Tërmeti 6.5 ballë shkund Kinën, 5 të vdekur 63 të plagosur
08/08/2017 - 18:56

Një tërmet i fortë tronditi Kinën Jugperëndimore duke lënë pesë të vdekur dhe 63 të plagosur.

Thuhet se të gjithë të vdekurit ishin turistë. Epiqendra e tërmetit me magnitudë 6.5 ndodhi pranë një parku të njohur pranë Jiuzhaigou duke shkaktuar panik te banorët.

Sipas autoriteteve, ngjarja ka ndodhur rreth orës 9:20 të mëngjesit duke prekur një zonë prej 20 kilometrash.

Parku kishte shumë turistë në atë moment pasi vizitojnë ujëvarat spektakolare dhe formacionet karstike që ndodhen aty.

 /oranews.tv/

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter

Read previous post:
Helikopterët e Vivas shuajnë zjarrin në pyjet e Rrogozhinës

Close