Ekopolitikë - Gjika: Paketa mbështetëse e qeverisë për fason ka qenë fiasko
07/03/2017 - 22:10

Gjergji Gjika, kryetar i Dhomës së Fasonistëve, i ftuar në “Ekopolitikë” të gazetares Aurora Sulçe në Ora News thotë se paketa e qeverisë për fasonët është fiasko.

Gjika: Për fasonin nuk ka asnjë lloj politike.Tha zotëria diçka për paketën, një paketë fiasko, fiasko. Ia kam bërë disa herë sfidë ministrisë që të ulemi.

Fasoni ka qenë kundërshtuesi numër 1, konsekuent i rritjes së rrogave.

Nuk kanë kundërshtuar as kompanitë celulare dhe as call canter. Të bëjmë një pakt të përhershëm.

/Ora News/

 

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter

Read previous post:
Basha: Sot Edi Rama e shiti Saimir Tahirin për të shpëtuar lëkurën e tij

Close