Lajmet nga Showbiz

Justin Timberlake krenohet me gruan e tij!

Jessica Biel dhe Justin Timberlake të cilët kanë lidhur jetët e tyre me martesë në një ceremoni të zhvilluar në Itali së fundmi janë shfaqur në një mbrëmje të organizuar nga revista e njohur GQ. Çifti u paraqitën më të …

Uma Thurman, thjeshtë përrallore

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tv në Facebook dhe në Twitter

Kelly Clarckson kërkon 5 fëmijë!

Këngëtarja e talentuar Kelly Clarkson pak kohë më parë bëri publik lajmin se do të lidhte jetën me martesë me të fejuarin e saj Brandon dhe nuk ka kaluar as një muaj i plotë që nga dita e shënuar për …

Julia Roberts trondit, e zbathur në karrocë invalidi

Julia Roberts shokoi Londrën në vitin 1999 kur u shfaq në premierën e Notting Hill me qimet e sqetullave të pahequra dhe tani vjen edhe me një tjetër tronditje… Gjatë BAFTA Britannia Awards në Los Angeles, aktorja u shfaq zbathur …

Rita Ora pozon me të dashurin

Këngëtarja me origjinë kosovare Rita Ora mbrëmjen e djeshme ka qenë e pranishme në eventin e ndarjes së çmimeve “2013 MTV Europe Music Awards”. Ajo ka qenë e shoqëruar nga i dashuri i saj Calvin Harris, i cili pozoi me …

Miley Cyrus shokon publikun në Amsterdam

Miley Cyrus e cila është shndërruar në ikonën e “showbiz”-it nuk kishte si të zhgënjente në mbrëmjen e ndarjes së çmimeve të MTV Europe për vitin 2013. Këngëtarja 20-vjeçare përforcoi edhe më tej reputacionin e saj si “vajza e keqe” …

Moderatorja televizive nga Venezuela shpallet Miss Universi

Gabriela Isler, 25 vjeçare nga Venezuela, ka fituar titullin e bukuroshes në garën Miss Univers, e cila këtë vit u mbajt në Moskë të Rusisë.Ajo punon si moderatore në Televizionin e Venezuelës. Gabriela Isler është zgjedhur më e bukura mbrëmë …

Beckham, në kërkim të një perandorie

Nuk ka kaluar më shumë se një vit kur Victoria Beckham rrëfeu dëshirën e saj për ta zgjeruar edhe më shumë aktivitetin dhe biznesin e saj të ri në fushën e modës. “Dua qe marka ime e modës të bëhet …

Pse Lady Gaga vishet çuditshëm?

Veshjet ekscentrike te këngëtares nuk e shokojnë më aspak publikun, por gjithmonë ata pyesin veten: “Përse?”. Në një intervistë vetë Lady Gaga tregon arsyen. “Ne këtë mënyrë unë e shpreh çmendurinë. Qe kur kam qene e vogël, dëgjoj zëra ne …

Bonnie Disick ndërron jetë

Në fotografitë e shkrepura të Kourtney Kardashian dhe Scott Disick gjatë kësaj jave ajo e cila është vënë re në mënyrë të menjëhershme ka qenë mimika e Scott ku shfaqej dukshëm një trishtim por arsyjet se përse ishin të pazbuluara …

Alicia Keys, një femër e kompletuar

Këngëtarja e njohur Alicia Keys është një femër të cilën mund ta konsiderojmë si të kompletuar. Përvecse një divë e skenës muzikore ajo gjithashtu nuk harron të jetë një nënë shembullore dhe e përkushtuar ndaj djalit të saj të vogël …

Pamela Anderson flet në Ellen Show

Ylli i shumë filmave Pamela Anderson njihet si një femër e cila ka arritur gjithnjë të magjeps telespektatorët me sharmin dhe format e saj trupore. Pak më parë kemi dëgjuar të flitet për të pasi u lakua për romancën e …

Jennifer Lopez hedh poshtë thashethemet për ndërhyrje kirurgjikale

Aktorja dhe këngëtarja e njohur latine Jennifer Lopez është bërë pjesë e një tjetër thashethemi të përhapur të cilin nuk e ka toleruar dhe në mënyrë të menjëhershme ka reaguar. Gjithcka nisi nëpërmjet rrjetit social twitter ku një doktor i …

Modelja Gisele Bundchen, dekolte marramendëse

Me këmbë shumë të gjata dhe një trup perfekt me fustan blu, Gisele Bundchen magjeps si gjithmonë fotografët. Ajo që ka tërhequr më shumë vëmendjen ka qenë mbi të gjitha dekolteja marramendëse deri tek kërthiza dhe gjoksi i modeles i …

Michelle kërcen si në Bollywood-Foto

Zonja e parë e Shteteve të Bashkuara, Michelle Obama ka vallëzuar bashkë me shkollën e kërcimit Bollywood Dance Clinic për të festuar një festë indiane. Vallëzimi është bërë në dhomën State Dining Room të Shtëpisë së Bardhë dhe ka qenë …

Rihanna, foto me bikini në plazhet e Barbadosit

Për shumicën e njerëzve plazhi është një vend ku merr rreze dielli dhe lahesh në det, por jo për këngëtaren Rihanna. Duke përfituar nga disa ditë pushimi nga turi i saj botëror, 25-vjeçarja ishte në plazhet e Barbadosit ku realizoi …

Karriera e Lady Gagas në krizë

Karriera muzikore e këngëtares Lady Gaga thuhet se është në krizë për shkak të problemeve të shumta që kjo e fundit ka dhe prishjes së marrëdhënieve me miqtë dhe bashkëpunëtorët. Sipas një burimi, edhe fansat e Gagas po ndihen të …

Në krevat me një vajzë braziliane(VIDEO)

Ka disa dyshime mbi identitetin e personit i cili po fle në krevatin në videon e shfaqur më lartë por në mediat e huaja shkruajnë se bëhet fjalë për Justin Bieber. Sipas mediave dyshohet se vajza që ndodhet në krevatin …

Jennifer Aniston befason

Ajo habiti fansat kur zbuloi flokët e saj të shkurtër gjatë fundjavës. Por tani duket se Jennifer Aniston mund të jetë frymëzuar për këtë ndryshim drastik në pamjen e saj nga roli i saj në filmin e fundit “We’re The …

Rita Ora rikthehet tek stili i vjetër

Rita Ora iu rikthye stilit të flokëve ngjyrë argjendi, pas disa kohësh në të cilat kishte preferuar pamje të ndryshme. Një prej stileve të preferuara të këngëtares me origjinë kosovare në të shkuarën, ai i “biondes së oskigjenuar” nuk la …

Demi Lovato, 21 vjeç, superstar i matur

Ajo është një këngëtare dhe aktore e njohur e cila fillimisht e nisi karrierën e saj në Disney përkrahë Kevin, Nick dhe Joe Jonas të cilët formonin grupin Jonas Brothers por tani kanë konfirmuar se janë vetëm vëllezër dhe grupi …

Jennifer Aniston kur mërzitet i shkon mendja tek gërshërët

U bë kohë që nga hera e fundit që kemi dëgjuar të flitet për aktoren e njohur Jennifer Aniston e cila ka shokuar të gjithë fansat e saj pasi pranoi të luante rolin e një striptisteje. Pasi u intervistua dhe …

Sarah Jessica Parker i bashkohet Twitter bashkë me VIP-at e tjerë

Pak kohë më parë u bë me dije se më në fund aktorja e njohur dhe njëkohësisht ish bahskëshortja e Tom Cruise Katie Holmes i ishte bashkuar twitter dhe numëronte një numër të konsiderueshëm ndjekësish në fare pak ore pasi …

Tammara Ecclestone më e lumtur se kurrë në plazhet e Abu Dhabi-t

Ylli i Formula 1 Tamara Ecclestone vetëm 1 muaj në parë bëri me dije për të gjithë publikun dhe fansat e saj se shumë shpejt është gati t`i urojë mirëseardhjen në botë fëmijës së saj të parë së bashku me …

Jada Smith model i ri flokësh, furtunë teorish konspirative !!!

Aktorja e njohur me famë botërore dhe njëkhësisht bashkëshortja e të famshmit Will Smith, Jada, është shfaqur me një look mahnitës dhe tërësisht ndryshe nga sa jemi mësuar ta shohim të paraqitet nëpër evenimente të ndryshme. Aktorja u paraqit gjatë …

Jay Z i marrosur pas Blue Ivy Carter !!!

Jay Z asnjëherë nuk e e ka fshehur marrëdhënien e tij me të bijën Blue Ivy Carter. Ai gjithnjë ka pohuar nëpër intervista të shumta se do t`i jap asaj gjithçka që babai i tij nuk mundi t`i jepte. Krahas …

Miley Cyrus i shkruan një letër Liam Hemsworth!!!

Këngëtarja e njohur Miley Cyrus më në fund duket se ka nisur të ndjejë mungesën e Liam Hemsworth kaq kohë pasi i dhanë fund fejesës së tyre një vjecare. Fillimisht cifti janë njohur dhe kanë nisur romancën e tyre në …

Mila Kunis, femra më e bukur në botë zhgënjen sërish

Mban epitetin e femrës më të bukur në botë por në raste të shpeshta, aktroja Mila Kunis ka befasuar me paraqitjet e saj sa që ka vënë në pikëpyetje këtë epitet. Ajo është parë të martën duke dalë nga palestra …

Katy Perry mbretëresha e Twitter

Katy Perry është duke na provuar se me punë dhe përpjekje mund të korrësh një sukses të merituar ashtu sic po bën dhe ajo. Krijuesja e hitit `Roar` fillimisht arriti të bënte bujë pak kohë më parë me lajmin e …

Jenifer Lopez si kukulla Barbie

Jenifer Lopez në një version kukulle barbie. Ky është modeli më i fundit i Barbie collector dedikuar këngëtares së njohur latino-amerikane, e hjohur për sensualitetin e saj dhe format e famshme që e dallojnë mes të tjerave. Kukulla Barbie ka …

Kim Kardashian rikthehet më seksi se kurrë- Foto

Ajo ka gjithçka që mund të ëndërrojnë një grua, është super e pasur dhe një femër në karrierë, një të fejuar superstar, një vajzë të shëndetshme dhe një trup perfekt. Bëhet fjalë për Kim Kardashian, e cila pas lindjes së …

Lea Michelle rrëfehet : Kush më qëndroi pranë pas vdekjes të Cory-t

Aktorja e njohur e Glee Lea Michelle është lakuar vërtetë shumë nga mediat kohët e fundit pasi humbi të dashurin e saj Cory Monteith si pasojë e kombinimit të drogës dhe alkolit. Ajo çdo ditë e më shumë është duke …

James Arthur, tregon për flirtimet dhe romancat që e rrethojnë

Ai fillimisht u bë i njohur pasi këndoi si asnjëherë këngën e Shontelle Impossible dhe pasi u shpall fitues i X-Factor në vitin 2012. Bëhet fjalë për James Arthur i cili ka hedhur në treg klipin e tij më të …

Buzëqeshja e tmerrshme e Lady Gaga

Lady Gaga u paraqit me një buzëqeshje të tmerrshme ditën e dielë në YouTube Music Awards, event i zhvilluar në Nju Jork. Këngëtarja 27-vjeçare kishte vënë një palë dhëmbë të mëdhenj dhe të frikshëm si një gjetje e re për …

Eminem, “Artisti i vitit” në “Youtube Music Awards”

Reperi i njohur Eminem është zgjedhur “Artisti i vitit” në evenimentin muzikor “Youtube Music Awards”. Ndërsa Këngëtarja Taylor Swift fitoi çmimin “Phenomenon award” me këngën “I Knew You Were Trouble”. Të nominuarit u përzgjodhën sipas numrit dominues të komenteve, fansave …

Bieber goditet me shishe në Brazil

Justin Bieber është goditur me shishe uji gjatë një koncerti në Brazil dhe menjëherë pas kësaj 19-vjeçari është larguar nga skena për të mos u kthyer më. “Justin Bieber u largua pa kënduar një nga këngët më të famshme të …

Catherine Zeta Jones dhe Michael Douglas, përsëri bashkë

Lajmet rreth ndarjes së Catherine Zeta Jones nga bashkëshorti i saj Michael Douglas, ishin ato të cilat na lanë pa fjalë sapo i dëgjuam, pasi nuk mendonim se martesa e tyre do të merrte fund pas kaq shumë vitesh. Çifti …

“Geisha”Lady Gaga skandal në Halloween, puth në buzë fansen

Lady Gaga nuk bën pjesë në kategorinë e artistëve të cilët presin Halloween për të veshur një kostum fantastik . Megjithatë, me rastin e festës së famshme, pop starja e njohur ka bërë një tjetër paraqitje eksentrike, duke u përpjekur …

Dita e Halloweenit në Shtëpinë e Bardhë

Rrjetat e kobshme me merimangat gjigante të zeza stolisën Shtëpinë e Bardhë dje për festën vjetore të Halloweenit. Veshur në portokalli dhe të zeza, Presidenti Barak Obama dhe zonja e parë Michelle Obama kaluan një orë duke shpërndarë karamele për …

Supermodelja Heidi Klum kthehet në një grua të moshuar

Shumica e modeleve shpenzojnë shuma të mëdha parash për të parandaluar plakjen, por Heidi Klum ka bërë të kundërtën për festën e Hallouinit. Supermodelja gjermane është maskuar si një zonjë e moshuar dhe është e vështirë të kuptosh se bëhet …

Rita çudit sërish, shfaqet me flokë të kuqe

Kur flasim për Rita Orën, nuk dimë nëse mund të përkufizojmë si me një stil të veçantë apo të çuditshëm. Këngëtarja është fotografuar në rrugët e New York-ut me një paruke të kuqe të ndezur teksa mbante në dorë në …

Hallouini i Miley Cyrus

Pritej që Miley Cyrustë zgjidhte një kostum jo të frikshëm për Hallouin, por provokues dhe pikërisht kështu ka ndodhur. Këngëtarja 20-vjeçare, e cila kohët e fundit ka bërë shumë të flitet për të me performancat “e nxehta” dhe videoklipet krejtësisht …

Jessie J dhe Holly mike që në kopësht

Nesë dikush mendon se miqësia është e vështirë të ruhet për një kohë të gjatë e sidomos në kohët e sotme, kjo absolutisht nuk vlen nëse flasim për këngëtaren Jessie J. Jeta e saj ka ndryshuar rrënjësisht por miqësia ka …

Rrëfimi trishtues i modeles: Jam rritur me lot, frikë dhe uri

Modelja maqedonase Katerina Stojanovska ka treguar në një intervistë jetën e saj të trishtueshme gjatë periudhës së fëmijërisë. “Kam patur një fëmijëri që nuk do t’ja dëshiroja asnjë fëmije. Jam rritur me lot, frikë dhe uri. Babai na ka keqtrajtuar …

“Celine Dion është ndarë nga jeta pas një aksidenti tragjik ajror”

“Celine Dion është ndarë nga jeta pas një aksidenti tragjik ajror”. Ky ishte lajmi qe u përhap fillimisht dhe më pas u rikonfirmua nga CNN, të cilët krijuan dhe dicka për kujtimin e ndjerë të këngëtares , ku shkruhej :”U …

ShowBiz Mix!

Tamara Ecclestone është fotografuar duke shkuar për tnë ditëlindjen e 83 të babait të saj Bernie e veshur me enje fustan të shkurtër të zi. Më të cilin përpiqej të mbulonte kilogramët e shtuar gjatë muajve të parë të shtatëzanisë. …

50 Cent rrezikon 5 vjet burg!

Në muajin qershor mësuar se Curtis Jackson ose siç njihet dhe ndryshe me emrin e tij të artit 50 Cent rrezikonte të kryente 5 vite burg. Pavarësisht se ishim mësuar të dëgjonim shpesh të tilla lajme për të, pasi është …

Mariah Carey, akisdenti i saj në xhirime, jeta pas dramës

Këngëtarja Mariah Carey duket se më në fund ka arritur ta marr veten pas incidentit të ndodhur gjatë xhirimit të klipit të saj ku regjizor ishte bashkëshorti Nick Cannon. Pasi theu krahun dhe pasi tregoi se është një femër e …

Selena Gomez tregon tatuazhin e ri

Selena Gomez ka arritur të fshehë deri më tani një pjesë të rebelimit të saj. 21-vjeçarja ka shkuar në një pishinë të vogël në Florida, dhe e veshur me bikini ka zbuluar edhe tatuazhin e saj të ri. Këngëtarja ka …

Ciara tregon me krenari unazën e fejesës!

Gjatë ditës së djeshme u bë me dije se këngëtarja e njohur Ciara është fejuar me rapperin dhe njëkohësisht producentin e njohur The Future, emri i vërtetë i të cilit është Nayvadius D. Wilburn . Lajmi u bë i ditur …

Brad Pitt, aktori që nuk përdor sapunin

Brad Pitt ka marrë vendimin të mos përdorë më sapunin e zakonshëm që gjendet në treg, të cilin e ka përdorur pothuaj çdo ditë në jetën e tij, pasi ka marrë vesh se përbërësit që ndodhen në të janë shumë …

Katy Perry: Të gjitha kanë filluar të performojnë të zhveshura

” Të gjitha kanë filluar të performojnë ose të pozojnë të zhveshura” Kështu ka pohuar së fundmi Katy Perry për NPR. Gjatë kësaj interviste këngëtarja është shprehur se nuk kupton arsyen përse artistët e sotëm kërkojnë të bien në sy …

SHBA, lihet i lirë ish-mjeku i Michael Jackon

Lirohet pas dy vjetësh në burgim, ish-mjeku i Michael Jackon i cili akuzohej për vdekjen e mbretit të popit. Dr. Conrad Murray doli nga burgu i shoqëruar nga eskorta e sherifit të Los Angeles për arsye sigurie, pasi jashtë, e …

Lady Gaga, krejtësisht nudo para publikut

Jemi mësuar të na habisë me veshje të çuditshme dhe Lady Gaga kishte zgjedhur një kostum fantazme për një performancë të shkurtër në një festë me maska ditën e premte, por çudia ndodhi kur këngëtarja e hoqi kostumin dhe vazhdoi …

Kim Kardashian mike me Cheryl Cole

Ylli televiziv Kim Kardashian dhe këngëtarja Cheryl Cole kanë një admirim të madh për njëra-tjetrën. Kjo duket fare qartë edhe në foto e postuara në Instagram, ku dy bukuroshet duken mjaft të afërta dhe të qeshura krah njëra-tjetrës. Kim dhe …

Paris Hilton seksi në “Playboy Mansion”

Paris Hilton e njohur për aftësitë e saj për të qenë gjithmonë fashion ka mbërritur në Playboy Mansion’ notorious party Halloween me një veshje pellushi seksi, njësoj si kostumi i veshur nga Miley Cyrus në MTV Video Music Awards. 32 …

Shuhet legjenda Lou Reed

Këngëtari legjendar i rrokut, Lou Reed, ka ndërruar jetë të dielën, në moshë 71-vjeçare. Shkaku i vdekjes nuk është bërë publik, mirëpo vokalisti i dikurshëm i “The Velvet Underground” në vitet e fundit ka pasur probleme me mëlçinë. Pas largimit …

E kaluara problematike përlot Naomi Campbell

Supermodelja Naomi Campbell është përlotur gjatë intervistës së saj në emisionin televiziv “The Jonathan Ross Show” në Britani mbrëmjen e djeshme. “Unë po qaj, ju më bëtë mua të qaj”, është shprehur Campbell mes lotëve ndërkohë që ka folur për …

Film për WikiLeaks

Në vitin 2010, më shumë se 90,000 dokumenta sekrete të ushtrisë amerikane u publikuan në një faqe të panjohur nga një pirat australian kompjuterash, Julian Assange.  Assange dhe faqja e tij Wikileaks janë personazhet kryesore në filmin e regjizorit Bill …