Sulm me bombë në Afganistan - Vriten 5 zyrtarë të Emirateve të Bashkuara Arabe, plagoset Ambasadori
11/01/2017 - 8:09

Pesë zyrtarë të Emirateve të Bashkuara Arabe u vranë në një sulm me bombë në një hotel në provincën jugore të Kandaharit në Afganistan.

Nga sulmi mbetën të plagosur dhe 14 persona të tjerë mes tyre guvernatori provincial dhe ambasadori iEmirateve të Bashkuara Arabel.

Ngjarja u regjistrua në orët e mbrëmjes së të martës, ndërsa guvernatori Hamayoon Azizi, ishte në darkë me ambasadorin e Emirateve të Bashkuara Arabe në Kabul, të shoqëruar nga disa zyrtarë afganë dhe diplomatë nga Emiratet.

Zëdhënësi i qeverisjes provinciale, Samin Khpalëak, tha se guvernatori dhe ambasadori i Emirateve, i identifikuar si Juma Mohammed Abdullah al-Kaabi, janë plagosur.

Tre ditë zie janë shpallur në Emiratet e Bashkuara Arabe.

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter

Komento

Read previous post:
Opposition front , DP and SMI demand the removal of the prime minister

Close