Lajmet nga Lifestyle

Beben e ngatërrojnë me kukull, habit njerëzit me flokët e saj

Një vajzë e vogël 8-muajshe ka aq shumë flokë sa njerëzit mendojnë se është kukull. Mamaja e saj, Philippa Rabbitts nga Chelmford tha se vajzën e saj, Bella e shohin të gjithë njerëzit me habi kudo që shkon. 27-vjeçarja pranoi …

15-vjeçares i shpërthen celulari në xhep, zbuloni çfarë ndodh

  Brooklyn McDonald i shpërthen celulari i saj, Samsung Galaxy S4 në xhep dhe i ndez flakë fundin që kishte veshur. Të premten në mëngjes, ajo po shkonte në shkollë dhe filloi të bërtiste e tmerruar kur vuri re që …

Gjyshes i bie fëmija në liqen, nuk hidhet për ta shpëtuar

Një fëmijë ka rënë me karrocë në liqen sepse gjyshja nuk i kushtoi vëmendjen e duhur ngaqë po lante perimet. Ngjarja ka ndodhur më 11 mars në Kinë, por pamjet nuk ishin bërë publike. Në video duket gruaja që bërtet …

Ja ku përfundon dashnori kur të dashurës i hy burri në shtëpi

Pamjet e një burri që rrinte poshtë dritares janë përhapur nga fqinji i tij që thotë se po qëndronte aty për ti shpëtuar partnerit të së dashurës së tij. Ngjarja ka ndodhur në Francë, por arsyet janë ende të paqarta …

Moment qesharak, fëmija trembet nga hija e tij

Pamjet e një djali të vogël që trembet nga hija e tij janë përhapur kudo nëpër rrjete sociale duke i bërë njerëzit të qeshin pafund. Duket se ai e sheh për herë të parë trupin e tij të pasqyruar në …

Golfisti se ka problem aligatorin, e tremb atë me qetësinë më të madhe

Ky golfist nuk e ka problem fare që në fushën e golfit ndodhet një aligator. Madje me qetësinë më të madhe ai e heq nga fusha duke e trembur. Cody Gribble pa aligatorin 1.8 metra të gjatë buzë një liqeni …

Zbuloni si arriti të ketë lëkurë të pastër kjo vajzë, pas 10 vitesh mundime

Katie Snook, një vajzë që vuan nga aknet prej 10 vitesh, ka treguar se si ka gjetur trajtimin e duhur dhe ka bërë shumë video për tu përballur me këtë. Ajo tregoi për BBC se kjo i ka shkatërruar jetën …

Kur shoferja e autobusit të shpëton nga i ftohti

Një shofere autobusi ka shpëtuar jetën e një djali të vogël që po endej rrugëve të Milwaukee në një natë të ftohtë Janari. Denise Wilson po bënte pushimin e mesnatës kur vuri re që në stacionin e autobusit po qante …

Paditet kompania e reklamave pasi përdori macen për “përmbajtje erotike”

Një kopsht zoologjik në Moskë ka paditur një agjenci reklamash për shkak se ka përdorur një kafshën të saj e llojit raccoons për atë që në padi thuhet si “përmbajtje erotike e papërshtatshme”. “Kafshët nuk janë lodra dhe kompania mori …

Burgoset dentistja që kafshoi bashkëshortin gjatë seksit

Një dentiste nga Shtetet e Bashkuara është burgosur pasi ka kafshuar burrin e vet gjatë marrëdhënies seksuale kur ishin me pushime, ku i pranishëm ishte edhe djali i tyre. Jenniger Rahe Hickman u arrestua të dielën në Key West, Florida …

Skandal, 100 veta rrihen me shishe brenda klubit të natës

Sherri mes dy njerëzve në klubin e natës përfshiu 100 veta, të cilët filluan të thereshin e të goditeshin me shishe alkooli.  Skandali nisi kur dy djem, të identifikuar si Mickell Douglas dhe Rafiki Powell u takuan pasi ishin zënë …

Agresori rreh barbarisht policin, qytetari e qëllon për vdekje

Një qytetar qëlloi për vdekje një burrë në mes të rrugës, ndërsa ai kishte sulmuar një polic. Ashad Russell është quajtur hero pasi qëlloi të dyshuarin e armatosur Edward Strother, ndërsa ai ishte duke shtyrë policin Dean Barde në Estero, …

Shokuese/ I çajnë barkun krokodilit, gjejnë mbetjet e një fëmije

Një moment i tmerrshëm është fokusuar në video Në një fshat të Zimbabvesë disa dëshmitarë kanë filmuar momentet kur fshatarët presin barkun e krokodilit dhe gjejnë brenda mbetjet e një fëmijë 8 vjeçar Fshatarët dyshonin se krokodili kishte vrarë dhe …

Prekëse/ Dëshira e fundit e 7 vjeçarit: Më varrosni në varrin e nënës sime

Një 7 vjeçar shpreh dëshirën e fundit të jetës së tij: “Të varroset në të njëjtin varr me mamanë e tij kështu që ajo do të kujdeset në qiell për të” Quhet Filip Kwasny dhe dëshirën e tij të fundit …

Hyn për të grabitur bankën me armë, vdes!

Një roje sigurie mund të quhet hero pasi ka parandaluar grabitjen e një banke, megjithëse fundi ishte dramatik. Një burrë hyri në një bankë dhe nëpërmjet një arme ka kërcënuar klientët dhe punonjës. Grabitësi i armatosur Laurence Turner, 34, hyri …

Një apartament që merret me vete … në fluturim

Një apartament që merret me vete … në fluturim.  Gjendet në avionin Boeing 787 Dreamliner i cili është transformuar në një shtëpi tepër luksoze. Ky projekt është realizuar nga kompania amerikane Kestrel Aviation Management, e specializuar në modifikimet  avionëve. Avioni …

Burrit i ngulen kangjellat e hekurit

Në qoftë se ju jeni duke u ankuar për një ditë të keqe, kursejuni dhe mendoni këtë burrë. Ai ra nga lartësia dhe përfunduar në një gardh me kangjella hekuri, duke iu ngulur në pjesën e pasme të tij. incidenti …

Gjendet diamanti prej 706 karat, një nga 10 gurët më të çmuar në botë

Një pastor i krishterë duke punuar në një minierë në Sierra Leone ka gjetur diamantin 706 karat, i cili mund të jetë një nga dhjetë diamantet më të mëdhenj të gjetur ndonjëherë. Guri i çmuar u gjet nga Emmanuel Momoh, …

Transformimi i të pastrehit, 25 vite jetë në rrugë

Një i pastrehë në Majorka të Spanjës shpërtheu në lot kur pa veten në pasqyrë pasi një parukeri i ofroi shërbim falas për tu kujdesur për flokët dhe mjekrën e tij. Videoja e transformimit total të të pastrehut është parë …

Komiku shpërthen në lot në televizion pasi merr lajmin për mikun e tij

Një komik i njohur në Zelandën e Re ka shpërthyer në lot gjatë transmetimit live në televizion pasi merr vesh lajmin e hidhur për një mikun e tij. Komiku Jono Pryor mori vesh lajmin që 36 vjeçari i quajtur Tim …

Bën “twerk” mbi makinë, vajza shpërqëndron shoferët në autostradë

Kjo vajzë ka dhuruar spektakël në një autostradë në Miami duke tërhequr kështu vëmendjen e shumë shoferëve dhe pasagjerëve me kërcimin e saj sensual. Vajza shihet duke bërë “twerk” ndërsa makina po lëvizte shpejtë nëpër autostradë. Automjeti me vajzën sipër …

Përleshje midis qenve dhe leopardit deri në vrasje

Kjo video e pështirë tregon një leopard të ri në Namibi që sulmohet egërsisht nga 4 qenë, përpara se të qëllohet për vdekje nga një person aty pranë me anë të një sëpate. Vrasja e tmerrshme ka zgjatur disa minuta …

Guxojnë të notojnë jashtë kafazit me peshkaqenin

Ky grup zhytësish të “cmendur” e të guximshëm filmuan momentin kur dolën jashtë kafazit dhe notuan në det të hapur pranë një peshkaqeni. Zhytësit ishin futur në kafaz me qëllim për të parë botën nënujore, por edhe për tu mbrojtur …

Çmenduri, Dy femra bëjnë “twerk” mbi një arkivol në një funeral

Një video e çuditshme është shfaqur teksa shihen dy femra të cilat  bëjnë “twerk” mbi një arkivol, derisa përcillen nga një muzikë Regeton, gjatë një funerali. Njërëzit të cilët bënin  rolin e spektatorit, duartrokisnin dhe hidhnin ujë mbi vajzat të …

Në vend të unazës, i propozoi një meteor që peshon 33 ton

Ajo tha se dëshironte një gur të madh për martesë!  Burri i saj i cili njihej veç nga mbiemri Liu, nga Xinjiangu i Kinës i ka bërë një propozim të veçantë  martese gruas së tij.  Ai vendosi të marrë një …

Njihuni me infermieren më seksi në botë

 Një infermiere nga Tajvani është  quajtur “infermierja më seksi në botë”, pasi fotot e saj janë shpërndarë menjëherë në rrjete sociale. 23 -vjeçarja Carina Linn, ka mbi 186 mijë ndjekës në Instagram pas vetëm 66 postimesh në profilin e saj. …

Çmenduria e këtyre të rinjve në Majemi arrin kulmin

Pushimet pranverore të studentëve në plazhin e Majemit kanë shkaktuar një kaos të vërtetë.  Më shumë se 5 mijë studentë kanë zbarkuar në rërën e bardhë të plazhit të Majemit të SHBA-së, duke shkaktuar një dhimbje koke për policët të …

E reja me sindromën down realizon ëndrrën, boom shikueshmërie

Mélanie Ségard është 21 vjeçare, me një buzëqeshje të ndritshme. Ajo është dashuruar me punën në restorante ndërsa punon në një kompani paketimi. Por, ka një “mangësi”, është me sindromën down. “Unë jam ndryshe”, shkruan francezja në faqen e saj …

Tani fëmijët mund të mësojnë gjuhën e shenjave në shkollë

Një burrë në Britani ka krijuar një peticion, të quajtur BSL për të futur gjuhën e shenjave si lëndë mësimore në shkollë. BBC shkoi në një shkollë për të pyetur fëmijët që nuk dëgjojnë se cfarë mendonin për këtë gjë, …

Dhëndri hero, i shtyhet dasma por shpëton jetën e 5 personave

Një zjarrfikës, i cili ishte në prag martese, shpëtoi jetën e pesë personave në Seul pasi bllokoi me kurriz flakët në mënyrë  që ata të hidheshin nga dritarja. Choi Kil-soo priti derisa të gjithë personat që ndodheshin në katin e …

Vajzën e zë vapa, nudo në mes të rrugës

Një vajzë britanike është zhveshur në mes të qytetit të Bangkokut dhe ka shëtitur nudo sepse kishte vapë .’ Leonie Graves eci kështu për 1 km derisa u ndalua nga policia. Policët e kapën në një kryqëzim dhe e dërguan menjëherë …

Burri i zemëruar godet me fuoristradë fëmijën për t’i “dhënë një mësim”!

Kjo video tregon momentin kur një automjet fuoristradë e zezë merr një kthesë të pazakontë dhe ndjek dy djem që po luajnë në rrugë. Nëse njëri prej tyre largohet në drejtim të kundërt, fuoristrada ndjek djalin më të madh, duke …

Lufta e shkatërroi shëndetin e kësaj vajze 5-muajshe

Një vajzë e vogël 5 muajshe vuan nga kequshqyerja dhe është një ndër fëmijët në Yemen, Azi që kanë qenë duke vdekur nga uria për shkak të luftës. “Ne e çuam atë në një klinikë në fshatin tonë para një …

Kurrë nuk keni parë një fëmijë të tillë me këtë sindromë!

Këto janë fotot e një fëmije 10 muajshe, i verbër në syrin e djathtë, me një fytyrë të deformuar dhe me dy këmbët e ngjitura. Mjekët nuk janë në gjendje të përcaktojnë gjininë e bebes për shkak të formës së …

Nuk mund ta besoni ku arritën këto binjake me flokët që urrenin

Motrat binjake Ciprina Quann dhe TK Wonder turpëroheshin nga flokët e tyre, por tani janë bërë të famshme vetëm për këtë arsye. “Unë fillova ti urreja flokët e mia kur i shihja sa të mëdha ishin,” – tha Cipriana. Pas …

Panik në avion, gruas australiane i shpërthejnë kufjet ndërsa flinte

Një grua australiane ka pësuar djegie dhe enjte në fytyrë pas shpërthimit të kufjeve që mbante në vesh ndërsa e kishte zënë gjumi. Ngjarja mësohet se ka ndodhur me 19 shkurt të këtij viti gjatë një fluturimi direkt nga Pekini …

Një lagje e tërë në panik nga kobra vdekjeprurëse

Policia dhe autoritetet e kafshëve janë në kërkim të një gjarpri helmues, që u tha se është larguar nga një shtëpi në Ocala të hënën vonë. Kobra rreth 60 cm e gjatë është tejet e rrezikshme për shkak se është …

Njihuni me pasardhësin e Picasso

Një 10-vjeçar nga Afganistani ka treguar aftësitë e tij të vecanta në pikturë. Farhad Nuori njihet si Picasso në kampin e emigrantëve ku jeton. Ai ka bërë portretet e disa emrave të mëdhenj që përfshijnë piktorin të njohur Salvador Dali …

Flet për herë të parë profesori që u bë i njohur nga lidhja direkte me BBC

Profesori Robert Kelly që u bë i njohur për shkak të ndërprerjes që i bënë fëmijët në komunikimin direkt me BBC, ka folur për herë të parë për këtë ngjarje. “Që në momentin kur hapi derën, pashë imazhin e saj në …

Ky djalë ju sfidon, rrotullon dorën 360 gradë

Lukas Wojciak publikoi një video ku shoku i tij arrin të bëjë lëvizje të pazakonta me dorën e tij. Djaloshi nga Hollanda arrin të rrotullojë dorën e tij deri në 360˚ dhe të kthejë në anë të kundërt gishtin e …

Kërcënoi se do hidhej në erë, 33 vjeçari ekzekutohet nga policia

Videoja tronditëse tregon momentin kur një burrë që kërcënonte të hidhte veten në erë, ekzekutohet nga policia. Autori i dyshuar, i identifikuar nga motrat e tij si Michael Anthony Perez u vra në Anaheim të Kalifornisë, ndërsa e gjithë skena …

Ndodh dhe kjo/ Femrat bëjnë ‘twerk’ mbi arkivol gjatë funeralit

Një video e cuditshme është përhapur në internet, ku shfaqen dy femra të cilat kërcejnë ‘twerk’ mbi një arkivol gjatë një funerali. Pamjet mendohet të jenë filmuar në Amerikën e Jugut dhe femrat kërcejnë nën shoqërimin e muzikës ndërsa të …

10 gjërat që duhet ti thoni fëmijëve për të qenë të suksesshëm

Prindërit përpiqen gjithnjë për të mirën e fëmijëve të tyre dge dëshirojnë që ata të jenë të suksesshëm në të gjitha zgjedhjet që bëjnë. Edhe pse drejtimi mund të jetë ndryshe, rruga për të ndjekur suksesin është e ngjashme sepse …

Shokuese, ja si udhëtojnë këta njerëz për të ikur në punë

Mendoni se udhëtimi juaj rrugës për punë është i mërzitshëm? Këto foto të mahnitshme do t’ju bëjnë të ndiheni më keq. Shikoni sesi udhëtarët në qytetin e Bangladeshit  luftojnë për të hipur në këtë tren për të shkuar në punë …

Pamje tronditëse, krokodili kafshon trajnerin në fytyrë

Një trajner cirku është kafshuar nga krokodili kur ai donte të fuste kokën në gojën e tij. Ai po jepte një shfaqje në cirkun e Vietnamit të shtunën në darkë kur ndodhi kjo ngjarje tronditëse. Krokodili me të cilin ai …

Banda muzikore që krijon muzikë për të shurdhër

Një bandë turke është duke futur një zhaner të ri muzikor që ndërthur muzikën rep me gjuhën e shenjave. Banda quhet Eller Konusur dhe do të thotë ‘Duart Flasin’ dhe anëtarët e grupit tregojnë për BBC përse e zgjodhën këtë …

Demi “fluturon” në ajër matadorin bashkë me syrin e tij prej xhami

Një matador i njohur ndryshe si “Pirati” pësoi një aksident të rëndë teksa u “fluturua” në ajër nga një dem gjatë një përleshjeje në Spanjë. Juan Jose Padilla, i cili kishte një sy prej xhami që e mbante për arsye …

Shtëpia e mbuluar nga akulli cilësohet si vepër magjike

Një shtëpi plazhi është mbuluar nga akulli deri në 17cm dhe nga pamjet është cilësuar si vepër magjike e natyrës. Vendndodhja e kësaj shtëpie është në Webster, New York. Fotografi John Kucko i postoi disa fotografi në Facebook, por u …

Hapet festivali i ngjyrave në Indi

Festivali i ngjyrave ‘Holi’ është hapur më 13 mars dhe festohet nga të gjithë njerëzit duke përdorur bojëra dhe ujë për tu lyer me njëri-tjetrin. Ndonjëherë merr emrin Festivali i Dashurisë dhe festohet në zonën e Indisë e Nepalit. Rrugët …

Ja si i përjetojnë gjërat kafshët

Mënyra se si kafshët i përjetojnë gjërat për herë të parë është shumë qesharake pasi kanë reagime të vecanta. Disa njerëz i kanë filmuar këto momente dhe i kanë publikuar në ‘Bored Panda’ duke shkaktuar shumë të qeshura. Këto fotografi …

Këto janë hapësirat më të vogla që keni parë ndonjëherë

Në botë, ekzistojnë vende shumë të vogla se si njerëzit kanë zgjedhur për tu akomoduar. Dailymail ka bërë të mundur që të sjellë disa foto se si ata arrijnë të jetojnë edhe në hapësira të vogla. Kryesisht, njerëzit në Hong …

A e dini metodën që parandalon vdekjen e bebes në gjumë?

Shumë prindër nuk e dinë metodën se si ta vënë beben e tyre në gjumë dhe kjo mund të shkaktojë rreth 300 vdekje në vit. Një sondazh nga fondacioni ‘Lullaby Trust’ ku morën pjesë më shumë se 68% e prindërve …

Kur tradhton, kështu e pëson!

Ky është momenti kur një grua e zemëruar u bë papritur e dhunshme në mes të një lokali, teksa zuri burrin e saj me të dashurën e tij. Kamerat e sigurisë regjistruan momentin kur një grua vjen papritur në një …

Ky qen di të bëje masazh kardiak dhe frymëmarrje artificiale

Ky qen e habiti audiencën, kur i dha ndihmën e shpejtë pronares të tij. Videoja e mëposhtme tregon aftësitë e jashtëzakonshme të këtij qeni gjerman të quajtur Deril, që përveç numrave të veçantë, kur shikon që shoqëruesja e tij është në …

Kur lidhja “live” e korrespondentit të BBC-së imitohet nga fëmijët

Pak ditë më parë korrespondenti i BBC-së në Korenë e Jugut, Robert E. Kelly u bë i njohur si njeriu  të cilin fëmijët e tallën paturpësisht në zyrën e  tij gjatë një intervistë “live“. Ndërsa Kelly po raportonte direkt nga …

Moment qesharak, 4-vjeçarja lyen gjithë trupin me krem

Pamjet e një vajze të vogël 4-vjeçare kur po i shpjegonte nënës së saj përse e ka lyer gjithë trupin me krem është bërë virale duke shkaktuar shumë të qeshura. Jem Armistead, një video bloger nga Anglia mori më shumë …

48-vjeçarja realizon ëndrrën, bëhet pjesë e një skuadre futbolli

Një grua me prejardhje turke ka realizuar më në fund ëndrrën e saj për të luajtur futboll, duke u bërë anëtare në skuadrën Diyarbekirspor. Azize Ay e ka ëndërruar një gjë të tillë që kur ka qenë e vogël , …

Zhvishen në emision dhe ikin nga studio për të bërë seks

Në një emision të cuditshëm në një radio, dy të panjohur u zhveshën komplet nudo përpara se të largoheshin nga studio për të bërë seks. Danielle dhe Richie morën pjesë në emisionin “KIIS FM” të një radioje australiane. Drejtuesit e …

E gjen në shtrat me burrin, gruaja shëtit dashnoren e tij nudo nëpër qytet

Një grua e inatosur e kapi dhe e nxori lakuriq nëpër qytet dashnoren burrit të saj pasi i gjeti të dy bashkë në shtrat. Në video, që besohet të jetë filmuar në Kinë, shfaqet gruaja e cila kap nga flokët …