Sikundër kishte paralajmëruar vetëm një ditë më parë, Inspektorati i Lartë i Deklarimit dhe Kontrollit të Pasurive dhe Konfliktit të Interesave ka bërë sot publik një tjetër emër zyrtari për fshehje të pasurisë. Bëhet fjalë për gjyqtarin e Gjykatës së …

Lajmet nga Vendi

Fshehje pasurie, ILDKPKI kallëzim penal ndaj gjyqtarit Gjin Gjoni

Sikundër kishte paralajmëruar vetëm një ditë më parë, Inspektorati i Lartë i Deklarimit dhe Kontrollit të Pasurive dhe Konfliktit të Interesave ka bërë sot publik një tjetër emër zyrtari për fshehje të pasurisë. Bëhet fjalë për g...

Anëtarësimet në PD, Basha: Gjithëpërfshirja beteja kundër qeverisë

Gjithëpërfshirja mbetet si beteja e vetme kundër oligakisë Rama-Meta. Këtë thirrje u ka bërë kreu i PD-së, Lulzim Basha, të rinjve gjatë çeljes së fushatës për anëtarësimet e reja në këtë subjekt politik, pasditen e sotme. Ai ka t...

SHISH do kontrollohet nga mazhoranca, PD kundër: Antiligjore

Tirane-Komisioni i Sigurisë Kombëtare mes diskutimeve të shumta vendosi të ngrejë një grup kontrolli me 5 deputetë për verifikimin e ligjshmërisë së shkresës që drejtori i SHISH, Visho Ajazi Lika i ka dërguar vartësve të tij, me objek...

Balla: Prokuroria të rihetojë dosjen për rrugën Rrëshen-Kalimash

Deputeti i Partisë Socialiste, Taulant Balla, ka kërkuar sot që Prokuroria të rihetojë dosjen për rrugën Rrëshen-Kalimash. Me anë të një postimi në rrjetin social ‘Facebook”, Balla shprehet se, “Rruga Rreshen-Kalimash do të mbahet ...

PD, Bardhi: Qeveria atentat ndaj insitucioneve të pavarura

Qeveria po bënë atentat ndaj pavarësisë së insitucioneve të pavarura dhe regres në luftën kundër korrupsionit. Kjo deklaratë vjen nga këshilltari ligjor i PD-së, Gazmend Bardhi, në intervistën përballë gazetarit Edvin Peçi në Ora Ne...

Pezullohet legalizimi i 80 mijë ndërtimeve pa leje në Tiranë

Tirane- Pezullohet legalizimi për banesat që janë ngritur në zonat që plani urbanistik i Tiranës parashikon ndërtime mbi 5 kate. Kreu i ALUIZNI-t akuzoi bashkinë për këtë situatë. “Plani urbanistik i Tiranës i vitit 2013 pezullon d...

Llalla tek “Ligjet”: Nxjerrja e sekretit hetimor shqetësim, bashkëpunim korrekt me policinë

Kryeprokurori i Përgjithshëm, Adriatik Llalla,ngre shqetësimin lidhur me nxjerrjen e sekretit hetimor. Ndërsa raportoi pasditen e sotme në Komisionin e Ligjeve lidhur me gjendjen e kriminalitetit për vitin 2013, Llalla tha se lidhur me këtë ...

Basha: Protesta në mbarë vendin kundër oligarkëve

Tiranë- Opozita ka nisur përgatitjet për organizimin e protestave mbarë popullore kundër antikushtetueshmërisë së mazhorancës qeverisëse. Kryetari i PD Basha duke folur sot në një tryezë me grupet e pakënaqura të interesit tha se “dy...

Greqi, ndaloi arratisjen, thikë shqiptarit në burg

Athine- Një i burgosur shqiptar është plagosur me thikë në burgun Koridhalo, në Greqi. Mediat greke informojnë se i burgosuri shqiptar është plagosur në klinikën psikiatrike të këtij burgu. Shqiptari është plagosur duke tentuar të nda...