Lajmet nga Showbiz

Zemërohet Neymar, sulmon shokun e ekipit Nelson Semedo

Neymar ka sulmuar shkoun e tij të ekipit Nelson Semedo të enjten pas një grindje që kanë pasur së bashku. Ngjarja ka ndodhur gjatë trajnimit të skuadrës së Barcelonës për përballjen me Realin e Madrid të dielën në mëngjes. Disa …

Nina Agdal ngre temperaturat, pozon nudo në shtrat

Shumë nxehtë! Nina Agdal ka provokuar fansat e saj në këto ditë me temperatura të larta duke pozuar nudo. Modelja ka postuar fotografinë tërësisht e zhveshur shtrirë në shtrat në Instagram dhe është munduar që të ruajë modestinë e saj …

Bella Hadid nuk i lë vend imagjinatës

Ska reçipeta, asnjë problem! Bella Hadid nuk ka fare turp që të ekspozojë format e saj as në pistën e modës dhe as në rrugët e qytetit të New York. Modelja 20 vjeçare është fotografuar më e nxehtë se kurrë, …

Çifti i showbizz i jep fund beqarisë, Turi: Të dua sa të jetë jeta

Këngëtarja e njohur Orinda Huta dhe moderatori Turjan Hyska i ka dhënë fund beqarisë dhe kanë kurorëzuar lidhjen e tyre 10-vjeçare në martesë. Çifti i i famshëm janë martuar në një ceremoni ku kanë qenë të ftuar shumë emra të …

“Numri magjik”, Ronado zbulon: Do të bëj 7 fëmijë

Ai është i çmendur pas djalit të tij 7-vjeçar Cristianinho dhe binjakëve të porsalindur Eva dhe Mateo. Dhe tani Cristiano Ronaldo dëshiron që të bëhet baba i shtatë fëmijëve pas sugjerimit që i ka bërë djali i tij. Ylli i …

Angelina thyen heshtjen, flet për herë të parë për ndarjen me Brad Pitt

Angelia Jolie është ndarë nga Brad Pitt shtatorin e vitit të kaluar dhe 10 muaj më vonë  ka folur për herë të parë për ndarjen në një intervistë në Vanity Fair. 42-vjeçarja është shprehur se “gjërat filluan të shkojnë shumë …

Në këto ditë të nxehta Dua Lipa nuk përmbahet

Këngëtarja shqiptare me famë botërore Dua Lipa gjithmonë mundohet të përmbahet por në këto ditë të nxehta ka shpërthyer Ajo ka pozuar pothuasje nudo duke mbuluar pjesët intime me peshqir. Bukuroshja ka nxjerr në pah fromat e saj trupore në …

I madhi Zef Deda sot 67 vjeç. Urimi i Julit: T’du fort Artist!

Aktori më i madh i humorit Zef Deda feston sot 67 vjetorin e lindjes. Mes urimeve të shumta nga familjarë dhe miq ka spikatur urimi i djalit të tij Julian Deda, i cili i ka shprehur dashurinë krenarisë së familjes …

Justin Bieber përplas fotografin me makinë

Justin Bieber është përfshirë në një aksident me makinë në Beverly Hills pasi raportohet se ka përplasur një fotograf ndërsa largohej nga kisha. Aksidenti ka ndodhur mbrëmë rreth orës 21:30. Këngëtari, kur doli nga kisha, u fut në makinën e …

Ëngjëlli i Victoria Secret pozon topless

Ëngjëlli i Victoria Secret, Sara Sampaio po i shijon në maksimum pushimet e nxehta në plazhin në Meksikë. Modelja ka ekspozuar format e saj mahnitëse duke pozuar topless. Brenda një dhome prej druri 26-vjeçarja me pamje nga deti duket shumë …

Cara Delevingne shkëlqen në tapetin blu me fustanin e Bella Hadid

Kujt i shkon më shumë? Cara Delevingne dukej mahnitëse me një fustan të Alexandre Vauthier në premierën Valerian në qytetin e Parisit të martë. Por në fakt fustani me të cilën aktorja dukej kaq mirë është veshur në pistën e …

Justin Bieber anullon turneun botëror

Këngëtari me famë botërore ka anulluar datat e mbetura të turneut të tij botëror për shkak të rrethanave ende të papërcaktuara. Ylli kanadez ka zhgënyer fansat e tij pas një postimi në faqen e Facebook ku ka njoftuar anullimin e …

Trondit Mike Tyson: Më kanë abuzuar seksualisht kur isha fëmijë

Heroi i boksit Mike Tyson është hapur në lidhje me jetën e tij personale dhe ajo çfarë ka rrëfyer është e tmerrshme. Që kur ishte fëmijë Tyson ka vuajtuar shumë dhe ngjarjet që ka përjetuar e kanë bërë të ashpër …

“Mbretëresha e ëmbëlsirave”, JLo feston 48 vjetorin dhe duket mahnitëse

Jennifer Lopez ka festuar të hënën 48-vjetorin e ditëlindjes së saj. Por për të vitet janë thjesht shifra pasi këngëtarja duke më e vogël se 25-vjeçe. Ylli i famshëm festoi ditëlindjen e rrethuar nga miqtë, familja dhe i dashuri i …

Raul Bova dënohet me 1.6 vjet burg

Aktori i njohur italian Raoul Bova është dënuar me 1 vit e 6 burg për akuzën e evazionit fiskal. Raul Bova akuzohet për deklarim të rremë të fitime lidhur me përdorimin e imazhit të tij. Flitet për një evazion fiskal …

Kendall Jenner provokon fansat, pozon nudo në Instagram

Kendall Jenner nuk di të përbahet dhe gjithmonë provokon fansat me foto seksi në rrjetet sociale. Ylli 21-vjeçar ka “ngritur”temperatuarat në Instagram duke pozuar tërësisht e zhveshur shtrirë në një tavolinë guri dhe mbante një cigare në dorë. Por pavarësisht …

“E kuqe e nxehtë”, Rihanna mahnitëse në premirën Valerian

Të gjithë sytë ishin tek Rihanna në premierën e filmit të saj në Londër. 29-vjeçarja i tronditi të gjithë më pamjen e saj mahnitëse në Valerian. Këngëtarja ishte veshur me fustan të kuq, të gjatë dhe dekolte të tërësisht e …

Diktatori i Venezuelës “tërbon” këngëtarët e hitit botëror “Despacito”

Këngëtarët e hitit botëror “Despacito” kanë sulmuar presidentin e Venezuelës, duke e akuzuar atë për përdorim të këngës së tyre për përfitime politike. Presidenti Nicolas Maduro paraqiti një version të ndryshuar gjatë shfaqjes së tij televizive javore të dielën. Teksti …

“Ciao” rekord klikimesh

Këngëtarja Enca Haxhia ka vetëm 3 ditë që ka publikuar këngën e saj më të fundit “Ciao” dhe po thyen rekord klikimesh. Deri tani kënga, e shkuar nga vetë 21-vjeçarja, ka arritur mbi 1 milionë klikime dhe padyshim do të …

Shkon me pushime, aktores së famshme i grabisin shtëpinë

Aktorja e famshme Hilary Duff ishte viktimë e një grabitje javën e kaluar. Ndërsa ishte në pushime ne Kanada së bashku me djalin e saj 5-vjeçar, Luca, asaj i grabitën shtëpinë.  29-vjeçares ia janë vjedhur bizhuteri me vlerë qindra mijëra …

Rama ka 127 mijë ndjekës në Instagram, por ai ndjek vetëm një

Kryeministri Edi Rama nuk është aktiv vetëm në Twitter dhe në Facebook, por edhe në rrjetin e tij social Instagram . Ajo çfarë bie në sy sapo hap profilin kryeministrit është se ka 127 mijë ndjekës por ndjek vetëm një …

Nicole Scherzinger e nxehtë dhe transparente në Capri

Nicole Scherzinger po i shijon në maksimum pushimet me tenistin e famshëm Grigor Dimitrov në Capri të Italisë. Këngëtarja ka ekspozuar format e saj e veshur me monokini të badhë dhe transparente ndërsa relaksohej me të dashurin 26-vjeçar. 39-vjeçarja dukej …

Irina Shayk pozon nudo për ‘Vogue’ katër muaj pas lindjes së vajzës

Supermodelja ruse Irina Shayk ka pozuar nudo për Vogue Espana vetëm katër muaj pasi solli në jetë fëmijën e saj të parë. 31-vjeçarja ka arritur të provojë se është në top formë dhe linjat e saj janë perfekte. Irina pas …

Bebe Rexha shkëlqen me fustan të kuq

Këngëtarja shqiptare me famë botërore Bebe Rexha e veshur me një fustan të kuq tregoi linjat e saj trupore perfekte. Bukuroshja ka mahnitur fansat e saj me pamjen mjaft elegante. Ajo ka postuar fotot në Instagram dhe një video ku …

Pas skandalit, Blac Chyna në krahët e të dashurit të ri

Blac Chyna vetëm pak kohë pas skandalit me ish të dashurin Rob Kardashian, është hedhur në krahët e të dashurit të ri. 29-vjeçarja ka publikuar një video në Instagram ku shihet duke u puthur me këngëtarin Mechie. Ajo çfarë bie …

Nuk njihet aktorja e famshme, publikon foto para dhe pas humbjes së peshës

Jennifer Ellison ka shokuar fansat e saj pasi publikoi një foto përpara dhe pas humbjes së peshës së saj dhe dallimi ishte tronditës. Aktorja e famshme ka humbur 20 kilogram dhe duket mahnitëse. 34-vjeçarja e veshur me fustan të ekspozoi …

Selena Gomez feston ditëlindjen, mungon The Weeknd

Ylli i Hollywood Selena Gomez ka festuar mbrëmjen e së shtunës 25 vjetorin e saj pranë njerëzve më të dashur të saj. Këngëtarja ka publikuar disa fotografi nga festa, e rrethuar me tullumbace dhe nga njerëzit e saj më të …

Vdes aktori i “Home Alone”

Aktori John Heard, i njohur për rolin e tij në filmat “Home Alone”, ka vdekur në moshën 71-vjeçare. Heard është gjetur i vdekur të premten në dhomën e tij në hotelin Palo Alto, Kaliforni, sipas TMZ. Shkaku i vdekjes së …

Aktori i humorit tregon kush është moderatorja më e mirë e “Portokallisë”

Për aktorin e humorit Erion Isai, Xhemi Shehu është prezantuesja më e mirë e spektaklit të Portokallisë. I ftuar në taksinë e Rudina Dembacaj në Ora News, ai zgjodhi Xhemin mes prezantueseve të tjera Ornela Bregut,  Eneda Tarifës dhe Amarda …

Nuk përmbahet Nicki Minaj, ‘çmend’ fansat me foto provokuese

Padyshim që Nicki Minaj nuk di të ndalet. Pas publikimit të disa fotove provokuese vetëm pak ditë më parë, këngëtarja ka çmendur fansat me fotot e saj të fundit.  E veshur me të zeza 34-vjeçarja ka nxjerrë në pah gjoksin …

Emily Ratajkowski shokon fansat

Emily Ratajkowski ka shokuar fansat e saj pa publikimit të disa pozave nudo që ka realizuar për LOVE Magazine. Supermodelja e la trupin e saj tërësisht të ekspozuar ndërsa publikoi fotot në Instagram. Por ajo çfarë u ka bërë shumë …

Kush ishte Chester Bennington?!

Kush ishte Chester Bennington?! Chester Bennington ishte vokalisti i grupit të famshëm Linkin Park. Këngëtari i dha fund jetës në mënyrë tragjike në moshën 41 vjeçare të enjten. Trupi i tij u gjet në një banesë private në Los Angeles …

Justin Bieber ndalohet në Kinë për ‘sjellje të keqe’

“Unë kam nevojë për një shans të dytë,”-këndon Justin Bieber në albumin e tij të fundit. Dhe me të vërtetë i duhet një mundësi e dytë pasi autoritetet kineze kanë njoftuar se idhulli kanadez nuk do të lejohet që të …

Këngëtarja franceze vdes në skenë

Këngëtarja e re franceze Barbara Weldens, me një të ardhme premtuese në botën muzikore, ka vdekur në skenë. 35-vjeçarja po performonte në një kishë në fshatin piktoresk të Goudron mesnatën e së mërkurës kur u rrëzua. Weldens mendohet se ka …

Nicki Minaj tepër provokuese, ‘çmend’ fansat në Instagram

Këngëtarja me famë botërore Nicki Minaj ka çmendur fansat e saj me foto provokuese të publikuara në Instagram. 34-vjeçarja e veshur me ngjyrë rozë ka ekspozuar format e saj bombastike dhe dukej mahintëse. Nicki di si të jetë në qendër …

Kim Kardashian nuk i lë vend imagjinatës

E veshur me një bluze transparente Kim Kardashian nuk i ka lënë hapësirë imagjinatës. Ylli i televizioneve e njohur për format e saj bombastike ka nxjerrë në pah gjoksin e saj ndërsa darkonte me bashkëshortin Kanye West në Beverly Hills. …

Modelja 38-vjeçare shfaqet seksi në plazh

Modelja polake Joanna Krupa ka zgjedhur që ti kalojë pushimet verore në ishujt grekë ku edhe ka qenë në qendër të vëmendjes. Ylli 38-vjeçar i pasarelave është shfaqur shumë tërheqëse dhe seksi. E veshur me bikini ngjyrë të zeza Joanna …

Vret veten vokalisti i grupit të famshëm “Linkin Park”

Vokalisti i grupit të famshëm “Linkin Park”, Chester Bennington i ka dhënë fund jetës sot në moshën 41 vjecare. Sipas disa burimeve të TMZ raportohet se këngëtari  ka varur veten në një banesë private në Palos Verdes Estates të Los …

Fëmijët gjermanë i prishin foton çiftit mbretëror me një “V” fyese

Cilado qoftë fuqia që mbart një autoritet kur është fjala për të kontrolluar fëmijët, mbetet një mision i pamundur. Kjo duket se u ka ndodhur edhe Dukës dhe Dukeshës së Kembrixhit në Gjermani, ku teksa po bënin një foto me …

Ndalohet transmetimi i këngës hit ‘Despacito’, zbuloni arsyen

Shteti i Malajzisë ka ndaluar transmetimin e këngës spanjolle ‘Despacito’ pasi ka tekst të turpshëm. Një ministër tha se kjo këngë konsiderohet si jo-islamike dhe shteti ka ligje për ndalimin e tyre. “Despacito nuk do transmetohet në stacionet tona sepse …

Rita Ora, performancë në stilin e viteve ‘70  

Këngëtarja shqiptare me famë ndërkombëtare, Rita Ora ka qenë e ftuar në emisionin e Jimmy Fellon ku performoi këngën e saj ‘Your Song.’ Ajo që mori vëmendjen në gjithë interpretimin ishte veshja e 26-vjeçares. Rita u shfaq me flokë të …

Bebe Rexha, mëngjes në krah të Monika Kryemadhit

Këngëtarja e njohur, Bebe Rexha ka disa ditë që ka ardhur në Shqipëri për të kaluar disa pushime. Ajo ka publikuar një fotografi në rrjetin social, Instastory ku duket në krah të Zonjës së Parë, Monika Kryemadhit duke ngrënë mëngjes. …

Shkodran Mustafi bëhet baba: Nuk di si ti përshkruaj emocionet

Futbollisti i njohur, Shkodran Mustafi është bërë baba për herë të parë dhe ka gëzuar një emocion shumë të madh. “Shumë i lumtur t’iu tregoj se jam bërë me një vajzë! Nuk di si ti përshkruaj emocionet tani, gjithcka mund …

Vjen balada e parë për këtë sezon veror

Pas shumë këngëve ritmike, këngëtari Blero ka publikuar projektin e ri muzikor ‘Ndale.’ Ai ka ardhur këtë herë me një baladë dashurie, të cilën ia ka dedikuar vetes së tij pasi gëzon edhe ditën e lindjes. Blero është i vetmi …

‘Serenata’ vjen në versionin hip hop

Reperi kosovar Elinel ka publikuar projektin e ri muzikor të titulluar ‘Serenata.’ Pas shumë bashkëpunimeve, ai zgjodhi të vinte i vetëm këtë verë ai ka zgjedhur të jetë vetë protagonisti. Ai ka sjellë një këngë ritmike dhe verore, tekstin e …

Aktorja e njohur humb dhuratën e vlefshme, kërkon ndihmën e fansave për ta gjetur

Aktorja e njohur, Emma Watson ka humbur dicka shumë të vlefshme, dhe po i kërkon ndjekësve ndihmë për të. Ajo ka treguar se kishte në gisht një unazë të cmuar, të cilën ia kishte dhënë e ëma por e kishte …

Pamela Anderson i rikthehet të ngjyrës së kuqe dhe duket shumë seksi

Pamela Anderson është bërë e njohur me kostumin e kuq të banjos si roje plazhi në Baywatch. Dhe tani aktorja e famshme iu është rikthyer përsëri të kuqes. E veshur vetëm me pallto të kuqe ylli 50-vjeçar ekspozoi këmbët dhe …

David Beckham tatuazh të ri dedikuar 4 fëmijëve të tij

David Beckham ka bërë një tatuazh të ri dedikuar 4 fëmijëve të tij. Ish-futbollisti i Anglisë ka postuar fotografinë në Instagram për të ndarë me fansat tatuazhin “Dadda” në qafën e tij. Ylli i modës i cili ka rreth 40 …

‘Despacito’ kënga më transmetuar e të gjitha kohërave

Despacito e Luis Fonsi dhe Daddy Yankee është bërë kënga më e transmetuar e të gjitha kohërave, vetëm gjashtë muaj pasi u publikua. Hiti ka arritur 4.6 miliardë shikime në të gjitha platformat ku transmetohet muzikë duke kaluar këngën e Justin Bieper …

Tenton të bëjë selfie, aktori i famshëm bie nga shkëmbi

Ish-ylli i EastEnders, Paul Nicholls është shtuar në spital me lëndime serioze pasi ra nga një shkëmb duke u përpjekur që të bëjë selfie dhe mbeti i bllokuar pa ushqim për tre ditë. Aktori ishte duke eksploruar ujëvarën Khun Si …

Dështon diva e popit, performancë skandaloze në koncert

Diva e popit Mariah Carey njihet për vokalin e saj por jo si balerinë, pasi ka dhënë një perfomancë skandaloze në koncertin e saj. Këngëtarja është munduar që të performojë një kërcim në skenë ndërsa këndonte por ka dështuar. E …

Aktorja 63-vjeçare nuk njeh moshë, trup për tu pasur zili

Aktorja dhe modelja e famshme Christie Brinkley  nuk njeh moshë dhe ka bukuri të përjetshme. 63-vjeçarja ka pozuar e veshur me rroba banje për revistën Social Life dhe trupi i saj ishte për tu pasur zili edhe nga 20-vjeçaret. Christie …

Nicole Scherzinger puthje pasionante me të dashurin në Capri

Nicole Scherzinger ka hedhur poshtë të gjitha thashethemet e fundit se marrëdhënia e saj me tenistin profesionist Grigor Dimitrov po merr fund. Këngëtarja është shfaqur duke kaluar çaste romantike me të dashurin e saj më të vogël në ishullin piktoresk …

Mbretëresha e tapetit të kuq të premierës ‘Valerian’

Është një fakt i njohur se Rihanna është mbretëresha e tapetit të kuq të modës. Dhe nuk është befasi që këngëtarja u shfaq mahnitëse duke tërhequr vëmendjen e të gjithëve në premirën e “Valerian”. Ylli i muzikës pop kishte veshur …

Emily Ratajkowski më seksi se kurrë pozon topless

Supermodelja Emily Ratajkowski njihet për format e saj trupore tërheqëse dhe nuk ngurron që ti ekspozojë. Ylli i pasarelave ka realizuar setin e ri fotografik për revistën Allure dhe duket më seksi se kurrë. 26-vjeçarja ka pozuar topless duke ekspozuar …

Këngëtarja shqiptare: Mos e lër kundërshtarin të marrë frymë, bjeri brinjëve

  Këngëtarja shqiptare, Aurela Gace është ndër figurat më të njohura të artit, që di si ta marrë vëmendjen e duhur. Këtë herë, ajo ka publikuar një video në rrjetin social, Instagram ku shihet duke ushtruar në palestër. Përshkrimi i …

Çifti më i përfolur në showbiz vjen për herë të parë në bashkëpunim  

Çifti më i përfolur i showbiz-it, Nora Istrefi dhe Robert Berisha kanë publikuar projektin e ri muzikor, të titulluar ‘S’ka inatë.’ Të dy janë muzikantë dhe artistë të njohur, kanë vendosur që këtë verë të vijnë me një bashkëpunim. Kënga …

Ronaldo konfirmon: Po pres fëmijën e katërt

Futbollisti i njohur, Cristiano Ronaldo ka vendosur të flasë për të gjitha spekulimet që qarkullojnë në mediat botërore për shtatzëninë e të dashurës së tij. Në një intervistë për El Mundo, shpjegoi se ndërkohë që Real Madrid do vazhdojë ndeshtjet …

Ja si dukej Dafina Zeqiri kur ishte fëmijë

Këngëtarja e famshme Dafina Zeqiri, e njohur për stilin e saj të veçantë, ka publikuar së fundmi një foto të fëmijërisë në InstaStory. Ylli i muzikës pop në Shqipëri duket shumë e ëmbël dhe e qeshur. Ajo nuk ka ndryshuar …