Lajmet nga Lifestyle

Chrissy Teigen, foto seksi për sportin FOTO

Modelja seksi  Chrissy Teigen ka treguar detajet e fotove të saj si imazh i veshjeve sportive dhe aksesorëve e mjeteve ndihmëse për të mbajtur trupin në formë . Gruaja e këngëtarit të njohur John Legend ka thënë se sporti është …

Njihuni me qentë më modernë! FOTO

Kur padronët tregohen bujarë me qentë e tyre! Kjo ka ndodhur me disa kafshë të vogla fatlume të cilët kanë pasur luksin të veshin aksesorët nga më të shtrenjtë  të stiluar enkas ose jo nga stilistë të famshëm botërorë… Të …

Kendall Jenner: “Unë nuk kam gjoks”

Topmodelja e njohur Kendall Jenner ka gabuar në veshjet e saj në festivalin e Coachella 2014. Ajo është përshkruar nga kritikët e modës si një vajzë pa “shije të hollë” në stil dhe e cila nuk tregon veçanti në detajet …

Ja cilat janë këpucët e 2014-tës! FOTO

Stilistët si Dolce and Gabbana, JW Anderson, Christian Dior etj, kanë sugjeruar për këtë vit modelet më të preferueshme të këpucëve. Por sa të pranueshme do jenë, mbetet për tu parë. Ja disa nga këpucët e këtij koleksioni… Të parët …

Yjet dhe aksesorët e tyre të flokëve FOTO

Aksesorët në flokë janë gjithmonë në modë sepse përveç se zbukurojnë pamjen dhe e plotësojnë atë, janë edhe një element për të kombinuar veshjen në mënyrë të  veçantë.  Këto aksesorë mund të jenë motive lulesh, rreth silver apo gold, ose …

Yjet që kanë të njëjtën moshë FOTO

Mosha nuk ka rëndësi për njerëzit e famshëm! Janë në moshë të vogël, rriten me suksesin dhe plaken bashkë me famën e tyre. Por shpëshherë truku që ato përdorin ose keqpërdorimi i imazhit të tyre i nxjerr ata më të …

UFO në qiellin londinez? Një unazë e zezë habit ekspertët e motit VIDEO

Shfaqja e një unaze të zezë në qiell ka suprizuar, por dhe habitur njëkohësisht ekspertët e motit në qytetin e Leamington Spa të Anglisë. Zbuluesja e unazës ishte Georgina Heap,  vajza e cila ndërsa luante tenis me mamanë e saj …

Arrestohet kanibali në Pakistan, hëngri trupin e foshnjes, policia gjeti kokën

Autoritetet policore në Pakistan kanë arrestuar në provincën Punxhab,një person të dyshuar si kanibal. Muhammad Arif, ështe arrrestuar pasi pas bastisjes së shtëpisë së tij nga oficerët , është gjetur një kokë foshnje. Bastisja e banesës së tij erdhi pas …

Kur festa e ditëlindjes shkon keq VIDEO

Për çdo njeri festa e ditëlindjes është një moment i lumtur por jo për këtë vajzë të cilës i kanë marrë flokët flakë gjatë kohës kur po i frynte qirinjve të tortës. Videoja u publikua në Youtube para disa ditësh, …

“Marifetet” e aktorëve hollivudianë FOTO

Ndoshta askujt si ka shkuar në mendje që gjatë një filmi të shohë me detaje një pjesë të vështirë dhe të thotë: “Këtë vrapin e shpejtë nuk do e bënte dot Megan Fox”. Por për të gjithë ju që do …

Të veshura me kostum, por seksi! FOTO

  Moda e kostumeve për femra jo gjithmonë  është e suksesshme, por kur kjo veshje është zgjedhja e  personalitete VIP, atëherë ato kanë një performancë të veçantë dhe që bie në sy. Ja cilat janë veshjet më të përfolura për …

Kafshët më të klikuara në internet FOTO

Kur fotot e miqve tanë të vegjël me katër këmbë, çmendin rrjetet sociale.  Ja disa foto të kafshëve më të klikuara në internet… Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tv në Facebook dhe në Twitter

Vezët “moderne” të Pashkëve FOTO

Kur zbukurimi i vezëve të Pashkëve inspirohet nga veshjet e stilistëve të vitit 2014. Ja disa ide të bukura…   Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tv në Facebook dhe në Twitter

Kate riclikon kostumin e saj të 2011-tës

Dukesha e Kembrixh, Kate Midelton ka ndërruar tre veshje që nga e diela, por në vizitën e radhës në Christchurch ajo ka ricikluar kostumin e saj  të kuq të cilin e ka veshur në vitin 2011, kur vizitoi St.Andrews me …

Të veshurat më bukur e MTV Movie Awards 2014 FOTO

Mbrëmjes së MTV Movie Awards 2014 përveç çmimeve dhe performancave të shumta, nuk i munguan si çdo herë edhe paraqitja e artistëve në tapetin e kuq. “Lufta” për çmimin e kritikës së modës këtë herë ka qënë mjaft e fortë …

Reagimet e mahnitshme të fëmijëve kur babai kthehet në shtëpi VIDEO

Bebet ngazëllehen me çdo gjë, që nga lodrat e reja, deri me ardhjen e prindërve të tyre në shtëpi … Shijoni një koleksion të bukur dhe të këndshëm të reagimeve të tyre përpara baballarëve. Të parët për lajmin e fundit. …

“Super gjyshja” që mahnit publikun e “Britain’s Got Talent” VIDEO

Paddy Jones, 79 vjeç ka befasuar jurinë dhe publikun e spektaklit “Britain’s Got Talent” pasi kërceu në skenë si një profesioniste e vërtetë. “Super gjyshja”, ka bërë që të heshtin kritikët  të cilët sugjeronin se ajo nuk duhet të merrte …

Takimi prekës, qeni pret të zotin 8 ditë jashtë spitalit VIDEO

Një njeri i pastrehë i shtruar në një spital në Brazil ka takuar mikun e tij të vetëm, një qen i cili kishte qendruar për 8 ditë jashtë spitalit të priste të zotin. Lauri Da Costa nga Passo Fundo u …

Fotoja topless eleminon modelen nga gara FOTO

Një modele është skualifikuar nga kompeticioni “Miss Oxfordshire” pasi u zbulua nga organizatorët se ajo kishte pstuar një foto nudo në një faqe online bamirësie. Modelja 22-vjeçare Georgia Eden deklaroi se e shpërndau foton për të përkrahur luftën ndaj kancerit …

Britani, gruaja urinon në mes të qytetit, policis nid kërkimet për ta arrestuar

Policët janë duke u përpjekur për të identifikuar gruan e cila u fotografua teksa urinonte, në mes të ditës, para blerësve të shokuar, në një prej rrugëve më të frekuentuar nga njerëzit në Northampton të Britanisë së Madhe. Blerësit e …

17 veprime të make-up që çdo femër duhet t’i dijë FOTO

1. Për ta bërë të përsosur harkun mbi buzët tuaja duhet të vizatoni një X mbi buzën e sipërme për ta patur atë si një udhezues. Për të bërë një X mbi buzët tuaja duhet të keni një laps të …

Princ Xhorxh dhe shëtitja e tij e parë mbretërore FOTO

Princi Xhorxh siç duket nuk është mërzitur aspak nga shëtitja e tij e parë mbretërore bashkë me nënën e tij Kate. Vogëlushi është treguar i dashur me fëmijët dhe njerëzit që vinin për  ta përshëndetur. Ja disa foto të tij. …

Kur Ken nuk e duron dot Barbie-n VIDEO

Kush do të komentonte më mirë për një femër që e ka shndërruar veten e saj në një “Human Barbie” se sa vetë partneri i saj në këtë jetë kukullash “Human Ken”? Justin Jedlica, djali nga Nju Jorku i cili …

Momenti kur Klinton qëllohet me këpucë VIDEO

Politikania Hillary Clinton tani duhet të ketë më kujdes për veten pas incidentit të ndodhur dje kur u tentua të goditej me një këpucë gjatë një fjalimi që po mbante në Las Vegas. Ish sekretarja e SHBA-së ishte duke folur …

Gruaja nxjerr shëtitje burrin si qen FOTO, VIDEO

Një grua u fotografua në Londër duke nxjerr shëtitje një burrë në vend të qenit. Momenti u fotografua nga një person gjatë kohës kur ai po shkonte në punë këtë mëngjes. Burri i veshur serioz, me pantallona, këmishë dhe këpucë, …

Balerini 3-vjeçar që çmend të gjithë në “China’s Got Talent”

Edhe pse është vetëm 3 vjeç, Zhang Junhao kërcen si të ishte një balerin profesionist. Ai ka mahnitur të gjithë në spektaklin “China’s Got Talent” duke kërcyer me një siguri të jashtëzakonshme. Video-ja e cila është  publikuar në Youtube shumë …

Pikturat e mahnitshme me stilograf FOTO

Këto imazhe të pabesueshme nuk janë fotografi, por piktura të vizatuara me stilograf. Imazhet mahnitëse janë krijimet e artistit Portugez Samuel Silva. Artisti 31 vjeçar tani jeton në Londër dhe ka filluar të vizatojë që kur ishte 2 vjeç. “Unë …

Brazil, i grabisin varësen teksa jep intervistë, gazetari vrapon të kapë hajdutin VIDEO

Një grua është grabitur në mes të rrugës në momentin kur  po jepte një intervistë. Ngjarja ka ndodhur në Brazil. Në momentin kur gruaja po i përgjigjej pyetjeve të një gazetari, hajduti me shpejtësi i këput varësen në qafë. E …

SHBA, profesori i shpëton mrekullisht vdekjes, shikoni aksidentin VIDEO

Kushdo që do shikojë këtë video do t’i vete mendja tek shprehja: Jetë gjati nuk bëhet jetë shkurtër. Kjo ka ndodhur dhe me Guan Zhu,  një profesor nga universiteti A&M i Teksasit, i cili për pak sa nuk ka parë vdekjen …

Kur tërbohet gjyshja VIDEO

Një zonjë e moshuar ka hyrë në një dyqan instrumentash muzikor dhe fillon të luajë në bateri si një profesioniste. Video e cila po bën xhiron e botës është parë nga miliona persona në youtube. Shihni çfarë ndodhë! Të parët …

Zvicra prezanton aeroplanin me energji diellore

Një ekip zvicerian ka prezantuar sot aeroplanin me energji diellore. Pilotët Bertrand Piccard dhe Andre Borschberg kanë prezantuar sot planin zvicerian dhe përparësitë që i ka ky aeroplan. Aeroplani, gjatë vitit të ardhshëm pritet që të realizoj fluturimin e tij …

Çifti shumë i dashuruar vdesin bashkarisht

Një çift që u takua gjatë Luftës së Dytë Botërore janë varrosur së bashku pasi të dy kanë pësuar atak në zemër njëri pas tjetrit. Bert dhe Mary Barnsley, 93-vjeçarë, ishin të martuar prej 70 vjetësh pasi u takuan gjatë …

Australi, kampioni i botës bën sërf me peshkaqenin afër VIDEO

Legjenda e sërfit Kelly Slater ka filmuar veten e tij duke zbritur një dallgë në perëndim të Australisë afër një peshkaqeni të bardhë që ndodhej pranë tij. 11 herë kampioni i botës është parë duke bërë sërf afër lumit Margaret, …

Veza e Pashkëve më e shtrenjtë në botë mund të jetë e juaja për 5 milion paund

Veza më e shtrenjtë në botë është zbuluar në kohë për Pashkë por pronari i saj kërkon disa miliona për të. “Veza Mirazh” ka më shumë se 1 mijë diamante të vogla në mbështjelljen e saj e jashtme me vlerë …

Hënat e rralla të kuqe sinjalizojnë se fundi i botës po vjen VIDEO

Kjo javë sheh fillimin e një fenomeni kozmik. Një “Tetrad” parashikon 4 “hëna të kuqe” të shfaqura në qiell dhe është një shenjë paralajmëruese për një ngjarje të jashtëzakonshme thonë ekspertët. Nasa ka konfirmuar se Tetradi është shfaqur vetëm 3 …

Spanjë, reja apokaliptike zhduk qytetin në pak minuta VIDEO

Një re e dendur misterioze është shfaqur në bregdetin e qytetit Alicante të Spanjës. Hoteli Castilla Alicante ka konfirmuar se vendasit nuk e kanë idenë se çfarë e shkaktoi renë duke thënë se reja e dendur u përhap në të …

Angli, hajduti i vjedh çantën invalidit dhe e hedh atë në tokë VIDEO

Ky është momenti shokues kur një hajdut pijanec i rrëmbeu çantën një njeriu të paralizuar. Hajduti ja mori me forcë çantën të paralizuarit duke e hedhur atë nga motori i tij i ecjes në tokë. Ngjarja ka ndodhur në Angli …

Rumani, djemtë torturojnë gjyshen duke e rrotulluar në ajër VIDEO

Policët po investigojnë një grup të rinjsh pasi ata bënë një video ku tregonte se si ata talleshin me një gjyshe në rrugë. Ngjarja ndodhi në fshatin Jilava të Rumanisë ku një nga djemtë kapi gjyshen duke e rrotulluar atë …

Britani, mësuesja seks me adoleshentin në hotelin e paguar nga shkolla

Një mësuese në Britani ka kryer marëdhënie seksuale me një nxënës 16 vjeçar në një hotel ku u pagua nga vetë shkolla gjatë një ekskursioni në weekend. Ato kishin shkëmbyer pothuajse 12 mijë mesazhe në 7 muaj,përfshirë dhe foto nudo …

Shoferi harron ti vendosë frenat e dorës furgonit, qentë e shohin dhe lehin VIDEO

Një kamer sigurie ka kapur momentin kur shoferit të kompanisë FedEx i del jashtë kontrollit furgoni duke harruar të vendoste frenat e dorës. Shoferi ndaloi në rrugicën por qentë e komshiut filluan të lehin kur panë se kamioni po ecte …

Pallati me rregullat absurde, s`lejohen duhani, parfumi dhe celularët FOTO

Një pallat i ri i ndërtuar në periferi të Zyrihut ka rregulla absurde të cilat ndalojnë duhanin, parfumin dhe celularin, duke u kthyer në një parajsë për njerëzit e ndjeshëm ndaj kimikateve të përditshme. “Që fëmijë vuaja nga aroma e …

VIDEO/ Ja s’i rrihen deputetët në parlamentin ukrainas

Një përleshje shpërthen në dhomën e parlamentit të Ukrainës. Përleshja ndodhi kur një deputet konservator akuzoi autoritetet e vendit se nuk llogarisin qytetarët për të futur gjuhën ruse si gjuhë të dytë zyrtare në Ukrainën lindore. Të parët për lajmin …

Pakistan, fëmija 9 muajsh arrestohet, akuzohet për vrasje FOTO

Një fëmijë 9 muajsh është ndaluar nga policia e Pakistanit për akuzën e vrasjes. Rasti i pabesueshëm që ka përfshirë vogëlushin Muhamad Mosa Khan, ka ndodhur në qytetin Lahore, në veri të vendit.  Gjithçka nisi në shkurtin e kaluar kur …

Gaddafi i mbante në frigorifer kokat e prera të rivalëve

Ish-diktatori i Libisë Muammar Gaddafi i mbante kokat e prera të rivalëve të tij në frigorifer. Një dokumentar i realizuar nga britaniku Christopher Olgiati’s i titulluar “Qeni i çmendur, brenda botës sekrete të Gaddaf” jep detaje të frikshme nga jeta …

Kinë, s’bëri detyrat e shtëpisë, nëna rreh në mënyrë brutale djalin 6-vjeç

Policia kineze ka vendosur që të mos e dënojë një nënë kineze që rrahu ne menyre brutale djalin e saj  vetem 6 vjeç, pasi sipas saj nuk kishte bërë detyrat e shtëpisë. Plagët e djaloshit Xiao Bing ishin parë nga …

Shkencëtarët gjejnë mënyrën për të lexuar mendjen

Mendoni se leximi i mendjes është fantazi?  Sipas një botimi të publikuar nga revista “NeuroImage” shkencëtarët kanë përdorur skanerë të trurit për të rindërtuar fytyrat gjatë kohës kur mendojnë njerëzit. Në studim, shkencëtarët i lidhën pjesëmarrësit për një skaner FMRI(rezonanca …

Portretet e të famshmëve me pulla e pirunë FOTO

Portreti i futbollistit të famshëm David Beckham ka marrë formë nga pirunë plastik. Hunda e presidentit amerikan Barack Obama e flokët e fizikanit Ajnshtajn janë improvizuar me copa lodrash të fëmijëve. Por, për t’iu dhënë formë imazheve të tyre, një …

Shpërthen vullkani, pamje spektakolare në Ekuador FOTO

Ka shperthyer nje vullkan në jug të kryeqytetit të Ekuadorit Quito, duke krijuar një pendë spektakolare të hirit, 10 km të lartë. Vullkani Tungurahua krijoi re të madhe pas shpërthimit qe zgjati pesë minuta.Vullkani ka shpërthyer që nga viti 1999, …

Tu japësh “jetë” hekurishteve! (Foto)

Ju nuk mund ta imagjinoni se çfarë krijon ky njeri nga disa hekurishte! Xhon Pikoli është një 70-vjeçar nga Australia i cili krijon vepra arti të pabesueshme, duke përdorur hekurishte të përdorura të cilat i mbledh nga koshat e mbeturinave! …

Natyra, një kornizë e përsosur…! (Foto)

Kush ka nevojë për korniza, kur është vetë natyra ajo që kujdeset për këtë? Peisazhe të mrekullueshëm që kapen nga fotografët, brenda kornizave natyrore, që janë harqe ose shpella që veprojnë në të njëjtën mënyrë, duke ofruar pamje të përkryera …

Gradaçelat më të larta në botë! (Foto)

Klikoni : 10 vende në botë që të kujtojnë përrallat Klikoni: Ndërtesat më të ngushta në botë! (Foto) 10 gradaçelat më të larta në botë, deri më sot kanë impresionuar jo vetëm arkitekturën por edhe botën, që po e kupton se në …

Qytetet e braktisur në botë (Foto)

Qytete që dikur ishin plot gjallëri, ndërtesa mbresëlënëse dhe rrugë të bllokuara nga trafiku, dyqane plot me me njerëz dhe – më e rëndësishmja – njerëz, të cilët ishin edhe arsyeja e ekzistencës së këtyre mjediseve urbane, kanë humbur përgjithmonë …

Rrugë të ndërlikuara dhe të rrezikshme! (Foto)

Klikoni : 10 Rrugët më të çuditshme në botë! (Foto) Klikoni: Autostrada mbresëlënëse mbi pyje! (Foto) 1. “Col de Turini”, Francë Ndodhet në një lartësi prej 1607 metra mbi nivelin e detit në malet e Alpeve në Francë. Ajo është gjithashtu pjesë …

Biçikletat më të çuditshme dhe më të shtrenjta (Foto)

E besoni apo jo, përveçse të çuditshme, këto biçikleta janë edhe nga më të shtrenjtat! Sigurisht që nuk bëhet fjalë për të gjitha, për shumicën e tipit “Chopper” Biçikletat më të pabesueshme! (Foto)   Të parët për lajmin e fundit. …

Dëgjon për herë të parë pas 40 vitesh

Një grua nga Anglia ka arriur të dëgjojë pas 40 vitesh që nga lindja e saj. Joanne Milne ka lindur me një sëmundje të rrallë të quajtur Sindroma Usher, e cila i kufizonte 100% dëgjimin, por në mesin e të 20-ave, sëmundja …

Shihni peshkun me katër sy

Kjo mund të duket si një gjallesë jashtëtokësore, por kjo krijesë e çuditshme është një peshk me katër sy që jeton thellë në një oqean në planetin tonë. Peshku me sy shtesë mund të shikojë 360 °, edhe pse jeton …

Fjalimi më i turpshëm në histori, Presidenti kolumbian i tregon botës hallin me prostatën

Po garon për një mandat të dytë presidencial, por pas fjalimit që ka mbajtur sot Presidenti i Kolumbisë, Juan Manuel Santos, mund të përballet dhe me humbjen e këtyre zgjidhjeve. 62-vjeçari po fliste para mbështetësve në qytetin bregdetar të Barrankijës …

Ndahet nga jeta modelja 19-vjeçare

Doktorët rrefuzojnë ti bëjnë testin pasi ishte shumë e re. Kjo është fotoja shokuese që familjarët e modeles 19-vjeçare, kanë publikuar pas vdekjes së saj. 19-vjeçarja vdiq nga nga kanceri i qafës së mitrës, pasi doktorët refuzuan ti bënin testin …

NASA paralajmeron “fundin e qyteterimit” brenda disa dekadave

Qytetërimi modern po shkon drejt shkatërrimit brenda disa dekadash, për shkak të pëqëndrueshmërisë ekonomike dhe presionit mbi burimet e planetit, thotë një studim i financuar nga NASA. Duke përdorur modele teorike për të parashikuar atë që do të ndodhë me …