Lajmet nga Showbiz

Ndahet për herë të tretë miliarderi rus Abramovich

Oligarki rus dhe pronari i skuadrës së Chelsea  është ndarë nga gruaja e tij e tretë, me të cilën kishte një lidhje dhjetë vjeçare. Roman Ambramovich dhe gruaja e tij Dasha Zhukova  kanë dy fëmijë dhe kanë qëndruar të fortë …

Ronela: Vallëzova në ditët e mija më të këqija kështu që mos prisni që…

Vjen bashkëpunimi më i fundit i Ronela Hajatit me Lyrical Son të titulluar sonte. Kënga, është finalizuar edhe me videoklip, ku këngëtarja në fjalë duket vërtet seksi. Ronela Hajati ka shkëputur një fotografi ku shafqet tepër në formë nga ky …

Performanca e mrekullueshme e Bebe Rexha në shown e “Jimmy Fallon”

Këngëtarja  me origjinë shqiptare Bebe Rexha dhe Louis Tomlinson kanë goditur skenën me performancën e tyre  në shoun e Jimmy Fallon mbrëmjen e së premtes në qytetin e  Nju Jorkut. Për këngëtaren ishte hera e parë  që interpretonte këngën livë …

Nëna e Rita Orës me një fizik të mrekullueshëm

Vera Ora, nëna e Rita Orës ka mahnitur së fundmi me fotografitë e saj në plazhet e mrekullueshme duke shfaqur më së miri format e saj trupore. Në këto ditë të nxehta vere duket se Vera Ora po i shijon …

Anulohet projekti i Ledri Vulës, arsyeja?

Reperi kosovar Ledri Vula kishte lajmëruar se së shpejti do të publikonte projektin e ri muzikor, në bashkëpunim me Vig Poppa. Pritej që të vinte dje në orën 1 të pasdites, por Vig Poppa tregoi se nuk do të ketë …

‘Luftë’ me Brigitte Macron, qytetarët nuk e duan si Zonjë të Parë

Rreth 200 mijë njerëz kanë nënshkruar peticionin që ndalojnë bashkëshorten e presidentit francez Emmanuel Macron që ti jepet posti zyrtar ‘Zonjë e Parë.’ Ai paraqiti idenë e ajo të marrë një rol formal në Pallatin Elysee, por një gjë e …

Lufta e Kylie Jenner me famën: Dua vetëm që të zhdukem

Ajo ka qenë yll i televizioneve që në moshën 9-vjeçare kur reality show “Keeping Up With The Kardashians” ishte shumë i ndjekur në televizione. Dhe tani, 10 vite më vonë, Kylie Jenner u ka treguar fansave se kush është në …

Amber Heard për herë të dytë e pafat

Martesa e saj me yllin e Piratëve të Karaibeve, Johnny Depp mori fund kur Amber Heardin e akuzoi atë për ushtrim dhune. Dhe mesa duket aktorja ka qenë përsëri e pafat në dashuri pasi u nda nga i dashuri i …

Pak ditë pas ndarjes nga gruaja, boksieri Amir Khan në krahët e një vajze tjetër

Kanë kaluar vetëm pak ditë nga ndarja me gruan e tij dhe boksieri i famshëm Amir Khan është hedhur në krahët e një vajze tjetër. 30-vjeçari ka realizuar një video me yllin e Instagram Gulbahor Becknazar ndërsa vallëzonin në një …

Genta i këndon dy dashnive në ‘xhungël’  

Këngëtarja kosovare, Genta Ismajli ka publikuar para pak minutash projektin e ri muzikor ‘Dy dashni’, në të cilin është shfaqur e vetme. Ajo ka vendosur ta xhirojë klipin në një ambient që nuk e kishim parë asnjëherë në hitet shqiptare, …

Robert Pattinson darkë romantike me Katy Perry

Ylli i Twilight, Robert Pattinson dhe këngëtarja me famë botërore Katy Perry kanë shijuar një darkë romatike së bashku në West Hollywood mbrëmjen e së shtunës. Ata shihen duke gëzuar shoqërinë e njëri-tjetrit në restorantin Sunset Towers Hotel. Ata nuk …

E gjitha me lejla, mahnit diva e muzikës shqiptare

Diva e muzikës shqiptare Elvana Gjata gjithmonë na surprizon dhe mahnit me pamjen e saj. Dhe këtë herë ajo është shfaqur e gjitha e veshur me lejla. 30-vjeçarja, e cila ka pak muaj që ka publikuar hitin e saj ndërkombëtar …

Ezel dhe Ejshan rikthehen sërish bashkë

Ezel dhe Ejshan janë bashkuar përsëri bashkë në një projekt të ri pasi arritën një sukses të jashtëzakonshëm në serialin turk “Ezel”. Dy aktorët e famshëm do të luajnë përkrah njëri-tjetrit në serialin “Fatih”, që ishte sulltani më i rëndësishëm …

Aktorët e famshëm ndahen pas 8 vitesh martesë

Dy aktorët e fmashëm amerikan Chris Pratt dhe Anna Faris i kanë dhënë fund ligjërisht martesës së tyre pas 8 vitesh. Ata janë prindër të një djali 4 vjeçar, Jack dhe janë martuar në vitin 2009. Çifti e ka  bërë …

Guxon Rihanna, vjen me një look tërësisht ndryshe

Ajo është ikona e modës dhe nuk ka frikë kurrë që të guxojë kur është fjalë për stilin e saj. Këtë herë këngëtarja me famë botërore Rihanna është shfaqur me një look të ri dhe duket tërësisht ndryshme por si …

Modelja përjeton horror, e rrëmbejnë dhe e drogojnë për 6 ditë

Modelja e njohur, Chloe Ayling është rrëmbyer dhe ka përjetuar horrorin më të madh të jetës së saj. Ajo u mashtrua nga rrëmbyesit, të cilët ishin të supozuar se do ti bënin një set fotografik. 20-vjecarja u mbajt gjashtë ditë …

Capital T surprizon publikun, nga ‘qielli’ drejt në skenë

Reperi kosovar, Capital T ka treguar se surprizat e këtij sezoni veror do të vazhdojnë. Ai ka gjetur një mënyrë të jashtëzakonshme për të hyrë në skenë, gjë që nuk e kishte bërë kurrë më parë. Në koncertin në qytetin …

Rita Ora do sjellë hitin e verës, bashkëpunim me Avici

Këngëtarja shqiptare me famë ndërkombëtare, Rita Ora ka lajmëruar se këtë sezon veror do të vijë në bashkëpunim me dj e njohur Avicii. “Më në fund po vjen. Faleminderit Avicci që më bëre pjesë të këtij udhëtimi me ty. Është …

Angela Martini i jep fund modelingut, e pret karriera e re  

Modelja e njohur, Angela Martini duket se i ka dhënë fund modelingut dhe do të merret me dicka tjetër duke ia nisur nga fillimi. Ajo ka disa kohë që po gëzon romancën e saj me miliarderin rumun Dragos Sulescu, gjë …

Futbollisti tradhëtoi bashkëshorten me prostitutën për 3 mijë dollarë

Futbollisti i njohur i Manchester United, Raheem Sterling ka tradhëtuar bashkëshorten e tij kur ishte në Los Angeles. Pasi qëndroi në një klub deri në orët e para të mëngjesit, ai mori një prostitutë duke e paguar rreth 3 mijë …

Belen Rodriguez “çmend” pushuesit, del topless buzë pishinës

Është shumë nxehtë dhe me sa duket këto temperatura e kanë vënë në siklet bukuroshen argjentinase Belen Rodriguez. Ajo ka pozuar gjysmë e zhvesur në pozën e rradhës. Rodriguez edhe njëherë ka dëshmuar se ka një fizik tejet seksi, dhe …

Elvana Gjata ndez Francën, performanca e parë në Europë

Këngëtarja shqiptare Elvana Gjata ka vetëm disa muaj që ka publikuar projektin muzikor ‘Forever is over’, në bashkëpunim me dj e njohur, David Guetta. Ajo ka nisur turin veror, duke e nisur nga Franca të cilët e kanë mirëpritur mjaft …

Shikoni ndryshimin drastik të Valbona Memës

Këngëtarja e njohur e muzikës popullore, Valbona Mema duket se ka një ndryshim të madh në paraqitjen e saj. Edhe pse 44 vjece, ajo kujdeset për pamjen dhe format trupore pasi duket elegante në cdo dalje publike. Ndërkohë ka disa …

Nuk e keni parë asnjëherë Ronela Hajatin me këtë pamje

Këngëtarja e njohur shqiptare, Ronela Hajati ka publikuar projektin e ri muzikor ‘Sonte’ në bashkëpunim me reperin kosovar Lyrical Son. Jemi mësuar të shohim sa guximtare është ajo, por këtë herë ka thyer cdo limit. Ronela shfaqet shumë seksi, ndërsa …

Fifi për Aurela Gaçen: Më ka dhënë shumë stres

Këngëtarja kosovare që ka hyrë fuqishëm në treg për këtë sezon veror, ka qenë e ftuar në ‘1 Kafe me Labin’ ku ka treguar për eksperiencën e bashkëpunimit të saj me Aurela Gacen. “Është diva e muzikës live. Më ka …

Rekordi i “Despacito”, është videoja më e parë në historinë e youtube

“Despacito” është videoja më e parë në youtube në të gjitha kohërat. Me mbi 3 miliardë e 3 milionë shikime Despacito ia kaloi dhe “Gangnam Style” e cila ende nuk i ka kaluar 3 miliardë shikimet. Për 97 ditë kënga …

Çifti i “Love Island” me skena të nxehta në Ibiza

Çifti mjaft i përfolur i emisionit “Love Island” duket se nuk ja ndjejnë për thashethemet rreth tyre. Ata shihen teksa relaksohen në pushimet e tyre të nxehta në Ibiza.  Rachel shihet më në formë se kurrë duke lënë pas dhe …

Mëngjes i ëmbël për Argjentina Ramosaj dhe vogëlushin e saj

Këngëtarja Argjentina Ramosaj duket se është një nënë e përkushtuar ndaj djalit të saj. Ajo vazhdimisht publikon foto në rrjete sociale bashkë me djalin e saj, Noah. Së fundi, ajo ka postuar një foto në të cilën shihet në shtrat …

Dedikimi i aktores për nënat dhe vajzat sapo ‘pushtoi’ rrjetin

Aktorja e njohur, Hilary Duff ka publikuar një fotografi në llogarinë e saj në Instagram, duke marrë mbështetjen e të gjithë femrave për mesazhin e saj. Ajo mbante në krahë djalin e saj të vogël, teksa binin në sy strijat …

Tronditet Emina Çunmulaj: Varfërinë që pashë në Shqipëri, s’e gjen mes shqiptarëve të Malit të Zi

“Unë kam pa varfëri nëpër botë, kam kenë në ndihmat humanitare në Indi dhe Afrikë, por kur një nanë shqiptare dridhet e të kërkon ndihmë, ajo të ther në zemër”. Janë këto fjalët e Emina Çunmulaj, modeles së famshme shqiptare …

Reperi kosovar sjell baladën e verës

Reperi kosovar, Majk ka publikuar projektin e ri muzikor për këtë sezon veror të quajtur ‘Stila.’ Kjo është një baladë ritmike, që i dedikohet dashurisë. Bëhet fjalë për ‘stilat’ që i bën vajza që dashuron duke e larguar dhe afruar …

Nuk do ta besoni kurrë sa vjeçe është kjo aktore

Pamela Prati është një aktore italiane, e cila duket si 20-vjecare prej dietës së shëndetshme dhe rutinës në palestër. Ajo ka punuar si aktore në vitet 1980 ndërsa tani është prezantuese në televizionin Italian. Në fakt, Pamela është 58-vjec, fakt …

Vjen remix i ‘Redrum’ nga Era Istrefi

Këngëtarja shqiptare që ka disa kohë që ka hyrë në tregun ndërkombëtar, Era Istrefi ka lajmëruar për përpunimin e këngës së saj nga artisti australian. ‘What so not’ solli remix-in e Redrum, një projekt muzikor që pushtoi mediat botërore. Duket …

Modelja e njohur bie nga shkallët, pamjet bëjnë xhiron e botës

Modelja amerikane, Bella Hadid ka arritur të marrë vëmendjen e të gjithëve edhe duke qëndruar jashtë pasarelave. Ajo po dilte nga një festë, por shkallët ishin aq të vogla saqë rrëshkiti duke shkaktuar rënie. Ajo e menaxhoi situatën mjaft mirë, …

Shakira, më ndryshe se kurrë në klipin e ri

Këngëtarja e njohur, Shakira do të sjellë një hit të ri për këtë sezon veror. Ajo do të vijë në bashkëpunim me Nicky, por do të paraqitet me pamje komplet tjetër. Ajo shfaqet me flokë të kuqe dhe të gjata, …

Bebe Rexha vjen për herë të parë me këngë rap

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Bebe Rexha ka sjellë projektin e ri muzikor ‘That’s it’ në bashkëpunim me reperët e njohur, Gucci Mane dhe 2Chainz. Në këtë këngë, Bebe flet për shmangien e paparacëve dhe për përdorimin e aksesorëve të …

Rikthehet çifti më i përfolur në showbiz?

Çifti më i përfolur në showbizin Italian, Belen Rodriguez dhe Stefano De Martino mendohet se janë kthyer përsëri bashkë dhe janë më të lumtur se kurrë. U përfol gjatë se romanca e bukuroshes argjentinase me Andrea Iannone ishte drejt fundit, …

45 vjeçarja Sofia Vergara pozon nudo

Akorja e njohur Sofia Vergara është krenare që paraqet lakuriqësinë në kopertinën e një reviste kryesore, sidomos në moshën 45 vjeçare. Ylli i serialit “Modern Family” do të jetë në kopertinën e revistës Women’s Health . “Ja një grua, 45 …

Kur Rita Orën e “zë vapa”…

Këngëtarja me origjinë shqiptare, Rita Ora ka dhuruar një shfaqje të vërtetë. Bukuroshja 26 vjeçare është fotografuar topless, ndërsa është duke shijuar pushimet në Xhamajkë. Me sa duket vapa bën të vetën… Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tv …

Bëhuni gati se Flori Mumajesi dhe “çunat” e Threedots ju sollën hitin e kësaj vere

Nuk besoj se përbën më çudi për askënd tashmë, që prodhimet e label-it “3Dots” të shndërrohen në sukses sapo publikohen (e ndonjëherë, edhe që më përpara se të publikohen). Kjo gjë ka ndodhur edhe me projektin e fundit, ku ndryshe …

Mbaron koncertin, i çon tufat me euro  mamit në shtëpi

Pasi mbaroi së performuari në dy koncerte, reperi Getinjo çoi paratë e asaj natë në shtëpi tek mamaja e tij. Këtë gjë na e tregoi reperi kosovar nëpërmjet një fotoje të publikuar në rrjetin e  tij social në Instagram, shoqëruar …

Njihuni me dadon seksi që ndau nga bashkëshorti këngëtaren e famshme

Dadoja e  ish-anëtares së grupit të njohur Spice Girl, Mel B ka treguar figurën e  saj tepër seksi duke goditur  në plazhet e Malibusë. Lorraine Gilles , e cila ka shërbyer më parë si një dado për ish-çiftin Stephen Belafonte …

Vajza e Ornela Mutit poston të pasmet e së ëmës në Instagram

Ornela Muti është një nga aktoret më të bukura dhe më në formë, ndonëse vitet kanë kaluar. Për shkak të një incidenti, aktorja e famshme italiane, është vënë në qendër të mediave sociale. Kjo për shkak të vajzës së saj …

Gruaja e Rio Ferdinand “çmend” internetin me gjoksin e saj

E bukur si floriri!  Ajo ka qenë duke shijuar çdo moment  romantik me bashkëshortin e saj Rio Ferdinand.  26- vjeçarja ka bërë ziliqarë  të gjithë fansat në rrjetin e saj social Instagram me fotot e postuara. Kate Wright ka tërhequr …

‘Shpërthen’ Sidrit Bejleri: Po ju serviren tekste bastarde

Këngëtari i njohur, Sidrit Bejleri duket se është prekur nga ngjarja tragjike ku 22-vjecari Marvi Mihali humbi jetën dhe ka reaguar rëndë për këtë rast. Ai i ka bërë thirrje prindërve që të kontrollojnë muzikën që dëgjojnë fëmijët, pasi ekzistojnë …

Emina Çunmulaj kërkon ndihmë për familjet e varfra

Modelja e njohur, Emina Çunmulaj i është bashkuar aktiviteti humanitar të Fundjavë Ndryshe për të dhuruar ndihma për familjet e varfra. Ajo u gjend ditën e sotme në Dragoc të Shkodër për të lumturuar fytyrën e disa familjeve. “Sot ishte …

Pas ‘Molotov’, Seven Saraqi publikon Juicy

Këngëtari Seven Saraqi ka publikuar projektin e ri muzikor ‘Juicy’ në bashkëpunim me Tonic. Ai ka vetëm pak kohë që ka publikuar këngën Molotov, ndërsa ka zgjedhur që të sjellë një muzikë plot ritëm për shqiparët. Juicy ka ardhur vetëm …

E vogla më e pasur në botë nuk ishte në mbrëmjen e maturës, zbuloni arsyen

Më e vogla e klanit Kardashian, Kylie Jenner ka treguar për shfaqjen e saj ‘Life of Kylie’ përse nuk u lejua që të shkonte në mbrëmjen e maturës. 19-vjecarja u diplomua vitin e kaluar por ajo ka kryer studimet në …

Gent Fatali ‘dehet’ me raki rrushi

Këtë  sezon veror, shumë artistë kanë zgjedhur të sjellin ndërthurje të këngëve të vjetra popullor me muzikën modern. Këngëtari kosovar, Gent Fatali është ndër ta që sapo ka publikuar projektin e ri muzikor, të titulluar ‘Rakia.’ Refreni i këngës është …

Ikën Neymar, Messi i jep lamtumirën me këtë video emocionuese

Neymar pritet të zyrtarizohet së shpejti tek francezët e Paris Saint- Germain duke u bërë blerja më e shtrenjtë në histori. Ylli i Barcelonës, Leo Messi, i ka dhënë lamtumirën Neymarit nëpërmjet një videoje të shpërndarë në Instagram, për të …

Kur Mozzik ‘mbytet’ nga xhelozia

Reperi kosovar Mozzik ka publikuar projektin e ri muzikor, të titulluar ‘Xhelozia’. Këtë sezon veror duket se ai ka zgjedhur të vijë me një këngë, ku shfaqet i vetëm duke i kënduar ndjenjës së xhelozisë. Ai ka sjellë një klip …

Këngëtarja e njohur guxon, lyen gjysmën e kokës blu për klipin e ri

Reperja e njohur amerikane, Nicki Minaj njihet për eksperimentimin e ngjyrave të flokëve, por këtë herë i ka lënë të gjithë pa fjalë. Pasi bëri gjysmën e kokës rozë, në klipin e ri me Quavo duket se do e ketë …

Kujt i kërkon falje Alban Skënderaj?

Këngëtari shqiptar  Alban Skënderaj nuk është shumë i dhënë pas rrjeteve sociale.  Ai gjithmonë  ka qëndruar pas tyre sidomos kohët e fundit.  Ai ka publikuar një selfi duke përshëndetur fansat e tij të shumtë në rrjetin e tij social Instagram …

Modelja shqiptare Tika Camaj provokon me lëvizje sensuale në pasarelë

Modelja me origjinë shqiptare Tika Camaj është një nga modelet më të njohura në industrinë e modës. Ajo është një nga engjëjt e Viktoria’s Secret e cila ka goditur në pasarelën më të fundit. Teksa parakaluar në pasarelë për të …

Nuk përmbahet Kate Moss, pozon topless mbi helikopter

Supermodelja e famshme Kate Moss ka kaluar kufinjtë e saj.  E shfaqur topless vetëm me një xhaketë të bardhë gëzofi dhe xhinse ka pozuar mbi një helikopter.  Kate ka ekspozuar gjoksin e saj teksa varet në anën e një helikopteri …

Fergie nuk mbahet më!

Këngëtarja Fergie  tregoi pasuritë e saj mbresëlënëse trupore gjatë pushimeve të saj në palzhet e Hawaiit.  E veshur me bikini, këngëtarja shfaqi  më së miri asetet e saj të cilat mbeten për tu lavdëruar.  42-vjeçarja dukej shumë në formë me …

Kendall Jenner shfaqet seksi me të brendshme

Më e vogla e familjes Kardashian ka shtuar provokimet. Kendall Jenner së fundmi ka realizuar një koleksion për brendin “La Perla”. Jenner do të jetë imazh i koleksionit para vjeshtës 2017. Me anë të këtij koleksioni ajo ka treguar format …

Akuzohet për përdorimin e fotoshopit, reagon Armina Mevlani

Blogerja e njohur, Armina Mevlani ka publikuar fotografi në llogarinë e saj në Instagram ku ka marrë komente nga ndjekësit. Ka patur edhe raste të tjera kur është akuzuar për përdorimin e fotoshopit, ndërsa këtë herë ka zgjedhur të reagojë. …

Një boksiere si Dua Lipa

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa ka treguar aftësitë e saj në boks. Ndërsa po ushtronte me instruktorin e saj, duket se miqtë e saj e kanë filmuar. Në një video të publikuar në rrjetin e saj social, Dua …