Konkursi i BSH-se, “Financat personale ne duart tuaja”
10/04/2017 - 16:53

Nga data 27 deri në 31 mars në të gjithë globin u zhvillua ‘Java globale e parasë’, një axhende aktivitetesh mbarëbotërore që synon ndërgjegjësimin dhe edukimin e të rinjve që në të ardhmen të bëhen individë të aftë dhe të përgjegjshëm financiarisht.

Në kuader të kësaj jave, Banka e Shqipërisë, Shoqata Shqiptare e Bankave dhe Tv Ora News mundësuan konkursin ‘Financat personale në duart tuaja’ me pjesëmarjen e nxënësve nga tre shkolla të mesme, që e kanë bërë të kurikulave të tyre mësimore lënden me të njëjtën emër.

/Oranews.tv/

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter

Komento

Read previous post:
Shqipëria, i vetmi vend që përfshin në TVSH edhe biznesin e vogël

Close