Lajmet nga Showbiz

Rovena Dilo letër për “cubat” politikanë që duan ti marrin pronën

Këngëtarja e njohur e muzikës së lehtë shqiptare Rovena Dilo nëpërmjet një letre të hapur dërguar medieve në vend denoncon vjedhjen që po iu bëhet pronave të familjes së saj. Ajo akuzon qeveritarët shqiptarë se janë ata përgjegjës për këtë …

Janet Jackson shtatëzënë

Janet Jackson është shtatëzënë me fëmijën e saj të parë. Lajmi u bë i ditur nga një burim për Entertainment Tonight, por këngëtarja nuk e ka konfirmuar ende. Këngëtarja – e cila bën 50 vjeç në 16 maj – shtyu …

Trupi bombastik i Holly Hogan

Ylli i reality show “Geordie Shore”, Holly Hagan, është shfaqur më bombastike se asnjëherë më parë teksa ka festuar pesë vjetorin e programit në Mambos Wine and Dine. 23 vjeçarja kishte veshur një kostum të zi jumpsuit, të ngjitur pas …

Arrestohet bashkëshorti i këngëtares Arta Bajrami

Xhemajl Xhimi Sekiraqa, tashmë i njohur si burri i këngëtares së njohur kosovare, Arta Bajramit, është arrestuar para pak ditësh. Gazeta Blic nga burime brenda Policisë së Kosovës kanë bërë të ditur se Xhemjal Xhimi Sekiraqa, që është i afërm …

Rita Ora – Katy Perry: “Nuk jam Becky”

Një mbrëmje aq e madhe siç është edhe “Met Gala 2016”, Rita Ora nuk mund ta linte t`i shpëtonte aq lehte. Pasi mahniti me paraqitjen e saj në tapetin e kuq, me fustanin me pupla të Vera Wang, pasi kishte …

Ndahet nga jeta nëna e rreperit 2Pac

Është ndarë nga jeta nëna e rreperit 2Pac Shakur, Afeni Shakur 69-vjeç. Ajo vdiq mbrëmjen e dates 2 Maj, ndërsa lajmi konfirmohet nga departamenti i policisë rreth 24 orë më vonë. Besohet se shkak është bërë ataku kardiak që thuhet …

Karriera e Jennifer Aniston pranë humnerës

Karriera e aktores Hollivudiane, Jennifer Aniston është pranë humnerës! Ajo u nominua  për nje çmim “Golden Globe” vitin 2014, pas rolit në filmin e shumëpërfolur “Cake”, dhe që nga ai moment gjërat në karrierën artistike nuk po ecin në rrugën …

Më e mirë e ëma se e bija…Rita Ora prezanton të ëmën

Rita Ora prezanton në mbrëmjen e madhe të  “VH1 Mother’s Day” që u mbajt të martën në New York, të ëmën  e saj Vera Sahatçiu Ora, e cila është mbështetja më  e madhe që ajo ka. Nënë dhe bijë ato …

Rregullat e Khloe Kardashian për partnerin e rradhës

Khloe Kardashian nuk ka patur shumë fat në dashuri, dhe këtë herë ka disa rregulla për mashkullin e radhës, duke shpresuar që të mos dështojë. Ajo ka berë postime të tjera në websiten dhe aplikacionine saj, duke u treguar fansave …

Eddie Murphy bëhet baba për herë të nëntë

Aktori Eddie Murphy është bërë baba për herë të tëntë. Vajza erdhi në jetë mëngjesin e 3 Majit, në Los Angelos Kaliforni. Prindërit vendosën që ta quajnë Izzy Oona Muprhy, dhe sipas deklaratës së dhënë për shtyp nga përfaqësuesit e …

Kristen Stewart dhe Robert Pattinson përqafohen përpara të fejuarës së tij

Lidhja e tyre ka marr fund prej vitesh, por të gjithë dëshirojnë që të shohin bashkë edhe një herë tjeter yjet e Twilight, Kristen Stewart dhe Robert Pattinson. Jo vetëm të shtyrë nga publiku, por edhe nga dëshira e tyre, …

Në dush me Kelly Rohrbach, Pamelën e re

Ajo është  Pamela Andërson e re që thyen zemrat e të gjithëve. Në xhirimin e filmit “Baywatch”, Kelly Rohrbach dukej spektakolare me një kostum banjoje të kuq, që i tregonte trupin e tonifikuar. Pasi doli nga deti, 26 vjeçarja, ish …

Humb punën 70 mijë dollarëshe për shkak të një fotoje në Instagram

Ishte njoftuar se kishte fituar një kontratë pune prej 70 mijë dollarësh në vit, por Samantha Chirichella e humbi për shkak të një fotoje të postuar në Instagram. Vajza kishte kaluar të gjitha fazat e intervistave dhe ajo pretendon se …

Vicky Pattison tregon frytet e palestrës

Vicky Pattinson ka treguar frytet e lodhjes së saj në palestër teksa ka publikuar disa foto prapaskenave të setit fotografik në Tenerife këtë fundjavë. E veshur me bikini jeshile, ish ylli i reality show Geordie Shore ka kënaqur të gjithë …

Mihrije Braha publikon këngën e re

Mihrije Braha ka publikuar këngën e saj më të re, pikërisht sot në 25 vjetorin e saj të martesës. Këngëtarja kosovare vjen me “Zemra më plasi”, të cilën mund ta dëgjoni tanimë në Youtube. Ja videoklipi: /Oranews.tv/ Të parët për …

Cate Blanchett zgjidhet ambasadore e UNHCR

Agjencia e Kombeve të Bashkuara për refugjatët, UNHCR, ka bërë të ditur se ka caktuar aktoren fituese të cmimit Oskar, Cate Blanchett, si ambasadore e Vullnetit të Mirë të saj. Lajmi u bë publik pasi aktorja Cate Blanchett është rikthyer …

Ja si Rita Ora shuan të gjithë thashethemet e lidhjes me Jay Z

Ajo i ka shuar njëherë e përgjithmonë thashethemet se kishte një lidhje me Jay Z kur postoi një foto me gruan e tij Beyonce mbrëmjen e së hënës. Rita Ora ka vërtetuar edhe njëherë se ajo nuk është “Becky me …

Lupita Nyong’o tërheq vëmendjen me modelin e flokëve

Lupita Nyong’o ka tërhequr vëmendjen e të gjithëve me prezencën e saj mbrëmjes e së martës gjatë “Met Gala” në Nju Jork. Aktorja 33 vjeçare është shfaqur në tapetin e kuq me një model të veçantë flokësh, që ngjasonte me …

Ja si i ruan linjat trupore shqiptarja Eliza Dushku

Eliza Dushkun e kemi parë gjithnjë në formë, por kësaj here ajo shfaqet më në formë se kurrë. Aktorja me origjinë shqiptarë duket se i kushton shumë rëndësi trupit të saj. Ajo ka postuar një video në “Instagram”, ku shfaqet …

Çfarë problemi do të ketë Amy në mes të këmbëve?

Nën diçiturën “Pa kruajtje”, “Nuk fërkohen kofshët, nuk ka problem”, komediania ka postuar një video të çuditshme  në “Instagram” ku tregon përgatitjet e saj për në  natën e madhe të “Met Gala 2016”, e veshur me një fustan të Alexander …

Madona mbetet Madona edhe në Met Gala

Ashtu sikurse pritej, ‘Met Gala’ eventi më i rëndësishëm i përvitshëm që mbledh ikonat dhe yjet e momentit, nuk zhgënjeu. As Madona edhe pse në moshën 757 vjeçare nuk zhgënjen. Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tv në Facebook …

“Met Gala 2016”, Pajtohen Rita Ora dhe Beyonce

Në mbrëmjen e “Met Gala 2016”, ku yjet e Hollivudit bëhen bashkë, fokusi i mediave nuk është vetë në paraqitjen e tyre por edhe tek të ftuarit. Kurioziteti më i madh ishte reagimi i dy këngëtareve në përballjen e tyre …

“Mbrëmja metalike”, ja yjet që shkëlqyen në ‘Met Gala’ në New York

Ashtu sikurse pritej, ‘Met Gala’ eventi më i rëndësishëm i përvitshëm që mbledh ikonat dhe yjet e momentit, nuk zhgënjeu. Yjet e hollivudit, muzikës, artitit, modelingut si dhe shumë të famshëm të tjerë u mblodhën mbrëmjen e së hënës në …

Një këngëtare shqiptare si Kylie Minogue

“Can’t get you out of my head” ka ardhur në skenën tonë nga një këngtare shqiptare. Adelina Tahiri një  Kylie Minogue. Gjatë emisionit “Your Face Sounds Familjar”, këngëtarja Adelina Tahiri u shfaq  me performancën e këngëtares australiane . Veshja është tepër provokuese …

Stresi i jep “block” muzikës për 2016

Reperi i dashur për publikun, Stresi, ka vendosur t’i japë “block” për pak kohë muzikës për tu kthyer sërish vitin tjetër. Lajmin këngëtari e bëri të ditur përmes një postimi në Instagram, ku shkruan se këtë vendim e ka menduar …

Rozana Radi i lexon fatin Bleonës: Ja kur do të martohesh

Rozana Rodi këtë herë është kthyer në një fallxhore, nga e cila nuk mund të shpëtonte dot Bleona. Fallxhorja “Toni” e ka thirrur këngëtaren shqiptare në skenën e Your Face So Familiar,  ku i ka treguar se mes shenjave kishte …

Aurela Gaçe publikon këngën e re, dedikim i ndjerë për nënën

Këngëtarja e njohur shqiptare Aurela Gaçe ka publikuar pak orë më parë këngën e saj të re të cilën ja ka dedikuar nënës. Balada e ndjerë labe mban titullin “Nënë e imja nënë” dhe tashmë mund ta shihni e dëgjoni …

Njihuni me shqiptaren që Kongresi Amerikan e shpalli “Gruaja e vitit 2016”

Mrika Krasniqi është artistja dhe ndërmarrësja shqiptare në Amerikë, e cila është shpallur si “Gruaja e Vitit 2016” nga Kongresi i Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Sipas NY Elite, Mrika u nderua për arritjet në fushën e artit, filmit dhe …

Ndalohet nga policia, Noizy anulon koncertin në Austri

Pasi është ndaluar për disa orë nga policia austriake, Noizy ka anuluar koncertin që do të zhvillohej në Linz. Përmes një video të postuar në Facebook repperi i ka kërkuar falje fansave të tij. Duke shpjeguar se javën e ardhshme …

Nicole Scherzinger në formë perfekte

Nicole Scherzinger nuk ka hezituar kurrë për të shfaqur format e saj trupore. Edhe këtë herë, teksa ka shijuar pushimet me familjen e saj, këngëtarja 37 vjeçare ka kënaqur 2.4 milionë ndjekësit e saj në Instagram me disa foto tepër …

Fjalët e fundit të Rebekës para se të vdiste frymëzojnë Beatrix Ramosaj

Rebeka Rexhepi është 16 vjeçarja e cila humbi pak ditë më parë betejën e saj me kancerin. Fjalët e saj të fundit të postuara në Facebook kanë frymëzuar edhe këngëtaren e njohur Beatrix Ramosaj. Duke publikuar postimin e Rebekës në …

JK Rowling kërkon falje për vdekjen e një tjetër personazhi të Harry Potter

2 Maji është përvjetori i “Betejës së Hogwarts”, dita kur bota e magjistarëve të Harry Potter feston mposhtjen e Lord Voldemort. Për të gjithë fansat e bestselleri-t, është kthyer në një traditë që shkrimtarja JK Rowling të kërkojë falje për …

Chloe Goodman nuk lë vend për imagjinatë

Ylli i reality show “Ex On The Beach”, Chloe Goodman nuk ka lënë vend për imagjinatë teksa i ka “zbuluar” të gjitha në Lanzarote, Bukuroshja, e cila ka shërbyer më parë si dublante e Cameron Diaz dhe Cheryl, ka treguar …

Aurela Gaçe vjen me një këngë të re, pritet të dalë për pak orë

Këngëtarja shqiptare Aurela Gaçe do të publikojë për pak orë këngëne  saj më të re. Këtë këngë, edhe pse titullin e saj akoma nuk e dimë,  ajo ka vendosur t’ja kushtojë nënës së saj dhe do të jetë një baladë …

Një kaubojse si Gabi Grecko

E veshur me një stil perëndimor, Gabi Grecko postoi një seri fotosh nga seti fotografik  i radhës në Instagramin e saj. 26 vjeçarja tërhoqi vëmendjen e të gjithëve me dekoltenë e saj provokuese. Kostumi i saj i banjos shumëngjyrësh, kapelja …

Violinistja shqiptare në albumin e ri të Beyonces

Fituese e shumë konkurseve muzikore në Europë dhe Shtetet e Bashkuara, violinistja nga Fieri, Ina Veli, është bërë pjesë e projektit të shumëpërfolur të Beyonce, në këngën e parë “Pray you catch me” të albumit “Lemonade”, ku e ka shoqëruar …

Aurela Gaçe ka frikë nga qentë!

Njihet si një këngëtare me karakter të fortë por dhe një karakter i fortë ka frikë nga dicka. Aurela Gace me anë të një videoje të shpërndarë në profilin e saj të Facebook zbuloi se ajo i ka frikë qentë. …

Princesha blu dhe rozë, publikohen katër foto të saj para ditëlindjes

Më e vogla e familjes mbretërore në Britaninë e Madhe, Princesha Charlotte, feston nesër ditëlindjen e saj të parë. Një ditë para 1 vjetorit të lindjes, Pallati Mbretëror në Angli ka publikuar katër foto të saj, të cilat janë realizuar …

Dua Lipa i nxjerr gjuhën policëve

Dua Lipa ka bërë një gjest jo shumë të pëlqyeshëm për një këngëtare. Në një foto të publikuar në profilin e saj të Instagram, këngëtarja me origjinë kosovare i ka nxjerrë gjuhën dy policëve. Këngëtarja bukuroshe ndodhet në Gjermani ku …

Nuk e keni parë kurrë kaq elegante Emily Ratajkowski

Ajo zakonisht përpiqet të ekspozojë sa më shumë trupin. Por kësaj here modelja bukuroshe Emily Ratajkowski është shfaqur më elegante se kurrë. 24 vjeçarja ishte e pranishme në darkën e Korrespondetëve të Shtëpisë së Bardhë mbrëmjen e së shtunës në …

Trupi seksi i Draya Michelle 21 ditë pas shtatëzanisë

Draya Michelle padyshim që di si të rikthehet në formë pas shtatëzanisë. Ylli i reality show “The Basketball Wives, vetëm 21 ditë pasi solli në jetë djalin e saj Jru me lojtarin e Dallas Cowboys, Orlando Scandric, ka treguar trupin …

VIDEO/ Kënga “Bonbon” e Era Istrefit dëgjohet në mes të Beogradit

Kënga “Bonbon” e këngëtares Era Istrefi, ka arritur që të rendit në toplistat më të rëndësishme të muzikës në gjithë botën. Ajo ka arritur të dëgjohet në gjuhën shqipe në shumë vende të botës, por këtë herë në një nga …

“Ti, jeta”, klipi më i ri i Soni Malajt dhe Genës

“Ti, jeta” është bashkëpunimi më i ri mes këngëtares Soni Malaj dhe këngëtarit Gena. Kënga është publikuar sot dhe mendohet të jetë një prej këngëve më të dëgjuara të verës. Soni në këtë videoklip të duket shumë “nxehtë” dhe kjo …

Njihuni me djalin e Arbana Osmanit

Ka zgjedhur Pashkën për ta shfaqur në publik djalin e saj, moderatorja e njohur Arbana Osmani. Ajo ka qënë shumë diskrete duke ruajtur të mbrojtur imazhin viziv të Jonit të saj. Arbana Osmani ka publikuar nje foto, me djalin e …

Çfarë bën një shqiptar në Barcelonë…😂

Ermal Mamaqi njihet për humorin e tij. Po ju sjellim pak nga ajo cfarë ka postuar ai në Instagram Një shqiptar në Barcelonë…😂 A video posted by Ermal Mamaqi (@ermalmamaqiofficial) on Apr 30, 2016 at 4:19am PDT Të parët për …

Irina Shayk provokon Bradley Cooper

Ata janë të lidhur që prej një viti. Por i dashuri i Irina Shayk, Bradley Cooper mund të jetë tunduar për ta çuar marrëdhënien e tyre në një fazë tjetër pasi modelja bukuroshe ka shkëlqyer e veshur me një fustan …

Lara Stone topless

Ajo ndjehet po aq rehat me bikini në plazh siç ndjehet kur parakalon në pasarela. Megjithatë Lara Stone , 32 vjeç, është treguar mjaft e guximshme teksa është shfaqur topless në Miami ditën e premte. Modelja, e cila nuk e …

Genta Ismajli sulmohet nga fansat, ja pse

Genta Ismajli është vënë në shënjestrën e kritikave të fansave të saj pas disa fotove të publikuara në llogarinë e saj në Facebook. Këngëtarja kosovare, e rritur në SHBA, është shfaqur me buzë tepër të fryra dhe komentet kanë qënë …

Anjeza Branka: Kam bërë operacione plastike dhe ndihem mirë me veten

Anjeza Branka, nuk ngurron të pranojë se ka bërë ndërhyrje në fizikun e saj dhe ndjehet mirë me pamjen. A ka pasur kosto karriera për ju? Anjeza Branka: “Unë gëzoj këtë trup falë palestrës intensive që bëj prej vitesh tashmë dhe …

Victoria Beckham prapaskenave

Ajo shpesh herë i shpërblen fansat e saj me foto prapaskenave në Instagram. Edhe këtë herë Victoria Beckham u sigurua që 10.2 milionë ndjekësit të ishin në dijeni për setin e ri fotografik nga Ellen von Unwerth teksa ka ndarë …

Angela Martini provokon sërish

Supermodelja Angela Martini ka tërhequr edhe një herë vëmendjen e fansave të saj. Bukuroshja shqiptare ka postuar një foto në llogarinë e saj në Instagram,ku ka provokuar sërish. Teksa ndodhet në Zyrih, Angela ka pozuar e shtrirë në një vaskë, …

Kjo është vajza e Eli Farës

Njihuni me vajzën e këngëtares Eli Fara, Marina. Bukuroshja ka postuar sëfundmi një foto në Instagram ku ka shfaqur dhe gjoksin e saj bombastik. Edhe këtë herë e bija e Eli Farës tregoi se është një nga femrat me linjat …

Rita Ora dhe motra e saj më provokuese se asnjëherë më parë

Pas spekulimeve se ajo është femra me të cilën Jay Z ka tradhëtuar Beyonce, Rita Ora e ka zhvendosur vëmendjen mediatike. Këngëtarja 25 vjeçare ka postuar në rrjetin social Snapshchat foto provokuese me motrën e saj. Motrat Ora kanë shfaqur …

Të gjithë sytë te Beyonce

Të gjithë sytë ishin të Beyonce teksa ajo ka performuar në Miami mbrëmjen e së mërkurës. Ndërkohë që muzika e saj mund të kishte mbetur paksa në hije, për shkak të spekulimeve për martesën e saj, këngëtarja i kujtoi fansave …

5 vjet martesë, William dhe Kate mbeten çifti më mediatik në botë

Duka dhe dukesha e Kembrixh, Prince William dhe Catherine, apo njohur gjërësisht si Kate, festojnë 5 vjetorin e tyre të martesës. Përgjatë këtyre 5 viteve, William dhe Kate kanë qenë një nga çiftet më të diskutuara e më të përfolura …

“Arrestohet” Irina Shayk (Video)

Modelja e njohur dhe mjaft tërheqëse Irina Shayk është më ë kërkuara për industrinë e reklamave. Irina mori pjesë kësaj radhe në një fotosesion romantik ku shfaqej histroia e dashurisë së policisë së Nju Yorkut me bukuroshën ruse. Revista prestigjoze …

Miley Cyrus bën tatuazh një planet të cilit nuk i di as emrin

Miley Cyrus është e njohur për gafat e saj të mëdha, por një si kjo zor se pritej, sidomos kur bëhet fjalë për tatuazh, dicka që mbetet në trup për të gjithë jeten. Këngëtarja ka  gdhendur në zonën e parakrahut planetin …

Kris Jenner përfshihet në një skandal me video seksi

Duket se kjo është thjesht mënyra se si vepron familja Kardashian, e tani nuk kemi asnjë dyshim! Pas incidentit ndodhur me të bijën Kim 9 vite më parë ku ish i dashuri Ray J publikoi videon e tyre intime, së …

Nuk do ta besoni, ja si duket Rona Nishliu pa flokët e saj të famshme

Askush nuk mund të mendojë këngëtaren Rona Nishliu pa flokët e saj të famshme. Por ajo që të gjithë mund të kenë pritur, ka ndodhur, Rona nuk i ka më flokët. Nëpërmjet një fotoje në FB, ajo ka treguar se …

Shtatzënia transformon Andrrën e Sinan Hoxhës

Këngëtari shqiptar Sinan Hoxha dhe bashkëshortja e tij, Andrra Destani, janë në pritje të fëmijës së tyre të parë. Një foto e re e publikuar shfaq ciftin simpatik, me Andrrën që është “transformuar” pak prej shtatzanisë. Andrra shihet se ka …

Çfarë po ndodh me Angelina Jolie? Aktorja peshon vetëm 35 kg

Aktorja e famshme hollivudiane, Angelina Jolie, vihet sërish në qendër të mediave lidhur me peshën e saj. Jolie, e cila po prezanton serinë e radhës së filmit ‘Maleficent’, në fotot e realizuar së fundmi shfaqet shumë e dobët. Sajti ‘Radar …

Prince vdiq nga SIDA

Dita ditës po zbulohen më shumë detaje rreth ndarjes nga jeta të legjendës Prince. Mësohet se artisti 57 vjeçar vuante nga SIDA prej 6 muajsh, por kishte refuzuar që të trajtohej. Burime anonime bëjnë me dije për Daily Mail që …

Vajza e Whitney Houston dëshirontë dy fëmijë përpara se të vdiste

Është nje familje e tërë kundër Nick Gordon, dhe është vetëm ai bashkë me dy avokatë që mbrojnë tezën se ai nuk është përpjekur të shkaktojë vdekjen e vajzës së Whitney Houston, Bobby Kristina Brown. Nick Gordon djali i adoptuar …

Zhgënjehet Ledion Liço: Më mirë të mbillja qepë në Ersekë sesa…

Moderatori i “Top Channel”, Ledion Liço  na ka lënë të kuptojmë se ai është i zhgënjyer tashmë nga profesioni i tij. Edhe pse të jep një përshtypje krejt ndryshe nga ajo ç’ka i bëri të ditur aktorit të humorit, Gaz …

Rrëzimi epik i Zac Efron kthehet në një betejë Photoshop-i

Është e qartë se Zac Efron nuk e ka perfeksionuar vrapin e tij me “slow motion” në serialin Baywatch. Teksa vraponte me yjet e tjetrë në setin fotografik, aktori është rrëzuar në tokë dukë bërë një figurë epike. Ai e …

Rita Ora “harron” dramën Beyonce – Jay Z

Ajo së fundmi mohoi thashethemet se ka patur një lidhje me Jay Z. Por Rita Ora e ka lënë të gjithë dramën e krijuar së fundmi pas, teksa ka pozuar me bikini për fushatën e re të firmës italiane të …

“Zjarri” i Majemit

Plazhi i Miami ka një arsye më shumë për të nxehur, Daphne Joy ndodhet aty për pushime. E dashura e këngëtarit Jason Derulo është fotografuar me bikini të zeza teksa ka shfaqur format bombastike. Modelja ka postuar gjithashtu foto në …

Amber Rose më seksi se asnjëherë më parë

Amber Rose, me një cigare në gojë, është shfaqur më “zjarr” se asnjëherë më parë. Modelja 32 vjeçare ka postuar në Instagram të mërkuren dy foto tepër seksi ku tregon format e saj trupore. Në njërën prej fotove, e veshur …

Del “Kings”, videoklipi më i ri i Ledri Vula (VIDEO)

Reperi kosovar, Ledri Vula ka publikuar projektin e tij më të fundit. “Kings” mban titullin videoprojekti më i ri i një prej artistëve më të mirë shqiptar. Për herë të parë këngën “Kings” publiku pati rastin ta dëgjojë të mërkurën …

Ja ç’ka i zbulon menaxheri Britney Spears, pasi ajo nuk e ka paguar

Edhe pse i përket së kaluarës, e vërtëta tronditëse e  Britney Spears  doli në dritë. Këngëtarja e famshme ka patur probleme të mëdha më drogën, saqë ndikoi dhe në psiqikën e saj. Këto akuza të tmerrshmë u publikuan nga “TMZ” …

Pas thashethemeve se Jay Z e tradhëtonte, ja çfarë bën Beyonce

Vetëm disa ditë pas spekulimeve se kujt ajo po i referohej si “Becky me flokë të bukura” në këngën Sorry, femrën me të cilën e trashtonte bashkëshorti i saj, Beyonce ka bërë një kthesë 180 gradë për të treguar përkushtimin …

Dua Lipa publikon një pjesë të klipit të ri

Dua Lipa konsiderohet si një nga zërat më të mirë në Britani sipas disa mediave prestigjioze dhe këngët e saj kanë patur mjaft sukses. Të njëjtin sukses pritet të ketë dhe projekti i saj i ri i titulluar “Hotter Than …

Familja e famshme, në krizë financiare

Familja e pasur e reality show “Keeping Up With Kardashians” duket se tanimë ka nevojë për “një mrekulli” që t’i shpëtojë. RadarOnline ka zbuluar se familja e famshme është në një krizë të thellë financiare- dhe shpenzimet ekstravagante mund t’i …

Policia i bllokon makinën aktorit të Portokallisë

Të gjithë janë të barabartë përpara ligjit! Kjo shprehje vlen dhe për aktorin e Portokallisë Rezart Valeshnja i cili ka marrë një ndëshkim për shkeljen e rregullave të qarkullimit rrugor. Policia i ka bllokuar njërën prej rrotave të makinës së …

Njihuni me vajzën bukuroshe të Eneda Tarifës

Eneda Tarifa ka postuar në llogarinë e saj të Instagram një foto të vajzës së saj Aria, tashmë të rritur. Këngëtarja nuk ka mbajtur më parë foto të vajzës sekret edhe kur ajo ishte e vogël, si shumë vipa të …

“Kim Kardashian” meksikane

Modelja sensuale meksikane Jocelyn Cano ka rrëmbyer vëmendjen e të gjithë përdoruesve të internetit me pamjen e saj të ngjashme me yllin amerikan Kim Kardashian. Sytë e saj të mëdhenj jeshil, flokët e gjatë brun dhe format perfekte trupore i …

Irina Shayk në rolin e “mamasë”

Irina Shayk dukej mahnitëse teksa ka pozuar në Nju Jork këtë të martë në një set fotografik për revistën Vogue. Modelja ruse, 30 vjeç, ka ndërruar veshjet disa herë. Së bashku me të dashurën seksi të Bradley Cooper ishin dhe …

Nicki Minaj tërheq vëmendjen në mbrëmjen Gala TIME 100

Ajo është shpallur si një ndër njerëzit më influencues për vitin 2016 nga TIME. Nicki Minaj, është shfaqur tepër mahnitëse në mbrëmjen Gala TIME 100 të revistës këtë të martë teksa ka tërhequr vëmendjen e të gjithëve me veshjen e saj seksi. …

Ledri lançoi sot këngën “Kings”, videoklipi pritet të dalë në orën 18:00

Ledri Vula lançoi sot këngën e tij më të fundit në sheshin “Zahir Pajaziti” në Prishtinë. Këngëtari performoi përpara fansave të tij “Kings”, në orën 12 të ditës së sotme. Videoklipi i këngës pritet të dalë në Youtube në orën …

Selfie-t provokuese të Chloe Ferry

Ajo tashmë është mësuar me selfie-t provokuese. Edhe këtë herë Chloe Ferry, 21 vjeç, është siguruar që të mbajë të mbërthyer 1.2 milionë ndjekësit e saj në Instagram teksa ka publikuar një seri me foto seksi ditën e martë. Ylli …

“Unë jom shqiptar i zi”: Njihuni me të huajin që vdes të jetë shqiptar

Djali me ngjyrë që vdes të jetë shqiptar  ka hapur një faqe në Facebook , “Un jom shqiptar i zi”. Ky djalë di ta flasë gjuhën shqipe shumë më mirë se shqiptarët. I riu imiton madje edhe këngëtarët shqiptarë nëpër …

Soni dhe Gena së shpejti në një bashkëpunim (VIDEO)

Vjen një bashkëpunim i ri mes këngëtarësh shqiptarë,  kësaj here këngëtarja e njohur Soni Malaj dhe Gena kanë realizuar këngën e tyre më të fundit. Kënga e shumëpritur nga fansat e tyre quhet “Ti, jeta”. Xhirimet e klipit kanë filluar …

35 vjetori i Jessica Albës në plazhet e Hawaii

Aktorja e Hollivudit Jessica Alba, këtë 35 vjetor vendosi ta kalojë  së bashku me nënën  e saj në plazhet e mrekullueshme të Hawaii. Duket se per Jessicën 35  vjetori nuk vehet re aspak, pasi ajo duket mjaft në formë me …

Rita Ora hidhet në sulm

Rita Ora ka hedhur poshtë të gjitha thashethemet se ajo mund të jetë personazhi “Becky me flokë të bukura” në klipin më të ri të Beyonces, “Lemonade”, femra me të cilin e tradhton burri i saj. Megjithëse ajo publikoi sot …