Lajmet nga Showbiz

James Blunt i jep fund karrierës së tij

Me 18 milionë disqe të shitur, kantautori i suksesshëm zgjedh të tërhiqet për t’ju kushtuar të fejuarës së tij
James Blunt, këngëtari i superhitit “You’re Beautiful”.

Ditlindje në stil Kardashian

Kim Kardashian e ka kaluar ditëlindjen e saj të 32-të në një vend romantik siç është Venecia, Itali. Vajza e njohur e reality show është fotografuar rrugëve të Venecias bashkë me të dashurin e saj Kanye West teksa mbante veshur një fustan të bardhë të ngjashëm me një fustan nusërie dhe duket se i dashuri i saj 35-vjeçar ka treguar anën e tij më romantike, duke i blerë një trëndafil të kuq.

Chrsitina Aguilera, imazhi i femrave në peshë

Fituesja e dikurshmë e emisionit “America’s Next Top Model” Whitney Thompson, dëshiron që Christina Aguilera të jetë imazhi kryesor i web faqës së saj.

Suri Cruise VIP i vogël

Suri Cruise tashmë është kthyer në një personazh vip për shkak të prindërve të famshëm.

Puthje e përqafime, në fund ndarje

Rihanna dhe Chris Brown ende të lënë të dyshosh për faktin, nëse ata e kanë rivitalizuar apo jo romancën e tyre.

Johnny Depp kërkon të lërë alkoolin

Aktori 49-vjeçar ka kërkuar ndihmën e miqve dhe të afërmve për ti dhënë fund alkoolit.

Përsëri së bashku, mes luksit.

Para se të dilte në shesh lidhja e saj seksuale me regjisorin e martuar, Rupert Sanders, në muajin korrik, Kristen Stewart, ishte duke jetuar me Robert Pattinson në një vilë të cilën aktori e bleu

Performon përkrah balerinës topless

Ai është i martuar dhe muajin e kaluar është baba i një vogëlusheje,por nuk heq dorë nga aventurat në skenë.

Këngëtarja e famshme britanike, Adele, bëhet nënë

Në muajin qeshor vetë këngëtarja publikoi se ishte shtatëzanë dhe ndjehej tepër e lumtur së bashku me Simon Koneckin që do të bëheshin prindër.

Harper do të marrë leksioni kërcimi

Victoria Beckham po mendon ta çojë vogëlushen Harper, e cila është vetëm 15 muajshe, në kurse kërcimi.

Aktori më i paguar

Aktori i njohur Ashton Kutcher është një ndër artistët më të paguar në botë.

Raport Progresi : Përmasat V.I.P

Duke marrë parasysh që e gjithë vemendja është tek vipat,dashur pa dashur bëhemi kurioz për ta dhe për detaje më të rëndësishme të tyre.

Festojnë përpara martese

Çifti i njohur Justin Timberlake dhe Jessica Biel janë duke u marrë me përgatitjet e dasmës së tyre.

Sekreti i çiftit Brangelina

Të njohur tashme si Çifti më i bukur në botën e kinematografisë ata janë konsideruar edhe si prototipi i familjes së përsosur.

Donald Trump jep këshilla dashurie për Robert Pattinson

Donald Trump mendon se mund ta ndihmojë yllin e Twilight të vendosë për lidhjen e tij me Kristen Stewart pas tradhtisë.

Babai i Rihannës i lumtur për lidhjen e saj me Chris Brown

Babai i këngëtares Rihanna, Ronald Fenty, ditë më parë bëri të ditur se ia ka bërë “hallall” këngëtarit, Chris Brown, sulmin brutal mbi të bijën në vitin 2009.

Aktori Russell Crowe ndahet nga gruaja

Aktori Russell Crowe dhe bashkëshortja e tij, Danielle Spencer, kanë njoftuar ndarjen e tyre pas nëntë vitesh martesë.

De Niro dhe Stallone bashkë në komedinë “Grudge Match”

Yjet nga dy filmat ikonë të boksit të të gjitha kohërave më në fund do të ndeshen me njëri-tjetrin.

Vajza e Whitneyt, fejohet me vëllain e adoptuar

Bobbi Kristina, e bija e këngëtares Whitney Houston është sërish në qendër të thashethemeve.

“Rock Economy”, rikthehet Celentano

Pas një periudhe shkëputjeje është rikthyer Adriano Celentano.

Çmimi Nobel 2012 për kiminë shkon për dyshen amerikane

Amerikanët Robert Lefkowitz dhe Brian Kobilka u shpallën fitues të çmimit Nobel në kimi për vitin 2012.

Halle Berry merr çmimin “Jenesse” për punën humanitare

Aktorja Halle Berry ka fituar çmimin e nderit për punën e saj humanitare në ceremoninë gala të titulluar “Fuqia e femrave” në Hollywood.

Lady Gaga viziton Julian Assange

Një çift i pazakontë, Lady Gaga dhe Julian Assange, u shfaq dje në hyrje të ambasadës ekuadoriane në Londër.

Rekord pjesmarrje në Oscar, 71 shtete dorëzojnë filmat e tyre

Oscar ka shënuar një numër rekord filmash për eventin e radhes.

Lady Gaga, takim me Julian Assange

Këngëtarja Lady Gaga ka vizituar Julian Assange, themluesin e Wikileaks, i strehuar prej më shumë se 100 ditësh në ambasadën ekuadoriane në Londër.

Mila Kunis pozon gjysmë-nudo

Mila Kunis ka pozuar gjysmë-nudo në një set fotografik “të nxehtë” për revistën `Esquire`, që e ka përzgjedhur aktoren 29-vjeçare si femrën më seksi në botë.

Lady Gaga vjell katër herë gjatë koncertit

Lady Gaga volli plot katër herë në skenë gjatë koncertit të saj në barcelonë të ditës së shtunë.

E mrekullueshmja Luisana Lopilato

Michael Buble aktualisht po xhiron videoklipin e këngës së Krishtlindjeve, por në shtëpi ka lënë dikë që me siguri po i mungon shumë.

Lindsay Lohan dhunohet në dhomën e hotelit

Problemet nuk kanë të sosur për Lindsay Lohan-in. Aktorja 26 vjeçare është parë të shtunën në darkë në një klub në New York.

Adele këndon kolonën zanore të filmit të ri të Bond-it

Është përfolur shumë kohën e fundit se Adele do të këndojë këngën e cila do jetë kolona zanore e filmit të ardhshëm të Bondit, Skyfall.

Jeta dhe kariera e këngëtarit Andy Williams

Këngëtari Andy Williams vdiq këtë javë në moshën 84 vjeçare në shtëpinë e tij në Brenson të shtetit Mizuri, pas një beteje të gjatë me kancerin.

Revista daneze publikon fotot intime të Kate

Një revistë daneze ka publikuar sërish fotot nudo të Dukeshës së Kembrixhit, Kate Middleton.

Fansi tatuazh emrin e Ritës, Ora: Çmenduri

Rita “çmendet” kur kupton se fansi bëri tatu emrin e saj. Rita Ora mendon se fakti që një fans ka bërë tatu emrin e saj është paksa “e çmendur”.

Skenat e dhunshme të Penelope Cruz

Penelope Cruz po xhiron skenat e filmit të saj të ri me titull “The Counselor” dhe nga fotot shihet qartë që aktorja spanjolle është e përqendruar 100%.

Balotelli: Do kthehem me Rafaella Fico

Pas shumë muaj polemikash dhe grindjesh, vjen surpriza nga Balotelli: “Kam vendosur ta riprovoj me Rafaella-n!”

Rowling hedh në treg librin e parë për të rritur

Autorja e njohur e librave për fëmijë të Harry Potterit, J.K.Rowling ka botuar librin e saj të parë për të rritur,i dalë në shitje në Britaninë e Madhe.

Suri po flet në telefon me Tomin?

Nuk dihet ende se me kë po fliste Suri në telefon, por 6-vjeçarja dukej shumë e lumtur ndërsa bisedonte.

Ndahet nga jeta këngëtari amerikan Andy Williams

Presidenti Ronald Reagan e ka quajtur zërin e tij “thesar kombëtar”.

Gafa e Madonës për Obamën: Është një mysliman i zi

Mbretëresha e muzikës pop, Madona nuk e ka fshehur në asnjë moment simpatinë dhe mbështetjen për presidentin aktual të SHBA-ve, Barak Obama.

Kritikat për peshën, Lady Gaga pozon me të brendshme

Është folur shumë për peshën e Lady Gaga që kur u pa shumë e rrumbullakosur gjatë një koncerti të ditëve të fundit, por këngëtarja i ka kthyer mbrapsht kritikat

E pabesueshme por e vërtetë, 250.000 $ thonjtë e Kelly Osbourne

Një personalitet i njohur i televizionit ka kaluar në tapetin e kuq të “Emmy Aëards” me një aksesorë çmendurisht të shtrenjtë.

Vokalisti i “Green Day” në një klinikë rehabilitimi

Vokalisti i grupit Green Day, Billie Joe Armstrong, ka hyrë në një klinikë rehabilitimi për shkak të abuzimit me substanca të ndaluara.

Hilton, plazh për të harruar kritikat nga komuniteti gay

Paris Hilton zgjodhi plazhin, për të kaluar këtë moment në të cilin është vendosur në qendër të kritikave nga komuniteti i homoseksualëve. Gjatë javës, një uebsajt amerikan publikoi një videokasetë të xhiruar në mënyrë ilegale, në të cilën Hilton aludonte …

Mashkulli i ri i jetës së Theron

Pas gëzimit të birësimit të një fëmije, aktorja Charlize Theron zbuloi një gëzim të dytë… atë të një mashkulli të ri në jetën e saj.

Raffaella Fico sfilon shtatzënë

Pothuajse të gjithë gratë shtatzanë zgjedhin të vishen me rroba të gjera, për të fshehur format e tyre dhe për të pasur një konfort më të madh personal.

Rekord pjesmarrje në Oscar, 71 shtete dorëzojnë filmat e tyre

Oscar ka shënuar një numër rekord filmash për eventin e radhes. Akademia e Filmit në Los Angeles njofton se 71 shtete kanë dorëzuar filmat e tyre për të garuar në kategorinë për Filmin më të mirë të Huaj, për çmimet prestigjioze të filmit, Oscar.

Lady Gaga pi marijuanë në skenë

Gjithmonë e ka pranuar se është në “klubin e barit” dhe Lady Gaga e ka bërë të qartë këtë gjë kur filloi të pinte marijuanë gjatë një koncerti të saj në Amsterdam.

Tradhtia e Kristen, Stewart dhe Pattinson drejt pajtimit

Aktorja 22-vjeçare, Kristen Stewart pati për herë të parë në dy muaj, mundësinë që t`i thotë përballë njeriut që do, fjalë që deri tani ka mundur t`i shprehë në media. Kur tradhtia e “Bella” e “Twilight” u shfaq në faqet e para të revistave, aktorja u shpreh se do të bënte gjithçka që mundej për të rifituar Robert Pattinson.

Lady Gaga me kurorë në kokë

Është e njohur për gustot e saj anormale dhe nuk ka asgjë normale në paraqitjen e Lady Gaga në Javën e Modës në Londër.

Revista “Chi” publikon fotot gjysëm nudo të princeshës Kate

>Revista italiane “Chi” sot ka publikuar fotografitë e Dukeshës së Kembrixhit

Pattinson fal tradhëtinë e Stewart

Yjet e sagës “Twilight” kanë biseduar me njëri-tjetrin

Eva Longoria konfirmon lidhjen e re

Aktorja e njohur për elegancën e saj dhe për bukurinë ka thënë për mikun e saj në emisionin “Extra”.

Jolie në Turqi: Më shumë për sirianët

Aktorja hollivudiane, Angelina Jolie, shprehu mirënjohjen e saj ndaj Turqisë, ndërsa vizitoi kampet e refugjatëve sirianë në vend.

Francë, publikohen fotografitë e Dukeshës Kate

Duka dhe dukesha e Cambridge janë thellësisht të trishtuar për “shkeljen groteske dhe te pajustifikueshme “ të privacisë.

Jessie J së shpejti tullace

Këngëtarja e famshme britanike, Jessie J, para një viti patë bërë të ditur se është e gatshme ti rruaj flokët.

Ja pse Sarandon ka të dashur shumë më të ri se vetja

65-vjeçarja ka aktualisht një lidhje me një 33-vjeçar që ka nisur nga viti 2010

Adele hyn në Guinness

Këngëtarja Adele me albumin e saj të suksesshëm “21” theu shtatë rekorde të deritanishme botërore.

Rita Ora përfundon xhirimet e klipit, largohet nga Kosova

Sipas një publikimi në profilin e saj në Twitter, Ora ka njoftuar fansat e saj se ka udhëtuar përmes Stambollit në Los Angelos.

“Miss Italia 2012”, 19-vjeçarja nga Siçilia

Ai që e kurorëzoi në spektaklin maratonë të transmetuar në rrjetin italian RaiUno ka qenë presidenti i jurisë Beppe Fiorello.