Lajmet nga Showbiz

Cristiano Ronaldo reklamon të brendshmet e reja me emrin e tij

Ndonëse është shumë i përkushtuar me futbollin, Cristiano Ronaldo ka gjetur kohë për të realizuar markën e tij të të brendshmeve. Ylli i futbollit ka reklamuar bokset e reja vjeshtë-dimër 2017 që mbajnë të stampuar emrin e tij. 32-vjeçari ka …

Nga pjatalarëse në sfilatën e Javës së Modës brenda 2 javëve

Ne kemi dëgjuar për shumë histori të modeleve që kanë përfunduar në pasarelat e modës, por asnjëherë dicka të tillë. Remington Williams është një vajzë e re që sapo ka hyrë në industri duke u bërë pjesë e Javës së …

Rita Ora, seksi dhe ‘e vetmuar’

Rita Ora ka publikuar projektin e ri muzikor ‘Lonely Together’ në bashkëpunim me Dj e njohur, Avicii. Këtë herë ka ardhur me një baladë romantike, ku duhet të rrezikojë për të qenë pranë personit të zemrës por që të dy …

Nicole Kidman puth në buzë kolegun në sy të bashkëshortit të saj

Mbrëmjen e së dielës u ndanë çmimet Emmy dhe eventi ishte i mbushur plot me surpriza e të papritura. Ishte një veprim i yllit të Hollywood Nicole Kidman që i habiti të gjithë dhe video bëri xhiron e botës. Aktorja …

Ja pse yjet e Hollywood mbanin fjongo blu në tapetin e kuq të Emmy

Disa nga yjet e Hollywood mbanin në veshjet e tyre fjongo blu me mbishkrimin ACLU ndërsa shfaqeshin në tapetin e kuq të Çmimeve Emmy. Por çfarë nënkupton ky symbol? Pas fushatës presidenciale të vitit 2016, Hollywood është bërë më politik …

Çmimet Emmy, ja kush janë veshjet më të këqija

Çdo yll dëshiron që të tërheqë vëmendjen e të gjithëve dhe të mahnisë në tapetin e kuq, veçanërisht kur bëhet fjalë për ceremoni të mëdha si Oscars, Golden Globes dhe Emmy. Por për disa njerëz të famshëm, në përpjekje për …

Nicole Kidman fiton Emmy për filmin ‘Big Little Lies’

Ylli i Hollywood Nicole Kidman u ngjit në skenë e Emmy për të pranuar çmimin si aktorja më e mirë për rolin e saj si një grua e abuzuar në Big Little Lies. Big Little Lies, bazuar në romanin e …

Ndahet nga jeta legjenda e WWE pas një beteje të gjatë më kancerin

Legjenda e Wrestling dhe ylli i WWE Bobby ‘The Brain’ Heenan ka vdekur në moshën 72-vjeçare. Që nga viti 2002 ‘The Brain’ ishte përfshirë në një luftë të gjatë dhe të dhimbshme me kancerin e fytit që i mori jetën …

Kylie Jenner tepër transparente

Ajo njihet për sefiet e saj provokuese në Instagram. Por kësaj here supermodelja Kylie Jenner guxoi shumë.  Miliarderja më e vogël në botë postoi një foto ndërsa ekspozoi gjoksin e saj bombastik e veshur me të brendshme me rrejtë të …

Mbretëreshat e ekranit! Ja kush sundoi në tapetin e kuq të Emmy

E ndërsa ndarja e çmimeve të përvitshme të Emmy ka filluar, në tapetin e kuq janë shfaqur yjet më të mëdhenj të Hollywood. Por kush janë mbretëreshat e ekranit që sunduan tapetin  e kuq? Modelja dhe aktorja 45-vjeçare Sofia Vergara …

Noizy mirëpret në grup modelen e njohur

Reperi shqiptar, Noizy duket se po zgjeron grupin e tij cdo ditë e më shumë duke mirëpritur emra të rinj të showbizit. Në një postim të fundit në Instagram, ai ka paralajmëruar se modelja e njohur Oriola Marashi është bërë …

Vazhdon lidhja e Çiljetës me Alban Hoxhën? Flet për herë të parë këngëtarja

Çiljeta Xhilaga u përfol shumë për lidhjen e saj me portierin Alban Hoxha pasi nuk u zbulua kurrë nëse po gëzojnë një romancë apo jo. Në një intervistë ekskluzive për Prive, këngëtarja ka folur rreth karrierës së saj, djalit të …

Ed Sheeran dhe U2 anullojnë koncertet

Ed Sheeran dhe U2 kanë anulluar datat e koncerteve në St Louis për shkak të shqetësimeve mbi sigurinë pas protestave në qytet për lirimin e një ish-oficieri të bardhë të akuzuar për vrasjen e një burri me ngjyrë. Grupi iralndez …

Modelja më e famshme shpërthen në lot në skenë, zbuloni arsyen

Supermodelja Gisele Bündchen ka shpërthyer nuk i ka mbajtur dot lotët në skenë në Festivalin e Muzikës Rock in Rio në Brazil. 37-vjeçarja braziliane ishte duke dhënë një fjalim dhe po inkuranjonte të njerëzit për të jetuar jetën e tyre …

Vanessa, gruaja e parë me ngjyrë që u kurorëzua Miss Amerika

Vanessa Williams është bërë më 17 shtator 1983, në moshën 20-vjeçare, gruaja e parë me ngjyrë që u kurorëzua Miss Amerika. Ky ishte një moment historik dhe u luftua shumë dekada që kjo gjë të realizohej. Pjesmarrja e femrave minoritare …

Ylli i Formula 1 bëhet sërish baba, vjen në jetë Naila

Ylli i Formula 1 Niko Rosberg dhe bashkëshortja e tij, Vivian i kanë dhënë mirëseardhjen në jetë vajzës së tyre të dytë Naila këtë javë. Ka qenë vetë Rosberg që ka konfirmuar lajmin në një video të publikuar në YouTube. …

Ish-deputeti së shpejti baba për herë të dytë, në pritje të një djali

Ish-deputeti demokrat Gerti Bogdani do të bëhet baba për herë të dytë. Bashkëshortja e tij Edlira Çepani është në pritje të ëmbël tashmë të një djali, i cili do të vijë në jetë pas disa muajsh. Surprizën e këndshmë të …

Zhgënjehet Emily, revista i zmadhon buzët dhe gjoksin

Ajo është kaq e mirë, saqë bukuria e saj natyrale bën të shkëlqejë në fotografitë që modelja hedh në rrjete sociale. Emily Ratajowski nuk ishte e lumtur pasi një revistë franceze bëri fotoshop buzët dhe gjoksin e saj duke ia …

‘Voodoo Love’, Ermal Meta vjen në duet me Jarabo de Palo

Kantautori shqiptar Ermal Meta, fitues i çmimit të tretë në Festivalin e këngës italiane ‘Sanremo 2017’ dhe i çmimit të kritikës “Mia Martini” sapo ka nxjerrë në tregun diskografik videoklipin e këngës së tij të re “Voodoo Love”, në duet …

Do të martohet Flor Mumajesi?!

Tashmë është bërë trend që çiftet e martuara t’i kushtojnë këngë dashurie njëri- tjetrit. Ashtu siç ndodhi me moderatorin Turjan Hysja i cili i dedikoi këngë gruas së tij Orinda Hutës, së fundmi Bes Kallaku e pasoi këtë trend. Aktori …

“Skifterja zemrës”, Bes Kallaku publikon këngën dedikuar Xhensilës

Këtë muaj ata kurorëzuan dashurinë e tyre në martesë. Dhe Bes Kallaku ka publikuar projektin më të ri muzikor, këngën dedikuar bashkëshortes së tij Xhensila Myrtezaj. “Skifterja zemrës” është kënga që aktori i humorit ka sjellë në bashkëpunim me këngëtarin …

E kolme dhe mahnitëse

Ajo ishte diva e mbrëmjes ndërsa shënoi një tjetër natë të sukseshme në festën e përvitshme Diamond Ball. E veshur më një fustan të bardhë dhe pa reçipeta, që i nxirrte në pah format e kolme, Rihanna dukej mahnitëse. Me …

Sabri Fejzullahu feston 70-vjetorin, bashkëshortja e uron: “Faleminderit që ekziston”

Këngëtari i njohur Sabri Fejzullahu feston sot 70-vjetorin e lindjes së tij. Në këtë ditë kaq të rëndësishme për të nuk kanë munguar urimet nga njerëzit e tij më të dashur. Ajo që është kujdesur më shumë për ti dhënë …

Supermodelja ‘çmend’ fansat

Ajo është një nga modelet më të kërkuara dhe njihet për publikimin e videove provokuese. Dhe këtë herë supermodelja Emily Ratajkowski ka postuar një video në Instagram e veshur me të brendshme të kuqe duke ‘çmendur’ fansat. Ylli 22-vjeçar ka …

Kinemaja në zi, vdes aktori i njohur

Aktori Harry Dean Stanton, i njohur për rolet e tij në filma si The Godfather II, Luke Alien dhe Cool Hand, ka vdekur nga shkaqe natyrore në moshën 91 vjeçare. Stanton vdiq në spital të premten (15 shtator) në Los …

Ja çfarë nuk keni parë në dasmën e Marinës dhe Getoarit

Ajo ishte një nga dasmat e vitit. Marina Vjollca dhe Getoar Selimi kurorëzuan dashurinë e tyre në martesë më 10 shtator në Gjirin e Lalzit. Por deri tani disa foto nga prapaskena ende nuk ishin publikuar. Ka qenë vetë moderatorja, …

Shakira dhe Pique drejt divorcit

Këngëtarja me famë botërore Shakira dhe futbollisti Pique kanë qenë në qendër të vëmendjes këtë javë për shkak se përflitet janë ndarë. Ka qenë një gjest i mbrojtësit gjatë ndeshjes së fundit që shkaktoi thashethemet e krizës midis tyre. Kur …

Rita Ora mahnitëse me të brendshme

Padyshim që Rita Ora është ka një karrierë të sukseshme jo vetëm në boën e muzikës por edhe në modeling. Ylli i popit së fundimi është bërë imazhi i linjës së të brendshmeve Tezenis. E veshur me të reçipeta me …

Dasmat VIP s’kanë mbaruar, ja kur do të martohet vokalisti i NRG Band

Nëse keni menduar se dasmat VIP mbaruan, e keni menduar gabim,. Vokalisti i NRG Band Besnik Qaka, do t’i japë fund beqarisë më datë 30 shtator. Burimet brenda rtv21 e kanë konfirmuar këtë lajm. Kështu pas dasmës së madhe të …

Ja çfarë nuk keni parë nga dasma e Orindës dhe Turit

Edhe pse ka qenë viti i dasmave VIP, ajo e kurorëzimit të moderatorit Turjan Hyska dhe këngëtares Orinda Huta është në listën e më të  bukurave. Dasma madhështore u organizua më datë 27 korrik dhe disa prej fotove ende nuk …

Publikohen foto “të nxehta” të Xhensilës dhe Bes Kallakut në shtrat

Çifti më i përfolur i momentit Bes Kallaku dhe Xhensila Myrtezaj janë duke shijuar muajin e  mjaltit. Teksa kalojnë kohë së bashku këngëtarja nuk ka hezituar të postojë dhe disa foto “të nxehta” në profiling  e  saj në Instagram me …

Mike Tyson, jeta e legjendës së boksit në një film

Padyshim që Jamie Foxx di sesi ti mbaje sekretet. Pas konfirmit të lidhjes me Katie Holmes pas një heshje 4-vjeçare, një bërë një tjetër zbulim për aktorin. 49-vjeçari do të interpretojë rolin e ish-kampionit të boksit në një film mbi …

Angelina Jolie dhe babai i saj pajtohen pas 6 vitesh

Ata ishin të huaj për më shumë se 6 vite e gjysmë. Por mesa duket marrëdhënia e aktores me famë botërore Angelina Jolie dhe babait të saj Jon Voight është përmirësuar. Ata u shfaqën së bahku në premierën e filmit …

Fergie Ferguson dhe Josh ndahen pas 8 vitesh martesë

Pas 8 vitesh martesë këngëtarja e famshme Fergie Ferguson dhe aktori Josh Duhamel kanë vendosur që të ndahen. “Absolutisht me shumë dashuri dhe respekt për njëri-tjetrin kemi vendosur që të ndahemi në fillim të këtij viti,”-tha çifti në një deklaratë …

Mayweather mbron komentet vulgare të Trump, merr kritika të rënda

Boksieri amerikan, Floyd Mayweather është kritikuar në rrjete sociale pasi mbron komentet vulgare të Donald Trump për femra. Komentet nxitën një reagim të ashpër pasi kritikët mendonin se boksieri mbron dhunën në familje. Presidenti Trump u dëgjua duke u krenuar …

Ish-bashkëshortja për tradhtinë e kriminelit të famshëm: U trondita

Jeremy Meeks, modeli i njohur që kaloi nga ambientet e burgut në sfilata ka disa kohë që përflitet për tradhtinë ndaj bashkëshortes. Ai u fotografua në një jaht me trashëgimtaren e Chloe Green, ndërsa tani është bërë publike se janë …

Lady Gaga anulon koncertin, shkon me urgjencë në spital

Diva e popit, Lady Gaga është dërguar me urgjencë në spital prej gjendjes së rënduar shëndetësore. Ajo ka anuluar performancën e saj në festivalin Rock në Brazil dhe i ka njoftuar ndjekësit me një postim në Instagram. “Brazil, jam shumë …

Nicki Minaj performon e ‘mbuluar’ me dollarë

Reperja amerikane po ngjitet në toplistat e muzikës me hitet e reja që ka sjellë në treg, por veshja që zgjedh nuk mund të kalojë pa marrë vëmendje. Nicki Minaj ka qenë e ftuar në emisionin e Jimmy Fellon, së …

Giusy Ferreri nënë për herë të parë, sjell në jetë Beatrice

Këngëtarja dhe kantautorja e famshme Giusy Ferreri është bërë nënë për herë të parë.  38-vjeçarja ka sjellë në jetë një vajzë me partnerin Andrea dhe e ka quajtur Beatrice. Ajo ka njoftuar lajmin e mrekullueshëm nëpërmjet një postimi në Facebook …

Katie Price ngre temperaturat në setin e ri fotografik

Ajo ka filluar modelingun në moshën 9-vjeçare. Dhe tani në moshën 39-vjeçare Katie Price është po aq mahintëse dhe seksi. Modelja ka realizuar një set të ri fotografik për kalendarin e saj të ardhshëm 2018 duke zbuluar asetet e saj …

Aksidentohet tenori i verbër

Legjenda e operas Andrea Bocelli është aksidentuar ndërsa kalëronte  në Pizë të Italisë. Tenori më i mirë i Italisë, i cili ka qenë i verbër që nga mosha 12-vjeçare, është rrëzuar nga kali dhe ka goditur kokën. 58-vjeçari  është dërguar …

Ja çfarë bën aktorja e ‘Fifty Shades’ para skenave erotike

  Trailer-i i trilogjisë ‘Fifty Shades’ u publikua gjatë fundjavës duke na treguar se protagonistët do vazhdojnë të jenë Dakota Johnson dhe Jamie Dornan. Aktorja ka dhënë një intervistë për revistën ETOnline duke treguar rreth skenave seksuale që bëhen gjatë …

Selena Gomez bën transplant, shoqja i bën dhuratë veshkën

Këngëtarja me famë botërore, Selena Gomez ka disa kohë që mungon në botën e muzikës pasi ka patur probleme me shëndetin. Ajo ka shpërndarë një fotografi në rrjetin social, Instagram ku shfaqet e shtrirë në krevatin e një spitali, duke …

Ermal Mamaqi sjell lajmin e mirë, do bëhet baba për herë të dytë

Një anëtar i ri do vijë në familjen Mamaqi, pasi u vërtetua se moderatorja Amarda Toska është shtatzënë. Këtë gjë e bëri të ditur humoristi nëpërmjet një fotografie në llogarinë e tij në Instagram. “Një beb rrugës, do bëhemi 4,” …

Pasi u kritikua, Melania Trump vesh këpucë 50 dollarëshe

Zonja e Parë e Amerikës, Melania Trump duket se ka dëgjuar fjalët kritikuese të ndjekësve pasi vizitoi të prekurit nga uraganet. Muajin e kaluar, ajo shkoi të takonte disa familje, e shoqëruar nga presidenti Trump por kishte veshur taka të …

Ju kishte munguar Noizy? Ja çfarë do sjellë

Pas ‘AK47’, Noizy nuk ka sjellë projekt të ri muzikor, por duket se po përgatitet për dicka të madhe. Në disa postime në Instagram ai ka njoftuar se mund të vijë me album të ri brenda pak kohe. Ndërsa flitet …

Aksidentohet tenori italian, Andrea Bocelli bie nga kali

Aksidentohet tenori italian me fame botërore Andrea Bocelli. Këngëtari i muzikës lirike mësohet se ka rënë nga kali i tij gjatë kalërimit në Lajatico, Piza. Pas aksidentit ai është transportuar në spitalin e Pizës. Sipas informacionit të parë, gjendja shëndetësore nuk paraqitet serioze. Mediat …

Nicki Minaj në një romancë të re?

Reperja Nicki Minaj ka disa kohë që nuk është përfolur për një romancë të re. Ajo është parë në ditëlindjen e Nas, një producent në Amerikë duke qëndruar shumë pranë me të. Ndërsa ai po priste tortën e tij të …

Futbollisti rreh ish-të dashurën, gjykata e urdhëron të paguajë 1 euro

Futbollisti francez, Kingsley Coman është dënuar pasi ka sulmuar ish-të dashurën e tij dy herë brenda tre ditëve. Ai u gjobit me 5 mijë euro nga gjykata dhe u urdhërua që të paguante pagesë simbolike prej 1 euro për dëmet. …

Futbollisti ‘tradhton’ gruan, flet për herë të parë vajza që ishte me të

Futbollisti anglez Ëayne Rooney u arrestua para disa ditësh pasi po i jepte makinës në gjendje të dehur. Laura Simpson është pronarja e makinës, e cila po e shoqëronte gjatë këtij momenti. Ajo ka folur për herë të parë në …

Harroni kriminelin më të bukur në botë, ja kush i ‘vodhi’ titullin

Jeremy Meeks ka thyer rrjetin me fotografinë e tij pas hekurave dhe mori titullin si krimineli më i bukur në botë, por duket se kaq ishte suksesi i tij. Një tjetër kriminel që po pushton pasarelat e modës e ka …

Barbana Dini flet për rikthimin në skenë pas vdekjes së vëllait

Këngëtarja Barbana Dini ka folur për herë të parë për vdekjen e të vëllait, Ergit dhe për vendimin  për t’iu rikthyer skenës. Edhe pse një intervistë tepër e dhimbshme, këngëtarja ka vendosur të flasë për publikun në emisionin e pasditës …

Rita Ora së shpejti sjell bashkëpunimin e ri

Këngëtarja me origjinë shqiptare Rita Ora së shpejti sjell bashkëpunimin e saj më të ri. Lajmin e bëri të ditur vetë këngëtarja nëpërmjet një postimi në profilin e saj në Instagram. Këngëtarja ka postuar një pjesë të videoklipit që mban …

Alketa Vejsiu ka pasur fatin të takojë këtë këngëtare

Këngëtarja e famshme në mbarë botën ndodhet në turin e saj “Dangerous Woman” që prej shkurtit 2017 deri në fund të shtatorit. Turit të saj i është bashkuar dhe moderatorja e njohur Alketa Vejsiu, e cila ka pasur fatin të …

Uragani Irma shkatërron shtëpinë e aktorit William Levy

Uragani Irma që preku Floridën shkatërroi çdo gjë që i doli përpara. Stuhia e fuqishme solli pasoja dhe për yllin e telenovela meksikane William Levy. Pemët janë rrëzuar nga erërat e forta dhe kanë bollkuar hyrjen e shtëpisë së tij. …

Rihanna “fsheh” kilet e tepërta

Ajo është e njohur për stilin e saj të veçantë të veshjes, majde është duke u përgatitur për koleksionn  e ri të veshjeve. Ajo e di shumë mirë se përse  ka pasur vëmendjen e të gjtihë fotografëve  teksa kalonte nëpër …

Mahnit bosi i kompanisë ‘Alibaba”, sjell Michael Jackson në skenë

Themeluesi i kompanisë gjigande ‘Alibaba’ në Kinë ka festuar përvjetorin e 18-të të themelimit javën e kaluar në Hangzhou, ku edhe ndodhet selia kompanisë. Në qendër të vëmendjen ishte themeluesi dhe kryetari ekzekutiv Jack Ma, i cili e shndërroi festën …

Lady Gaga zbulon sëmundjen nga e cila vuan

Lady Gaga në dokumentarin mbi jetën e saj Netflix ka zbluar sëmundjen kornike nga e cila vuan . Këngëtarja është shprehur se po lufton me Fibromyalgia, një sëmundje kronike që të shkakton dhimbje muskulo-skeletore, lodhje ekstreme, çrregullim gjumi, depresion dhe …

Nga burgu në pasarelën e New York Fashion Week

Pas Jermy Meks, një tjetër i dënuar ka marrë famë nga bukuria e tij dhe ka filluar karrierën si model. ‘Krimineli tërheqës’ ka nënshkruar një kontratë modelimi dhe bëri debutmin e tij në pasarelën e New York Fashion Week. Mekhi …