Lajmet nga Showbiz

Djali i Brad Pitt, kopja e të jatit

Me flokë deri tek shpatullat, me një xhaketë të zezë moderne dhe me një palë syze mjaft të bukura, Noks, djali i Angelina Jolie dhe Brad Pitt dukej njësoj si babai i tij teksa ecnin në rrugët e Los Anxhelosit. …

Rihanna e qetë pas stuhisë

Shoqërimi i Rihanna-s me Chris Brawn-in i ka sjellë asaj gjithmonë probleme. Kur nuk është ai që e gjuan, e bëjnë persona të tjerë këtë. Pas sfilatës në Londër këngëtarja është sulmuar ndërkohë që dilte nga  clubi “The Box”. Ajo …

Rita Ora e veshur si mashkull

Dikush duhet ta kishte informuar Rita Orën, se mikesha e saj më e mirë, të cilën ajo e quan “grua”, ka një të dashur të ri tani. Si për të treguar “ndjenjën” e madhe që ka për Cara Delevigne, këngëtarja …

Julia Roberts dhe Daniel Moder, të lumtur përkrah njëri-tjetrit

Pavarsësisht se kanë vite që janë të martuar, Julia Roberts dhe bashkëshorti i saj Daniel Moder, duken të lumtur përkrah njëri-tjetrit. Duke qënë se paparacët këto i kanë momëtet e tyre më të mira të punës, nuk kishte sesi mos …

Prezantohet me linjën e saj në “London Fashion Week”

Rihanna nuk rri rehat pa eksperimentuar, prej disa kohësh këngëtarja ka njohur fansat e saj, se ajo i është futur edhe botës së modës. Pikërisht   tani i ka ardhur mometi ta prezantoj veten në këtë fushë. Rihanna ka qënë pjesë …

Ka filluar hakmarrja për Robert Pattinson

Dita e të dashuruarve shkoi në mënyrën më të keqe për Kristen Stewart, e cila nuk mori as edhe një dhuratë të vetme. Thuhet se Kristen e ka “bombarduar” me thirrje ish të dashurin, Robert Pattinson teksa ky i fundit …

“Child’s Pose” fiton Ariun e Artë

Fituesi i Ariut të Artë si filmi më i mirë në edicionin e 63-të të Festivalit Ndërkombëtar të Filmit në Berlin është drama rumune “Child’s Pose”.  Në të tregohet historia e një nëne mjaft dominuese në karakter, e cila përdor …

Vetëvritet këngëtarja Mindy McCready

Gjendet trupi i pajetë i këngëtares amerikane të muzikës country, Mindy McCready. Këngëtarja është gjetur në ballkonin e shtepise së saj në Heberit Springs të Arkansasit. 37-vjecarja ka vdekur pasi ka marrë një plagë me arme zjarri, e cila tregon …

Mbyllet Festivali i Filmit në Berlin, drama rumune fiton Ariun e Artë

Një dramë rumune e regjisorit Calin Peter Netzer, ka fituar Ariun e Artë në Festivalin e 63-të të Filmit në Berlin. “Child’s Rose” flet për historinë e një nëne dominuese, e cila përdor pozitën e saj sociale për të shpëtuar …

Edicioni i 63-të i Sanremos fitohet nga këngëtari Marco Mengoni

Marco Mengoni është fituesi i festivalit te 63-të te Sanremos 2013 me kengen “L’essenziale”. Kengetari, fitues i edicionit te 3 te XFactor Italia, tashmë do te perfaqesojë Italine ne Eurovision Song Contest 2013 qe mbahet ne Suedi nga data 14 …

Beyonce, më në fund shfaq të bijën

Këngëtarja Beyonce është shumë strikte sa i përket jetës private e sidomos vajzës së saj Blue Ivy. Ajo dhe burri i saj, reperi Jay Z deri më tani kanë zbuluar vetëm disa imazhe, jo edhe shumë të qarta të vajzës …

Cindy Crawford mahnit me pamjen e saj

Aktorja 46 vjeçare Cindy Crawford shkëlqen me pamjen e saj në plazhin e Malibu-së, ku duket më e re dhe më e freskët. Ajo është nëna e dy fëmijëve, por e veshur me një fustan bojëqelli, ecte bregut të detit …

Mila Kunis : “Vazhdoj të dua një pellush”

Aktorja Mila Kunis vendosi në një pozitë tepër të vështirë të dashurin e saj, Ashton Kutcher, ndërsa rrëfeu në një transmetim televiziv amerikan dëshirat e saj të ekzagjeruara për dhuratat e Shën Valentinit. E paraqitur me një veshje sportive në …

Bar Refaeli princesha e Sanremos

Në natën e dytë të festivalit të famshëm të Sanremos të trasmetuar në televizioni Rai Uno ka qënë e ftuar speciale modelja e njohur Bar Rafaeli. Prezenca e saj në këtë festival, është komentuar nga shumë media të huja dhe …

Rihanna nuk do të ulët pranë C. Brown, vazhdon saga e grindjeve

Në ndarjen e cmimeve Grammy Awards, cifti Rihanna dhe Chris Brown dukeshin tepër të lumtur përkrah njëri-tjetrit, por mesa duket romanca e tyre është përkeqësuar ditët e fundit. Pasi edhe ditën e të dashuruarve ata nuk e kanë kaluar bashkë. …

Romanca e Obamas, uron Michelen për Shën Valentin

Është një nga njerëzit më me ndikim në botë, por kur vijne puna te romanca di të jetë i kujdesshëm e i dashur për gruan e tij. Presidenti i SHBA-së, Barack Obama ka uruar të bashkëshorten e tij Michele Obama …

Të dashuruarit në Rio de Janerio

Muajin e kaluar, Megan Fox, ishte imazhi i Brahma dhe menaxherët kryesor të kompanisë së birrës braziliane e ftuan aktoren në Rio de Janeiro. Sigurisht që “preteksti” janë Karnavalet dhe Megan nuk ka mundur ta refuzojë ftesën. Ajo ka shkuar …

Si e mendojnë vip-at Shën Valentinin

Sot është një ditë për të dashuruarit, por një pikëpyetje e madhe qëndron sesi vipat e kanë menduar këtë ditë? Aktori  britanik, Jude Law, ka thënë se: “Unë nuk e festojë, por ajo që më pëlqen në këtë ditë është …

Të festosh Shën Valentinin me një vip

Për ta bërë më të veçantë ditën e Shën Valetinit, stafi i muzeut “Madame Tussauds” në Londër ka menduar diçka speciale. Fillimisht ka organizuar një pyetësor vetëm për femrat, të cilat kanë  shprehur se ideale për to do të ishte …

Publikohen foto të Kate Midletton dhe Princit William nga revista italiane

Revista e njohur Italiane “Chi” ka publikuar foto të dukeshës  së britanisë Kate Midletton së bashku me bashkëshortin e saj Princin William. Por këto foto nuk ishin foto të thjeshta, janë foto të tyre me roba banjo, çfarë do të …

Lady Gaga anulon koncertet

Ylli i muzikës pop, Lady Gaga, ka anuluar disa koncerte për shkak të gjendjes jo të mirë shëndetësore, do t’i nënështrohet një operacioni urgjent. Këngëtarja  e “Bad Romance”, ka qenë e detyruar të anulojë të gjitha datat e koncerteve në …

Beyonce e (pa) depiluar!

Për shkak të angazhimeve të mëdha për premieren e dokumentarit mbi jetën, si duket Beyonce nuk ka pasur kohë as të depilohet. Beyonce në New York Beyonce ka prezantuar Hbo ‘Beyonce: Life is but a dream’, dokumentarin që flet për …

Miranda Kerr, ambasadore e “Kids Helpline”

Modelja Miranda Kerr, tashmë është me një imazh ndryshe. Ajo është një mbështetëse e mirë e fëmijëve të cilët kanë nevojë për këshilla apo ndonjë ndihmë, duke i këshilluar ata online. Ajo është fotografuar në një event bamirëse në Australi  …

Një bebe për Shën Valentinin

Teksa disa çifte shkëmbejnë çokollata në Ditën e Shën Valentinit, Nick Cannon dhe bashkëshortja e saj Mariah Cary, duket se kanë një plan më intim. “Duam të bëjmë një bebe tjetër – ka deklaruar Cannon, prezantues i “America’s Got Talent. …

Kim Kardashian pozon për revistën “Elle”

Bukuroshja Kim Kardashian, edhe pse shatatëzanë nuk ka ndaluar me daljet e saj skenike apo promovime të ndryshme. Pikërisht për kopertinën e muajit Mars të revistës “Elle”, është ftuar të pozojë edhe të japë një intervistë, Kim Kardashian. Kim, për …

Fëmija më e paguar në Hollywood

Ajo mund të jetë vërtetë një fëmijë vetëm 4 vjeç, por Vivienne Jolie-Pitt, që tani ka një rrogë të habitëshme. Vajza më e vogël e çiftit të të famshmëve Angelina Jolie dhe Brad Pitt, është paguar plot 3 mijë dollarë …

Premiera e dokumentarit të Beyonce-s

Beyonce pas një buje të jashtëzakonshme kohët e fundit, tani vazhdon ende të lakohet nëpër media. Pikërisht mbrëmë në New York ajo ka promovuar dokumetarin e shumëpërfolur të jetës së saj. Këtë dokumentar të quajtur “Life Is But A Dream”, …

Beyonce, sensuale për “Vogue”

Beyonce u vu në qendër të vëmendjes së mediave ditët e fundit, veçanërisht për shkak të performancës së saj bombastike në evenimentin më të rëndësishëm sportiv në SHBA, “Superbowl”. 32 vjeçarja, së fundmi ka pozuar për kopertinën e revistës prestigjioze …

Rihanna prezanton videon e re të “Stay”

Këngëtarja Rihanna, mbrëmjen e djeshme ka njohur të gjithë fansat e saj me anë të rrjetit social twitter, me këngën më të re. Kënga e saj më e re është “Stay”, një këngë që këngëtarja e interpretoi edhe në ndarjen …

Jackie Chan do të bëhet politikan

Shpresa e re e kinezëve, presidenti i ardhshëm, Xi Jinping, për këshilltar ka zgjedhur njohësin e arteve marciale, Jackie Chan, i cili do të kandidojë për në parlament. “Nuk do të aktroj më. Do t’i dedikohem punës humanitare dhe politikës …

Justin Timberlake rikthehet me “Mirrors”

Qëndroi larg skenave muzikore për 6 vite dhe rikthimin vendosi ta bëjë në natën e ndarjes së çmimeve “Grammy” me këngën e tij të re, “Mirrors”. Bëhet fjalë për këngëtarin dhe aktorin, Justin Timberlake. Gjashtë vite më parë humbi gjurmët …

Katy Perry me dekolte magnetuese në “Grammy Awards”

Mes veshjeve dhe performancave të shumta në “Grammy Awards”, që nuk kaluan pa rënë në sy është pa dyshim edhe paraqitja e këngëtares Katy Perry. Këngëtarja kishte veshur një fustan të gjatë e të ngushtë pas trupit në ngjyrë jeshile, …

Jennifer Lopez dhe Mark Anthony, ndoshta sërish bashkë

Pak ditë më parë i pamë të buzëqeshur për të festuar ditëlindjen e djalit të parë të tij, mirëpo shtohen gjithmonë e më shumë thashethemet se midis Jennifer Lopez dhe Mark Anthony, ka ende diçka që…”vlon”. Këngëtarja është shprehur gjithmonë …

Chris Brown, humbet toruan dhe shkatërron “Porschen”

Ripërsëritet “mallkimi” i Grammy Awards për Chris Brown.  Mesa duket çmimet Oscar të muzikës, e bëjnë rreperin të “humbi toruan”. Ai ka shkatërruar makinën e tij “Porsche”, ngjyrë të zezë, pikërisht natën ku katër vite më parë rrahu keqas të …

Rita Ora nuk pozon nudo: Duhet të pyes prindërit më parë

Superylli shqiptar, Rita Ora, vazhdon të dëshmojë moralin e saj dhe karakterin se nga cili vend vjen. Këtë ajo e ka konfirmuar edhe një herë tjetër në një intervistë për “Metron”, duke thënë se ajo nuk do të pozonte nudo …

Filmi “Argo” i Ben Affleck fiton Bafta Awards

“Argo” triumfon në ceremoninë e çmimeve Bafta, të njohur ndryshe si Oskarët britanikë, të zhvilluar në Royal Opera House në Londër. Filmi i drejtuar nga Ben Affleck dhe me producent George Clooneu, mbi shpëtimin e pengjeve amerikanë në Iran në …

Grupi “Fun” fitoi Grammy-in

Në ceremoninë e 55-të të Çmimeve Grammy që u mbajt mbrëmë në Los Anxhelos, me rekordin e vitit u nderua Gotye and Kimbra për Somebody That I Used to Know. Grupi Fun fitoi Grammy-in për këngën më të mirë me …

Së shpejti albumi i ri i Eminem

Albumi më i ri i reperit, Eminem do të publikohet në mes të vitit 2013. Paul Rosenberg, përfaqësues i kompanisë ‘Shady Records’ i ka thënë revistës ‘Billboard’ se ata janë duke punuar në këtë album paralelisht me albumin e 50 …

Kandidaturat për Grammy në muzikën Country

Zhvillohet sot ceremonia e ndarjes së çmimeve Grammy për muzikën country.

14 shkurti, “I Will Always Love You” e Houston më e preferuara

Amerikanët kanë bërë një përzgjedhje për këngën e tyre të preferuar,duke qëne se po i afrohemi edhe ditës së të dashuruarve. Ky sondazh është bërë nga ‘Harris Interactive’ dhe sipas tyre kënga romantike më e preferuar për ta ka qënë …

Reagon Shpati pas fotos: Di Caprion e kemi mik

Modelja dhe këngëtarja Afërdita Dreshaj është fotografuar në Miami me aktorin e njohur, Leonardo Di Caprio. Biondja ka mohuar të ketë lidhje dashurie mes tyre, duke thënë se me Di Caprion ka raporte miqësore. Ndërkohë, i dashuri i saj, Shpat …

Pop mbretëresha Adele me të ardhura shumë të mira

Pop mbretëresha Adele po arrin standarde të larta jetësore me një pasuri prej 15 milion dollarësh. Këngëtarja e “Rolling in the Deep” raportohet se çdo ditë fiton 41.000 dollarë. Nga kjo del se ylli nuk e ka aspak problem të …

Çmimet Grammy, ceremonia me 10 shkurt në Los Angeles

Ceremonia e 55-të e çmimeve Grammy do të zhvillohet në Los Angeles të Kalifornisë në datën 10 shkurt. Në materialin në vazhdim do të njihemi me kandidaturat dhe kategoritë që konkurrojnë për të fituar çmimet Grammy për vitin 2013. Tre …

Beyoncè mund të jetë me më shumë muskuj se ju, por jo më e bukur

Në rast se keni nevojë për pak të qeshura, shikoni fotot që po marrin e pushtojnë mediat e botës LifeStyle & Showbizz. Por si duket heqja e fotove nga internet është një trend i VIP-ave sepse edhe këtë të Hënë …

Festivali i filmit “Berlinale” hap dyert

Festivali i filmit 11 ditësh “Berlinale”, ka  hapyer dyert , e ndërsa shumë nga filmat pjesëmarrës në festival fokusohen në shqetësimet sociale dhe politike, por gjithashtu edhe marrin pjesë në argëtimin e festivalit. Një nga filmat më të pritur është …

Ditlindje mes VIP-ash për djalin e Marc Anthony

Mesa duket është koha për të hedhur problemet pas krahëve dhe për festuar të gjithë bashkarisht, si një familje e madhe. Sado e pazakontë të duket, këtë janë përpjekur të bëjnë mbrëmë Jennifer Lopez e Marc Anthony, bashkë me partnerin …

Bruce Willis i pakënaqur për filmin e tij të fundit

Në një intervistë për BBC, Bruce Willis u shpreh shumë i pakënaqur me titullin filmit të pestë të sagës ‘Die Hard’. Aktori i famshëm i filmave aksion mendon se titulli ‘A Good Day To Die Hard’ (Dita e përshtatshme për …

Përvjetori i parë i vdekjes të Whitney Houston

Trashëgimtarët e Whitney Houston janë duke jetuar me zbulimin e 4 figurave prej dylli të reja në Madame Tussauds në Nju Jork të enjten. Një ceremoni e veçantë përurimi u ndoq nga nëna e saj, Cissy Houston, vëllezërit Michael dhe …

Jessica Alba : E urrej palestrën

Aktorja bukuroshe Jessica Alba,e cila karakterizohet si ëmbëlsira e showbizit,në një intervistë të dhënë së fundmi ka folur për linjat e saj trupore,dhe sesa e vëshitë është për një nënë e dy fëmijve të mbajë në formë trupin e saj. …

“Skyfall”, filmi i vitit në londër

“Agjenti 007” apo “James Bond”, është ky një nga filmat që shumë prej nesh kemi qëndruar përpara ekranit për ta ndjekur me kureshtje . Rolin e James Bond e luan aktori, Daniel Craig, filmi titullohet “Skyfall” dhe është vlerësuar si …

Madonna triumfon përpara Beyonce

Beyonce u paraqit e mrekullueshme në finalen madhështore të “Super Bowl”, por pavarësisht ekstravagancës së saj në skenë, 31-vjeçarja nuk arriti të mposhte rekordin absolut të shikueshmërisë, të mbajtur nga Madonna. Një vit më parë, Madonna vendosi një rekord absolut, …

Rita Ora me turneun “Radiocative”, koncert në Londër

Turneu “Radiocative”, është kthyer në temë kryesore në rrjetet sociale mes britanikëve. Janë të shumta komentet si për zërin, ashtu edhe veshjet , që po shkaktojnë “stuhi” në skenë. Turma shpërtheu në brohorima, kur 22-vjeçarja doli në skenë me një …

Ribashkohen ish “Friends-at”

Kanë interpretuar dy miq të cilët u martuan në serialin e famshëm “Friends” dhe tani, Matthew Perry dhe Courtney Cox, janë bashkuar sërish. Aktorja interpreton të dashurën e personazhit të Matthew, Ryan King, në serialin komik ‘Go On’. Sipas “The …

Robert De Niro, lë gjurmët në Hollywood

Billy Crystal dhe regjisori David O. Russell, ishin ndër yjet që nderuan në Hollywood, aktorin e njohur, Robert De Niro. Ylli i filmit “The Taxi Driver”, ka lënë gjurmët e duarve përballë teatrit të famshëm të Hollywoodit, “Chinese Theatre”, ku …

Lindsay Lohan harron problemet, duket mahnitëse

Aktorja problematike Lindsay Lohan, ka lënë pas problemet e shumta, dhe ka shkëlqyer mbrëmjen e djeshme në amfAR New York Gala. Lindsay dukej rrezatuese nga koka te këmbët me fustanin e saj metalik, i cili e nxirrte mahnitshëm trupin e …

Kim e stresuar për divorcin me Kris Humphries

  Bukuroshja e show-t, “The Keeping Up With The Kardashians” dhe aktualisht e dashura e rreperit Kanye West, të cilët janë në pritje të fëmijës së tyre të parë, kohët e fundit është tepër e stresuar. Çdo gjë duket e …

Publikohet reklama e re e David Beckham

Futbollist, model, ikonë e modës, baba dhe multimilioner. Të gjitha këto cilësi i plotëson David Beckham, dhe të mendosh që i ka arritur të gjitha këto pa mbushur ende 40-vjec. Suksesi i tij është i padiskutueshëm, ndërsa gjithnjë e më …

Një romancë e re për Di Caprio-n

Duket se Leo Di Caprio, ka një femër të re përkrahë tij. Aktori 38-vjeçar është fotografuar së fundi në një periudhë çlodhjeje në Majemi me aktoren bjonde 22-vjeçare nga Australia, Margot Robbie. Mësohet se të dy janë njohur në sheshxhirimin …

Roberto De Niro qan gjatë intervistës

Robert De Niro nuk ka qenë duke interpretuar rolin në filmin e tij të fundit  kur ka nisur të qajë gjatë një emisioni televiziv. Aktori ka qenë i ftuar në “Talk-shoë”-n e Katie Couric, për të diskutuar mbi filmin e …