Familja mbretërore e Anglisë e ka kaluar të dielen e Pashkëve në  kopshtin zoologjik Taronga në Sidnej të Australisë. William dhe Kate, bashkë me princin e vogël Xhorxh kanë soditur kafshët e kopshtit zoologjik dhe në disa raste i kanë …

Lajmet nga Lifestyle

Mila Kunis shfaq shtatzaninë e saj

Mila Kunis ka kaluar një pasdite me të fejuarin Ashton Kutcher dhe me familjen e e tij këtë të diele.   Aktorja kishte veshur rroba sportive dhe i dukej më së miri barku i saj i rritur tashmë. Çifti po …...

Pashkët e William dhe Kate në kopshtin zoologjik FOTO

Familja mbretërore e Anglisë e ka kaluar të dielen e Pashkëve në  kopshtin zoologjik Taronga në Sidnej të Australisë. William dhe Kate, bashkë me princin e vogël Xhorxh kanë soditur kafshët e kopshtit zoologjik dhe në disa raste i kanë...

Rama uron Pashkët me “selfie”: Gëzuar Pashkët nga Korça me dashuri!

Kryeministri Edi Rama ka uruar Pashkët natën e djeshme në rrjetin social Twitter e Facebook  duke shkruar: Gëzuar Pashkët nga Korça me dashuri! Ai e ka bërë këtë urim nëpërmjet një fotoje të njohur si “selfie”. Me kryeministrin ndo...

Kim Kardashian, dhe ku frymëzohet për veshjet FOTO

Kësaj here Kim Kardashian është vënë në fokus të veshjeve të saj inspiruar nga veshjet e personazheve të filmave por edhe të yjeve të tjerë. Më të veçantët janë veshjet e zonjës Doubtfire dhe të Jessica Rabbit. Ja disa nga …...

Kur yjet veshin rrobat e pasarelave

Yjet në evenimente të ndyshme vendosin të veshin rrobat e stilistëve në koleksionet e ndryshme që ato promovojnë. Por kjo shpeshherë sjell “fenomenin” yjet që vishen me të njëjtën stil fustani .   Ja disa nga rastet kur rrobat e &hel...

Disa këshilla dhe maska natyrale për mbrojtjen e flokëve

Femrat dhe meshkujt i mbërthen paniku, sapo vënë re se flokët e tyre fillojnë të bien gjithnjë e më tepër. Nuk ka dyshim se flokët natyralë, të bukur, të dendur dhe të shëndetshëm janë të dëshiruar dhe askush nuk do …...

Fustanet më të bukura të Kate Middelton

Veshja dhe paraqitja e Dukeshës së Kembrixhit është gjithmonë në fokus të kritikëve të modës,  të stilistëve dhe opinionit publik. E shquar për stilin e saj klasik dhe me finesë, Kate Middelton është vënë gjithmonë në vëmendje p...

Llojet e këpucëve që çdo femër duhet t’i ketë FOTO

Femrat fanatike të modës mund të kenë pafund këpucë, por kur flasim për domosdoshmërinë e këpucëve, janë 10 lloj këpucësh që çdo femër duhet ti ketë.   Që nga ato lëkure, më taka, të sheshta, me rripa dhe të mbyllura …...

Eva Longoria ekspozon këmbët e saj të bukura

Ajo është quajtur si seks symbol që nga filmi “Shtëpiake të dëshpëruara” me rolin e Gabriela Solis. Eva Longoria dukej aq e bukur edhe në aeroportin e Los Anxhelos të enjten mbasdite kur po kthehej nga punët e saj jashtë …...