Fundjava sport

Çdo të shtunë ora 21:00 Ora News do ju sjellë gjithçka mbi botën e sportit. “Fundjava sport” do të ketë në fokus dhe sportet e tjera veç futbollit: Volejboll, basketboll, peshëngritje, mundje , atletikë, shah.

Të ftuar në studio me moderatorin Altin Sulçe do të jenë personalitete të njohura në botën e sportit që do të flasin për të gjitha fushat e sportit.  Komente, diskutime të shumta, intervista ekskluzive. Live në Ora News.

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter

Emisioni i fundit

Kampionet e botës, Romela Begaj dhe Daniel Godelli në Sport Magazine

Rezultati historik i arritur në Kazakistan bëri që Daniel Godelli e Romela Begaj të ngjiten në piedestalin më të lartë të peshëngritjes botërore.

Dy heronj të vërtetë të epokës moderne të cilët e valvitën krenar flamurin kuqezi si kampionë bote.

Të dy këta emblema jo vetëm të peshëngritjes por të gjithë sportit shqiptar të ftuar në “Sport Magazine” treguan të gjithë emocionet e tyre në lidhje me këtë arritje madhështore. Te ftuar te gazetarit Altin Sulçe ishin edhe Presidenti i Federatës së Peshëngritjes Elez Gjoza si dhe trajneri Sokol Bishanaku.

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter