Deklarata - “Zoti i ka dhënë autoritet Trump që të rrëzojë Kim Jong-Un”
09/08/2017 - 22:01

Prifti nga Teksasi, Robert Jeffress, ka deklaruar se presidenti i SHBA Donald Trump ka “autoritet moral për rrëzuar liderin koreano-verior Kim Jong-Un”, shkruan “Washington Post”.

“Sa i përket luftës kundër atyre që bëjnë të këqija, Bibla na e thotë qetë: Zoti iu ka dhënë sundimtarëve pushtet që të përdorin të gjitha mjetet e nevojshme, përfshirë edhe luftën, që të ndalohet e keqja. Në rastin e Koresë së Veriut, Zoti i ka dhënë Donald Trump që ta rrëzojë Kim Jong-Un”, ka thënë Jeffress.

Prifti Jeffress është i njohur për akuzat ndaj ish-presidentin Barack Obama se “ka krijuar kushte për ardhjen e anti-Krishtit”.

Ai ka thënë se është i vetëdijshëm se komentet e tij mbi Korenë Veriore mund të vlerësohen si kontroverse.

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter

  1. toni says:

    ZOTI do e shkaterroj ameriken dmth token e flliqte ku edhe ajrit i vjen era gjak

  2. urtesi says:

    kur ne permendim zotin ,nenkuptojme ,cilesit e tije njesin e tije shpalljet e tije ullzimin e tije ,kur permendim ,njeriun ,kemi te bejme me krijese si vetja jone ,as te pagabueshem dhe as te paqortueshem ,kur flasim per problemin ,paraqesim shqetsimin ,kur flasim por jo zgjilljen ,edhe problemin edhe zgjilljen nuk mund ta jap kush,sepse gjerat jan te lillura drejtperdrejt tek krijuesi jone ne ekzistence permes ligjeve dhe ullzimit te tije,njeriu ka mundesi komunikime me krijuesin e vet,ne menyre te mbyllur permes lutjes veprave te mira dhe obligimeve ,ndoll qe njeriu gabon ,dhe ndoshta zoti pregatit ndeshkim por ndoll qe pendohet dhe zoti ndryshon ,caktim,nese ne shkepuesim lilljet me zotin ,atehere nuk jemi te sigurte nga ndeshkimi tije ,nuk kemi asnje garanci,nese ne veprojme pa u matur sipas deshires ,duke shkelur te drejtat e tjetrit ,padiskutim egoja uni epshi na zhyte ne padrejtesi te cilen zoti e ndeshkon ashper,pergjat historise njerzore ka patur ulleheqes te drejte te cilet kan sunduar pjese te ndryeshme te globit kan pasur sukses,sepse kan qene brenda rregullave dhe me te drejten e ligjshmerise se ligjeve te zotit ,dhe sundimin zoti gjithesise ua ka forcuar ,nje hadith profetik thot kur allahu don nje njeri ,therret enjullim [melekun e tije dhe i thot un e dua filanin pranaj duaje edhe ti,ai meleku therret melajket tjera dhe u thot allahu e don filanin prandaj duajeni edhe ju ,ne toke pregatitet respekti ndaj tije,e kunderta ndolle kur adhau e urren nje njeri sipas nje hadithi tjeter,profetik,jane te ndryshme rruget dhe kuptimet ndryshon rruga drejte nga rruga padrejte dhe sejcili ne kete kohe qe flet le ta koptojne se ne cilen rruge ndollet sepse do te mesoje perfundimin e saje sipas ullzimit te zotit dhe ne si pelqen ai perfundim .pergjegjsia e mekateve humbja dhe kapitullimi le te ndjekin ate rruge qe gjen paqe me vete shpirtin e tije paqe me klrijuesin e tije paqe me njerzit dhe paqe ne perjetesi ,ky koment ka esence paqen per gjith kerkuesit e diturise qe duan te japin mesazhin e mire paqen shpetimin,individual dhe kolektiv njerzore ,u bazova ne kuptimet e shpalljeve hyjnore dhe te derguarve te zotit pergjat historise njerzore me respekt per kerkuesit e diturise

Komento

Read previous post:
Helikopterët e Vivas shuajnë zjarrin në pyjet e Rrogozhinës

Close