Lajmet nga Showbiz

Kur yjet e Hollivudit zgjedhin rrobat e gabuara në plazh

Edhe yjet e Hollivudit që harxhojnë miliona për imazhin e tyre ndodh që të gabojnë kur dalin në plazh. Foto që publikojnë janë bërë gjatë kësaj vere, ku yjet duket se nuk i kanë kushtuar rëndësi kostumeve të banjës dhe …

Beyonce e inatosur me Rihanën

Beyonce ka qenë e ashpër në komentet për Rihanën, e cila kohët e fundit e ka ekzagjeruar me ekstravagancën dhe trajtimin e publikut. Sipas një burimi të cituar nga revista amerikane “National Enquirer”, Beyonce ka thënë se Rihanna ka qenë …

Bikinit që bënë histori në Hollivud

Midis filmave të Hollivudit, skenat e nxehta, të konsideruara si një “magnet” për publikun janë të pranishme në shumë e shumë filma. Megjithatë, janë të pakta ato skena, në të cilat filmat mbahen mend për aktoret e mrekullueshme me bikini. …

Jo vetëm modele por dhe “atdhedashëse”

Një prej modeleve më popullore të momentit, Raica Oliveira, shfaqi një ndienjë të fortë “atdhetarizmi”, ndërsa udhëtoi në Hauai, për një seri fotografish për “Victoria’s Secret”. 29-vjeçarja, e cila ka veshur këtë vit disa prej modeleve më të suksesshme të …

Britney Spears së shpejti me albumin më personal

Këngëtarja Britney Spears në Twitter u ka zbuluar adhuruesve se është tejet e ekzaltuar me albumin e saj të radhës, pasi këngët nga ky album vijnë direkt nga zemra e saj. Ylli i muzikës së fundmi kohën më të madhe …

Gwyneth Paltow: Vendimi më i mirë familja

Rrallë herë ndodh të shfaqen në bashku në publik Gwyneth Paltow dhe bashkëshorti i saj Chris Martin,por ata kanë një mardhënie të konsoliduar. Në një intervistë të dhënë për “Good Housekeeping” aktorja ka treguar më shumë jetën e saj në …

Hilton dhe Carey festojnë pavarësinë e Amerikës

Disa prej vipave nuk kanë qëndruar larg ndenjës së patriotizmit ditën e djeshme për pavarsinë e shteteve të bashkuara të Amerikës. Disa prej tyre e treguan në rrjetet sociale se sa patriot ishin. Trashëgimtarja e rrjetit zinxhir Hilton sëbashku me …

Longoria: Lidhja jonë është shumë speciale

Bukuroshja e serialit të famshëm “shtëpiake të dëshpëruara”një nga personashet më karizmatik në këtë serial Eva Longoria më në fund i ka dhënë fund hipotezave për jetën në cift. Pak kohë më parë spekulohet se Eva kishte filluar të flirtonte …

“50 Cent” në telashe, akuzohet për dhunë

Rrezikon deri në 5 vjet burg dhe një gjobë prej 46 mijë dollarë reperi “50 Cent”. Ai akuzohet për dhunë shtëpiake në dëm të ish-të dashurës Daphne Joy, me të cilën ka pasur një raport 3-vjeçar. Ende nuk dihet nëse …

Gjithçka përveçse një e dashur e mirë

Është e zënë me koncerte dhe me punën për albumin e ri me titull ‘Gold’, kështu që Jessie J nuk ka kohë për një lidhje aktualisht. Në një intervistë për revistën ‘Glamour’, këngëtarja britanike ka theksuar se është shumë e …

2 vjet pa Amyn: E dija që s’do t’i mbushte të 30-tat

Nëse nuk do të kishte ndërruar jetë dy vjet më parë, këtë verë, Amy Winehouse do të kishte festuar 30-vjetorin e saj. Një mbidozë alkooli, në mbrëmjen fatale të 23 korrikut 2011 i mori jetën një prej këngëtareve më të …

Helen ngacmon fansat në Instagram

Beqarja Helen Flanagan ka ngacmuar tifozët e saj, pas postimit të këtyre fotove me trupin e ekspozuar. 22 vjeçarja ka postuar në Instagram dy foto, ku ajo duket shumë seksi me një palë bikini të kuqe. Derisa ka ngarkuar fotot …

Prostituta më e famshme e Francës, sipërmarrëse

E konsideruar si ish-prostituta më e famshme e Francës, Zahia Dehar po përdor më së miri famën që fitoi pasi për shkak të saj, dy futbollistët e kombëtares, Frank Ribery dhe Karim Benzema rrezikuan që të dënohen me burgim. Zahia …

Youtube censuron videoklipin e Timberlake

Videoklipi i ri i Justin Timberlake është censuruar nga Youtube ditën e mërkurë pasi ka shkelur rregullat e nudizmit. Këngëtari 32-vjeçar postoi një mesazh në Twitter duke paralajmëruar për kujdes fansat e tij: “Shikojeni videon e re të këngës ‘Tunnel …

Nicolas Cage “dashurohet” në një prostitutë?

Nicolas Cage po shikon të paraqitet në rolin e një burri që bie në dashuri me një prostitutë në një film me vetëfinancim. Ylli i “Kick-Ass” aktualisht është në bisedime lidhur me paraqitet në filmin “Lost Melody”. Filmi, i cili …

Bernie Nolan humb betejën me kancerin, vdes në moshën 52-vjeçare

Këngëtarja dhe aktorja Bernie Nolan ka vdekur në moshën 52 vjeçare pas një beteje të gjatë me kancerin. Ylli në vitin 2010 kishte njoftuar se vuante nga kanceri i gjirit, por vitin e kaluar ajo kishte zbuluar se kanceri ishte …

“Madame Tussauds” statujë prej dylli Adeles

Muzeu “Madame Tussauds” në Londër ka prezantuar figurën e dylltë të këngëtares britanike, Adele. 25-vjeçarja është shprehur mjaft e kënaqur me përjetësimin e saj përmes kësaj statuje. “Është e frikshme! E jashtëzakonshme. Jam paksa e emocionuar”, ka thënë fituesja e …

Biondet s’janë më në modë?!

Supermodelja Kate Moss ndryshon pamjen, përkatësisht ngjyrën e flokëve dhe nga bjonde bëhet brune. 39-vjecarja është shfaqur ndryshe në setin fotografik vjeshtë-dimër, të firmës së njohur in Versace. Ndoshta modeles i janë mërzitur flokët bionde, të cilët ka shumë vite …

Fruscio, “topless” dhe eros në Otranto

Mungonte vetëm ajo në listen e verës 2013 dhe nuk ka vonuar. Nga një plazh i shkretë i Salernos, Marika Fruscio është kthyer për të nxehur edhe më shumë këtë periudhë “kapriçioze”. Me kostum dhe pa të, bukuroshja plot forma …

Elhaida Dani nxjerr në treg albumin e saj të parë

Pas dhjetëra pjesëmarrjeve në emisione të ndryshme televizive dhe evenimente kulturore e muzikore, ashtu siç pritej, fituesja e “The Voice of Italy”, Elhaida Dani nuk vonon të paraqitet në tregun muzikor italian. Sot, hidhet në treg vepra e saj e …

Madonna me një projekt të ri

Madonna rikthehet të skandalizojë sërish, këtë herë në një video në të cilin vret një prej balerinëve të saj. Kjo është video që paralajmëron mbërritjen e afërt të një projekti të saj sekret, i lidhur me muzikën dhe një forme …

Modelet më të nxehta të 2013

Ndërsa me fillimin e Korrikut vera nis të hyjë në pjesën e saj më të nxehtë, e tillë shndërrohet edhe lufta midis linjave të veshjeve të plazhit dhe atyre intime, që në këto muaj njohin shitjet e tyre më të …

50-vjeçarja super seksi Elle MacPherson

Ishte 30 vjeç kur pozoi për herë të parë për kopertinën e revistës ‘Playboy’ vetëm me një palë geta të gjata dhe Elle MacPherson duket se ka “ngrirë” kohën pasi modelja australiane ka pozuar për ‘Harper’s Bazaar’ njësoj si 20 …

Çmimet “Bet Awards 2013”

Jamie Foxx, Nicki Minaj, Rihanna, Drake dhe Charlie Wilson, që të gjithë ishin fitues në ceremoninë e mbrëmshme “Bet Awards” që u zhvillua në “Nokia Theater” të Los Angelesit. Charlie Wilson fitoi Çmimin për Arritje Jetësore, ndërsa Nicki Minaj fitoi …

Bukuroshet seksi të Hollyoaks pozojnë me bikini

Seksi, të bukura, joshëse dhe mjaft sensuale janë shfaqur aktoret e telenovelës “Hollyokas” në një set fotografik të realizuar për revistën “FHM”. Të veshura me bikini në ngjyra të ndryshme tre aktoret angleze Gemma Merna, Jennifer Metcalfe dhe Jorgie Porter …

Përfundon dashuria mes Barbaras dhe Patos

Përfundon historia e dashurisë mes futbollistit Pato dhe vajzës së presidentit të ekipit të Milianit, Barbara Berlusconi. Sipas revistës ‘Chi’, Barbara ka vendosur të përfundojë marrëdhënien me ish-futbollistin e këtij ekipi, aktualisht tek Corinthias në Brazil. Në javët e kaluara …

Jessica Simpson bëhet me djalë

Jessica Simpson është bërë nënë përsëri pasi të Shtunën ajo ka lindur një djalë. Krijuesja e hitit “Irresistible” dhe i fejuari i saj Eric Johnson, kanë mirëpritur djalin Ace Knute, vëllanë më të vogël të vajzës Maxwell Drew. Zëdhënësi i …

Të pa thëna për mbretin e muzikës

Sipas “Sandy People”, mbështetur në informacione nga FBI, këngëtari i famshëm ka paguar rreth 35 milionë euro për të blerë heshtjen e fëmijëve me të cilët ka kryer akte pedofilie. Nga të dhënat e mbledhura, abuzimet seksuale të Jackson fillojnë …

Rihanna në “Paris Fashion Week”

Nisja e “Paris Fashion Week”, ka gjetur të përgatitur Rihanna-n. Këngëtarja 25-vjeçare është fotografuar në formë të mirë dhe e veshur me stil në rrugët e Parisit, bashkë me mikeshat e saj. Një ndër këto mikesha është edhe fituesja e …

Rita Ora dhe Snoop Lion publikojnë videon “Torn Apart”

Videoklipi më i ri i këngëtares kosovare Rita Ora, “Torn Apart”, një bashkëpunim me reperin Snoop Lion, është lansuar sot në internet. Kënga është pjesë e albumit më të ri të reperit amerikan, “Reincarnated”, album i cili tashmë është në …

Rita Ora seksi në kopertinën e revistës GQ

Këngëtarja me origjinë kosovare Rita Ora është shfaqur mjaft seksi në kopertinën e revistës britanike GQ. Këngëtarja 22-vjeçare ka veshur vetëm një palë pantallona të zeza ndërsa pjesën e gjoksit e ka mbuluar me duar. Në një prej fotografive të …

Pierce Brosnan: Me zemër të thyer, pas vdekjes së vajzës

Aktori Pierce Brosnan, i njohur me rolin e tij të James Bond, ndihet i shkatërruar, pasi vajza e tij Charlotte ndërroi jetë në moshën 42-vjeçare. Nënë e dy fëmijve, ajo vdiq pas një beteje 3-vjeçare me kancerin, e njëjta sëmundje …

Selena zbulon më shumë se sa duhet

Selena Gomez i dhuroi fansave të saj një spektakël të papritur, gjatë një koncerti të mbajtur në Boston të SHBA-së. Përpara fansave të saj të shumtë, 20-vjeçarja kishte zgjedhur të vishte një fustan të hapur, por pa asgjë poshtë. Një …

Lady Gaga tepër ekstravagante në rrugët e New York-ut

Këngëtarja Lady Gaga është parë e veshur mjaft ekstravagante në rrugët e New York-ut të dielën. Ajo kishte veshur një bluzë rrjetë në ngjyrë të zezë ku i dukeshin recipetat dhe një minifund dhe çizme po ashtu ngjyrë të zeza. …

Fotoja e parë e Kim Kardashian pas lindjes

Ylli i reality show Kim Kardashian është shfaqur për herë të parë pas lindjes së vajzës së saj North në një foto të publikuar në Facebook. Motra e saj Khloe Kardashian ka postuar një foto të Kimit ndërsa ajo ishte …

Ndahen Hamilton dhe Scherzinger

Ylli i Formula 1 Lewis Hamilton është ndarë me këngëtaren Nicole Scherzinger, pasi axhendat e tyre të ngjeshura lënë pak kohë për t`u takuar. Lewis, 28 vjeç dhe këngëtarja Nicole, 35 kanë qenë në lidhje për pesë vjet por ata …

Sandra Bullock i rikthehet rolit të polices me “The heat”

Sandra Bullock kthehet në karakterin e saj të preferuar, atë të agjentes së policisë. Pasi ka vënë nën pranga ata që donin t’iu bënin keq shoqeve të saj Misse, Bullock vihet në ndjekje të një bosi mafioz. Për herë të …

Michael, 35 mln dollarë për heshtjen e viktimave të abuzimit

Raportohet se Michael Jackson ka paguar viktimat e tij, fëmijët me të cilët ka abuzuar me një shumë totale prej 35 milionë dollarë. Duket se i ndjeri kishte ndarë fonde për familjarët e atyre fëmijëve që pretendojnë se ishin ngacmuar …

Kineastët e Hong Kongut film për Snowden

Katër miq kineastë në Hong Kong i paraprinë Hollywoodit duke u bërë të parët që hodhën në treg një film mbi çështjen e Edward Snowden, ish-konsulentit të agjencisë informative amerikane NSA, të kërkuar nga Uashingtoni për spiunazh. “Dëshira e të …

Rita Ora shfaqet në formë në “Glastonbury Festival”

Këngëtarja me origjinë kosovare Rita Ora është fotografuar në “Glastonbury Festival” me dy veshje të ndryshme. Herën e parë Rita është shfaqur me një fustan të bardhë dhe të verdhë dhe me kapele dhe syze të bardha të kombinuara me …

Bill Gates bëhet sërish njeriu më i pasur në botë

Bloomberg ka publikuar së fundmi renditjen e njerëzve më të pasur në planet. Surpriza: Bill Gates ngjitet sërish në krye të listës. Duke përfituar nga rritje e aksioneve të Microsoft, Bill Gates është rikthyer sërish në krye të listës së …

S’donte të ishte më femër, aktorja Nil ndërron gjininë (VIDEO)

Edhe pse është konsideruar si një ndër aktoret më të bukura të Turqisë, aktores Erkochlar Nil nuk i pëlqente më të ishte femër. Për këtë arsye ajo shkoi deri në ekstrem duke u shndërruar në mashkull. Aktorja dhe ish-mbretëresha e …

Martohet Avril Lavigne

Avril Lavigne është martuar me Chad Kroeger. Këngëtarja ka shkëmbyer unazat me vokalistin e grupit Nickelback në jug të Francës në një ceremoni detajet e së cilës ende nuk dihen. Lajmin e bëri të ditur menaxheri i saj nëpërmjet Twitter-it, …

Rita Ora dhe Snoop Dogg me videoklip të ri

Snoop Lion dhe Rita Ora me datë 1 korrik do të nxjerrin në treg videoklipin e këngës së tyre Torn Apart. Kjo videokëngë është realizuar gjatë qëndrimit të tyre të përbashkët muaj më pare në Tajlandë. Paralajmërimin e ka bërë …

“Sex Free”, Ronaldinho pjesë e fushatës kundër Aids

Cilësitë e e Ronaldinhos në fushën e futbollit kurrë nuk janë vënë në dyshim po ashtu si edhe marrëdhëniet e tij me seksin tjetër, pra me femrat. Ndoshta duke shfrytëzuar dhe aftësitë e tij në këtë fushë futbollisti brazilian ka …

Beyonce: Blue Ivy, admiruesja ime më e vogël

Bewonce Knowles nuk influencon vetëm të rriturit më artin e saj. Këngëtarja pranon se edhe vajza e saj 17-muajshe është një admiruese e punës së saj dhe madje i ‘dërgon’ mesazhe nënës së saj, kur i pëlqen diçka. “Ndërsa i …

Rita Ora ndez skenën e “Gastonbury Festival 2013″

Ishte hera e parë që shfaqte talentin e saj në skenën legjendare të “Glastonbury”-t, kështu që Rita Ora bëri një performancë të shkëlqyer që do të kujtohet gjatë. Ishte pikërisht ky rasti, teksa ajo doli disi “e egër” në skenën …

Adele tregon tatuazhin e ri

Adele ka vendosur që të bëjë një tatuazh, kopje e atij që ka Lana del Rey. Këngëtarja 25-vjeçare  ka postuar një foto ku tregon tatuazhin e saj ‘Paradise’ në pjesën e jashtme të dorës së saj. Megjithatë duket se është …

Pato-Barbara presin një fëmijë?

Shumë thashetheme kanë lindur në BraziL, të natyrës “gossip”, pa shumë mundësi të mëdha për verifikim, por emrat e përmendur janë shumë të njohur dhe njoftimi, i cili është dhënë në disa uebsajte mes të cilëve “O Dia” dhe “Lancenet”, …

Bashkohen dy aktoret seksi

Penelope Cruz dhe Cameron Diaz shihen duke pushuar pranë një pishine në trailerin e filmit ‘The Counselor’. Aktoret e famshme hollivudiane interpretojnë në këtë thriller përkrah Michael Fassbender, Brad Pitt dhe Javier Bardem. Filmi ka regjinë e Ridley Scott dhe …

E dashura super seksi e Novak Djokovic

Me eliminimin e bujshëm të Roger Federer dhe Rafael Nadal në dy raundet e para të Uimbëlldonit, Novak Djokovic është shndërruar automatikisht në favoritin kryesor për të fituar Grand Sleame. E së bashku me serbin, tashmë vëmendja e mediave është …

Eminem: Droga desh me vrau

Varësia ndaj drogës për pak sa nuk i ka marrë jetën reperit të famshëm Eminem . Këtë gjë e ka pohuar vetë reperi 40-vjeçar në dokumentarin e ri ‘How To Make Money Selling Drugs’. Ai ka treguar se si i …

“Yjet” që nuk shkëlqejnë më

Industria kinematografike të shndërron në një idhull për miliona fansa të filmave, por nëse nuk ruan dot formën fizike, atëherë harrohesh nga regjisorët dhe rrjedhimisht edhe nga publiku. Më poshtë po ju paraqesim një listë me aktorët që “kanë bërë …

Prince Jackson: E pashë babanë duke vdekur

Prince Jackson thotë se ka parë doktorin Conrad Murray po bënte reanimim kardio-pulmunar në babanë e tij të ndjerë Michael Jackson derisa trupi i tij 16 vjeçari është i pari nga tre fëmijët e Michael që ka folur në publik …

Kate Moss pozon për “Versace”

Modelja e njohur Kate Moss sërish vjen në plan të parë ndërsa pozon për fushatën më të fundit publicitare. 39 vjeçarja e fsheh më së miri moshën e saj reale duke treguar shumë më pak vite dhe një trup mjaftueshëm …

Një tjetër pasion i Jessica Biel

Një prej aktoreve më të pasionuara pas kafshëve shtëpiake, Jessica Biel është vendosur në qendër të kritikave të shoqatave ambientaliste. 31-vjeçarja u fotografua duke shëtitur në New York së bashku me dy qentë e saj të racës “pit-bull” dhe duke …

Në lidhje me një grua të martuar

Një grua e martuar është duke rrëmbyer zemrën e këngëtarit të famshëm, Justin Bieber Më parë gjatë javës, u spekulua se 19-vjeçari ka gjetur tashmë një “zëvendësuese” për Selena Gomezin, ish-të dashurën e tij, kur u pa duke u puthur …

Surprizon fansat

Brad Pitt ka dashur ti habisë të gjithë fansat dhe dashamirësit e tij, teksa ka mbërritur në  një nga kinematë e Madritit për premierën e filmit të tij “World War Z”, film i përshtatur nga romani i Max Brooks, i …

Rita, super seksi në Maltë

Këngëtarja me origjinë kosovare Rita Ora po shijon ditët e saj të qëndrimit në Maltë. Ditën e djeshme Rita u komentua për veshjen e saj, ku mediat shkruanin se ajo kishte harruar reçipetat në shtëpi. E veshur shik me një …