Lajmet nga Showbiz

Zoe Saldana: “Jam biseksuale”

Pasi është shoqëruar me dy aktorë, Zoe Saldana ka vendosur t’i japë fund lidhjeve me yje të kinemasë. Aktorja duket se është betuar që tani e tutje do të ketë lidhje me persona të profilit më të ulët. Planet e …

Rihanna shfaqet si bionde seksi

Nëse është dikush që ka ndërruar look-un më së shpeshti nga bota e showbizzit, ajo patjetër se është këngëtarja Rihanna. Flokë, të shkurtra, të gjata, ngjyra të ndryshme, ndërkohë tani së fundmi, pop ylli është paraqitur si bionde natën e …

“Me fat që jam gjallë”

Michael Douglas ndjehet me fat që ka rinovuar karrierën e tij pasi mposhti kancerin, veçanërisht pasi shokët e tij të afërt, si Larry Hagman dhe shumë të tjerë, nuk kanë qenë aq me fat. Aktori 68-vjeçar është rikuperuar për dy …

Zëvendëson Naomin me një kopje më të re

Vetëm pak ditë më parë u përhap lajmi për ndarjen e modeles, Naomi Campbell nga super miliarderi rus, Vladimir Doronin me të cilin kishte një marrëdhënie pesë vjeçare. Nuk dihet ende nëse ky lajm është i vërtetë sepse nga çifti …

Eurosong 2013, Shqipëria garon të Enjten

Sllovenia, Kroacia, Serbia dhe Mali i Zi  nuk u kualifikuan në finalen e festivalit evropian të këngës – Eurosong 2013, e ndërsa Shqipëria dhe Maqedonia do ta kenë rradhën të Enjten. Në natën e parë kanë performuar këngëtarët nga këto …

Jolie merr masa për rrezikun e kancerit

Aktorja e njohur e hollivudit Angelina Jolie iu nënshtua një operacini të mastektomis së dyfishtë, pasi mësoi se ishte bartëse e genit kancerogjen BRCA1. Ndërsa kishte 87 për qind rrezik për t’u prekur nga kanceri i gjirit. Jolie e beri …

Në fillim vështirë, por…mësohesh

Michael Douglas është puthur me Matt Damon në filmin e tij më të fundit ku interpreton një homoseksual dhe aktori veteran u shpreh se ishte e çuditshme të puthej me një mashkull, por mësoheshe pas herës së parë. 68-vjeçari tha …

Kisha rrezikun 87% për kancer

Aktorja Angelina Jolie zbuloi se i është nënshtruar një mastektomie të dyfishtë për të parandaluar rrezikun e zhvillimit të kancerit. Në një artikull të titulluar “Zgjedhja ime Mjekësore”, që është botuar në New York Times, aktore amerikane shkruan se i …

Taylor Swift shpërthyese në skenë

E bërë e famshme në botën e muzikës si një “vajzë e mirë”, një prej zërave më të njohur të muzikës country, Taylor Swift, tregoi në koncertin e saj të fundit se pavarësisht reputacionit të saj, është në gjendje që …

Naomi Campbell në panelin e “The Face”

Supermodelja Naomi Campbell është pjesë e panelit të jurisë së “The Face” në krah të dy personazheve të tjera. Organizatorët e versionit britanik të spektaklit kanë zbuluar se juria është e përbërë nga britanikja Erin O’connor, suedezja caroline Winberg dhe …

Katy Perry e ftuara speciale e “The Rolling Stones”

Pop këngëtarja Katy Perry ka befasuar adhuruesit e muzikës rrok, kur të Shtunën  në mbrëmje u ngjit në skenë për të performuar së bashku me rok grupin legjendar “The Rolling Stones”. Krijuesit e hitit “Brown Sugar” janë duke vazhduar të …

Shoqëruesi i VIP-ave

Personi, i cili kohët e fundit është parë së shpeshti duke u shoqëruar me vipat e rëndësishëm të showbizit është një shpërndarës droge. A.Leon Anderson është provuar që është i përfshirë në këtë tregëti lëndësh narkotike dhe e ka bërë …

Nuk i beson më Ben Affleck

Jennifer Garner është e shqetësuar se burri i saj Ben Affleck do ta tradhtojë atë. Sipas një lajmi të ri, aktorja nuk i beson më burrit të saj. Jen, me të vërtetë nuk i beson Benit”, ka thënë një burim. …

“PSY” në Tiranë

Këngëtari koreano-jugor “PSY”, i cilësuar si “fenomen” në televizionet muzikore dhe internet, do të performojë në Tiranë. Një nga klubet e natës në Tiranë, ka lajmëruar se do të sjellë më 18 Maj këngëtarin e “Gangnam Style”, shoqëruar nga balerinat …

Shkëmben puthje me Sharon Stone

Fotografi shqiptar me famë botërore, Fadil Berisha, ka dëshmuar shumë herë se neë rrethin e ngushtë të miqve të tij ka shumë personalitete të njohura të hollivudit. Dhe, në një foto të fundit, që ai ka postuar në rrjetin social, …

Amy Whinehouse tentoi të vetëvritej në moshën 10 vjeçe

Në librin e ri për Amy Whinehouse, zbulohet një detaj i çuditshëm për jetën e këngëtares. Aty thuhet se këngëtarja problematike dëshiroi të vriste veten atëherë kur kishe qenë vetëm 10 vjeç në momentin kur i ati, Mitch Winehouse braktisin …

Videoklip i ri nga Lana del Rey

Këngëtarja amerikane, Lana del Rey, ka publikuar videoklipin e saj të ri – atë të këngës “Young and Beautiful”. Kënga “Yound and Beautiful” është pjesë e albumit “Great Gatsby” të një prej këngëtareve më të adhuruara në botë. Lana del …

Beyonce, mamaja vip më e mrekullueshme

Turneu i saj nëpër botë po shkon më së miri. Spoti publicitar si imazhi veror i H&M-se gjithashtu i ka mahnitur te gjithë. Artiste e kompletuar, grua e mrekullueshme, por edhe nënë për t’u adhuruar. Në fakt është revista Working …

Robbie Williams publikon këngën e tij të re

Gjithnjë origjinal dhe unik, Robbie Williams vjen me një himn tjetër, të titulluar “Goin’ Crazy”. Kënga vjen në bashkëpunim me reperin e njohur britanik, Dizzee Rascal. Për më shumë dëgjojeni këngën dhe shijojeni videoklipin e xhiruar rrugëve të Londrës. Robbie …

Modelja më hot e gjithë planetit

Kate Upton është modelja më “hot” e Tokës dhe kjo sipas revistës “Vogue”. Vetëm 20-vjeçe, modelja dhe aktorja amerikane, e gjatë 1 e 78 centimetra, me përmasat ’84-63-92′, mund të thuhet se ka një të tashme të lavdishme e një …

Lançon koleksionin e modës, Suri Cruise firmos marrëveshjen prej 2 mln eurosh

Edhe pse vetëm 7 vjeç, Suri Cruise përgatitet të nxjerrë linjën e saj të veshjeve të modës. E bija e Tom Cruise dhe Katie Holmes ka firmosur një marrëveshje prej rreth 2 milionë eurosh, falë ndihmës së të ëmës, e …

Elhaida Dani triumfon sërish

Elhaida Dani triumfon përsëri në garën e ashpër të “The Voice of Italy”. Këngëtarja jonë konkurroi mbrëmjen e kaluar me këngën “Nessun Dolore”. Dani,19-vjeçarja nga Shkodra, e cila bën pjesë në grupin e të madhit Riccardo Cocciante-s, triumfoi sërish, duke …

Përballja e tmerrshme me fantazmën

Londra është një prej destinacioneve turistike më tërheqëse të botës, por për Miley Cyrus, vizita në kryeqytetin britanik ishte e paharrueshme në një sens tjetër. Aktorja 20-vjeçare vendosi të qëndronte për disa netë në një shtëpi të famshme, e njohur …

Feston 25 vjetorin në koncertin e Beyonces

Ajo është një nga këngëtaret më të veçanta që ka Britania, e vlerësuar me çmime prestigjoze dhe shumë trofe. Është pikërisht këngëtarja Adele, e cila nuk e ka aspak problem të tregoj se edhe  ajo ka një idhull të saj …

Filmi që përloti aktoren Angelina Joli

Aktorja Angelina Jolie, është befasuar nga ajo që ka mësuar teksa luante në filmin “In the land of blood and honey”.  Ajo pohon se ky film e ka futur në mendime madje e ka bërë të qajë e reflektojë. “Në …

Rrëmben supervilën e Cher për 45 milionë $

Beyonce është bërë pronare e një supervile të re, që sapo e ka blerë për 45 milionë dollarë. Më parë, shtëpia në fjalë që gjendet në Malibu, ishte e këngëtares Cher, e cila e kishte nxjerrë në shitje rreth 100 …

Personazhi më i besuar mediatik

Lexuesit e Reader’s Digest, kanë zgjedhur personazhin vip i cili pas 30 vitesh karrierë ka ditur të ruajë një imazh të pastër për veten, sigurisht që ai është edhe më i besuari për ta. Sipas një sondazhi të realizuar nga …

Robin Williams tallet me Kim Kardashian

Robin Williams është tallur me veshjen e Kim Kardashian në mbrëmjen gala të Met Ball. Aktori i komedive ka shkruar në Twitter se një fustan i tillë i shkonte më shumë atij tek filmi ‘Mrs Doubtfire’. Një ditë pasi Kimi …

Upssss…..harron për një moment

Jessica Alba tregoi më shumë seç duhej gjatë një shëtitjeje me familjen. Aktorja amerikane “ngriti temperaturat” kur hoqi xhaketën dhe poshtë saj kishte një palë reçipeta transparente që tregonin gjoksin. 32-vjeçarja u fotografua nga paparacët në distriktin e Tribekës, në …

Enrique Iglesias martohet javën e ardhshme

Enrique Iglesias më në fund do të martohet me të dashurën e tij, Anna Kournikova, në një ceremoni luksoze javën e ardhshme. Krijuesi i hitit “Hero”, i cili sot (8 Maj) mbush 38 vjeç, raportohet se do të lidhë kurorë …

Lewis Hamilton tregon devotshmërinë ndaj fesë

Kampioni i njohur i Formula Uno, Lewis Hamilton, është fotografuar ndërkohë që ka qënë duke pushuar me të dashurën e tij, këngëtaren Nicole Scherzinger, në plazhet e Malibusë. Por paparacët më shumë janë fokusuar tek tatuazhi i Lewis, pasi ishte …

Hapet muzeu i grupit “ABBA”

Muzeu i parë i përhershëm i pop-grupit suedez “ABBA” në Stokholm, hapet sot  për vizitorët. Midis eksponateve të muzeut renditen instrumentat dhe kostumet specifike të kuartetit legjendar, kulmi i popullaritetit të të cilit u arrit në periudhën fundi i viteve …

Avioni bën ulje emergjente

Avioni  privat i Chris Brown u detyrua të bëjë një ulje emergjente dje pasi, kabina e aeroplanit u mbush me tym. 24 vjeçari ishte duke udhëtuar për në New York dhe sipas ‘TMZ’, aeroplani i cili ishte drejtuar për në …

E dëshiron beben në televizion

Kim Kardashian dëshiron që foshnja e saj e ardhshme të paraqitet në shoun e saj televiziv. Edhe pse ajo më herët kishte thënë se dëshiron që fëmija i saj të jetë jashtë programit, Kim tash duket se e ka ndryshuar …

Thyen rekorde të “Guinnes-it”

Ndonëse për nga mosha e tyre janë shumë të rinj, disa yje të showbizit kanë deportuar në gjithë botën, madje kanë arritur të thyejnë edhe rekorde të “Guinnes-it”. Dhe këtë arritën me muzikën e tyre, disa me këngë e disa …

Sharon Stone shfaqet me një burrë misterioz

Ajo ka frekuentuar rregullisht një mashkull 28 vjet më të vogël, deri në Prill të këtij viti. Por ja që krejt papritur, Sharon Stone ka befasuar, e kapur krah për krah me një burrë të moshës së saj. Aktorja 55-vjeçare …

Ditë relaksi, xhiro me jaht

Kanë 12 vite që kanë nisur lidhjen e tyre dhe duket qartë se dashuria është njësoj si ditën e parë për Enrique Iglesias dhe Anna Kournikova. Këngëtari dhe ish-tenistja u panë në një jaht luksoz në brigjet e Miami duke …

“Met ball” 2013

Shumë netë gala i janë kushtuar Hollywood-it apo vlerësimeve të artit, por një natë shumë e rëndësishme e përvitëshme ku të gjithë artistët e Hollywood-it mblidhen sëbashku, është edhe Costume Institute Ball ose ndryshe  Met Ball. Një mbrëmje, ku të …

Të famshmit para dhe pas Photoshop-it

Të famshmit e botës së artit kurojnë me kujdes imazhin e tyre dhe pamje tek ta ndonjëherë ka më shumë rëndësi se cfarë do gjëje tjetër. Ndaj shumë prej tyre kanë ekipe grimierësh, këshilltarësh se si duhet të sillen, të …

Roli i Ritës në “Fast & Fourious 6”

Sipas mediave të huaja, konkurenca mes këngëtares Rihanna dhe Rita Ora, ka nisur për shak të kopjimit të look-ut të Rihhanës. Ka qënë Rihanna ajo që se pëlqente aspak këtë gjë nga ana e Ritës, por konkurrenca filloj të bëhej …

David dhe Victoria Beckham çojnë fëmijët të njohin kullën Eiffel

Ata mund të jenë një nga çiftet më të famshëm në të gjithë kohën, por kjo s’do të thotë se ata nuk gjejnë kohën për fëmijët e tyre, madje janë prindër të mrekullueshëm. Pikërisht për të plotësuar kornizën, u fotografuan …

Jennifer Lopez, xhirimet e klipit së bashku me Pitbull

  Pas disa bashkëpunimeve të sukseshme të divës së muzikës Jennifer Lopez dhe rreperit Pitbull, tani do të kemi një tjetër bashkëpunim mes tyre, ku pa diskutim pritet të shndërohet në një hit veror. Kënga e tyre titullohet “Live it …

Dështon ribashkimi i Spicegirls

Musical-i i bandës muzikore Spice Girls, “Viva Forever!” do të mbyllet në qershor për shkak të dështimit të tij. Lajmin e bëri të ditur producentja e shfaqjes, Judy Craymer. “Nuk ia arritëm dot qëllimit”, tha Craymer, e cila më parë …

Justin Bieber sulmohet në skenë

Një fans i çmendur është ngjitur në skenë gjatë koncertit të Justin Bieber në Dubai duke shtrënguar nga pas këngëtarin dhe duke përmbysur pianon ku 19-vjeçari po performonte. Bieber ishte në fund të koncertit kur një i ri e sulmoi. …

Feston ditëlindjen pa Rihannën

Ata së fundmi i kanë dhënë edhe një mundësi lidhjes së tyre problematike, por a ka përsëri probleme Rihanna me Chris Brown? Këngëtari i hitit “Look At Me Now”, festoi ditëlindjen e tij të 24-të në klubin “Emerson” në Los …

“Iron Man 3”, në krye të ‘box office’

Filmi “Iron Man 3”, ka kryesuar bindshëm në “box office” amerikan duke u bërë filmi i dytë në histori që përfiton aq shumë që nga fundjava e parë e shfaqjes. Vazhdimi më i ri i filmit me Robert Downey, Jr. …

Justin Bieber sulmohet në skenë

Një fans i çmendur është ngjitur në skenë gjatë koncertit të Justin Bieber në Dubai duke shtrënguar nga pas këngëtarin dhe duke përmbysur pianon ku 19-vjeçari po performonte. Bieber ishte në fund të koncertit kur një i ri e sulmoi. …

Lester: Unë jam babai biologjik i fëmijëve të Michael Jeckson

Aktori britanik Mark Lester është i gatshëm që nëpërmjet testit të ADN-së të dëshmojë pretendimet se tij se është babai biologjik i tre fëmijëve të Michael Jackson. Lester i cili është kumbarë i të gjithë fëmijëve të Jacko, thotë se …

Martohet aktorja Keira Knightley

Keira Knightley është martuar ditën e shtunë me të fejuarin e saj James Righton në Provenza të Francës. Aktorja e famshme britanike ka zgjedhur një ceremoni shumë të thjeshtë për shkëmbimin e unazave, ku morën pjesë vetëm 11 persona, sipas …

Witherspoon-policit: E di ti kush jam unë?

Aktorja fituese e çmimit Oscar, Reese Witherspoon nuk e ka kundërshtuar akuzën për sjellje të keqe gjatë arrestimit muajin e kaluar në Atlanta dhe ka paguar një gjobë prej 100 dollarësh të vendosur nga gjykata. Aktorja u ndalua pasi i …

‘The Voice of Italy’, tjetër sukses për Elhaida Danin

Një tjetër hap përpara drejt finales , një tjetër sukses për Elhaida Dani në “The Voice of Italy”. Me këngën “all by myself”  e përzgjedhur nga Riccardo Cocciante Elhaida ka ndezur edhe mbrëmë skenën italiane, e ndërsa u kalifikua për …

Femra më seksi në botë

Aktorja Mila Kunis është votuar femra më seksi në botë sipas revistës “FHM” Ndërsa modelja angleze  Helen Flanagan u shpall femra më seksi vetëm për shtetin Britanik. Sipas revistës, aktorja Mila Kunis, përveçse është një femër e bukur fizikisht ajo …

Alicia Keys shumë shpejt me klip të ri

Këngëtarja Alicia Keys  është shfaqur sërish në rrugët e New York-ut për të regjistruar këngën e saj të fundit. Ylli i muzikës R&B sëbashku me një grup kërcimtarësh, regjistruan promon për hitin e ardhshëm “New Day”. Me një fustan bust …

Brad Pitt, probleme me filmin e ri

Realizimi i filmit të tij të ri “World War Z”, ka qenë i mbushur me probleme që nga fillimi, por Brad Pitt i ka kaluar të gjitha pengesat që i janë paraqitur gjatë xhirimeve të filmit me “zombie”. 49-vjeçari interpreton …

Naomi Campbell ndahet nga i dashuri

Naomi Campbell dhe Vladimir Doronin janë ndarë pas pesë vitesh lidhjeje. Sipas mediave rozë amerikane, çifti është ndarë përkohësisht dhe po bën “pushim” në mënyrë që të kthjellohet situata. Një burim tha për gazetën “New York Post”: “Janë ndarë. Ata …

Ja 5 femrat që vishen më bukur

Kristen Stewart është shpallur femra e veshur më bukur për vitin e dytë radhazi. Protagonistja e sagës “Twilight”, mundi aktoren Emma Watson dhe Dukeshën e Kembrixhit, Kate Middleton, në sondazhin e revistës “Glamour”. Pesëshja e parë plotësohet nga aktorja Emma …

“Sekreti im palestra”

Kohët e fundit, J.Lo. i ka treguar miqve se ndihet më seksi se kurrë falë regjimit të saj në palestër. Është befasuese sesi Jennifer Lopez, edhe në moshën 43-vjeçare, arrin të shfaqet gjithmonë sensuale. Përpara objektivave të fotografëve, J.Lo. tregon …

Catherine Zeta Jones sërisht në klinikë

Catherine Zeta Jones është shtruar sërish në një klinikë të specializuar për mjekimin e shqetësimeve depresive, nga të cilat aktorja vuan prej dy vjetësh. Lajmin e ka bërë të ditur zëdhënësja Sarah Fuller, e cila ka shtuar se Jones vendosi …

Fotografitë që xhelozojnë Chris-in

Lidhja Rihanna-Chris Brown vazhdon të jetë në qendër të vëmendjes së faqeve të thashethemeve. Së fundmi, këngëtari është ndjer xheloz për shkak të disa fotografive të publikuara në Twitter, kështu që e ka larguar këngëtaren nga profili i tij. 25-vjeçarja …