndiqet edhe LIVE ONLINE çdo  të dielë ora 22.30 në Ora News.

Çdo emision është dhe në Youtube  Na ndiqni dhe në Facebook

Na kontaktoni në adresën e emailit oraskaner@oranews.tv 

 

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter

Sport magazine

Çdo të shtunë ora 22:00

Një emision ku kanë hapësirën e tyre të gjitha llojet e sporteve në Shqipëri: Futbolli, Basketbolli, Volejbolli, Atletika, noti, peshengritae, si dhe shume sporte te tjera.

Emisioni moderohet nga gazetari Altin Sulçe. Ai ka punuar në disa prej gazetave më të mëdha sportive në vend dhe bashkëpunëtor i gazetave sportive në Greqi dhe Angli

Prej 5 vitesh Altin Sulçe është pjesë e televizionit Ora Neës ku ndër të tjera ka drejtuar dhe emisionin Sport Vip.

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter

Ora Juaj

Nga e hena ne te shtune 06:30-08:30

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter

Ditë e Re Weekend

Çdo të diel - 08:00

Çdo të dielë nga ora 08:00 deri në orën 10:00, një program që transmetohet në Radio dhe tv Ora News, me të ftuar dhe diskutime të ndryshme. Cdo të dielë, Ditë e Re Weekend nga Etelina Nikolla.

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter

Alert

Një emision nga gazetari Granit Sokolaj

Çdo të premte ora 18:10

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter

English News Edition

Every day 18:00 UTC +2

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter

Receta Juaj

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter

Këndi i Dianës

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter

Edicioni Qëndror i Lajmeve

20:00

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter