Lajm i Fundit - Tërmet me magnitudë 5.3 të shkallës rihter në Bodrum të Turqisë
08/08/2017 - 10:24

Një tërmet me magnitudë 5.3 të shkallës rihter është regjistruar 14 km larg qytetit turistik dhe të mbipopulluar Bodrum në Turqi.

Lëkundjet janë regjistuar nga US Geological Survey reports. 

Tre javë më parë një tjetër tërmet me magnitudë 6.7 u regjistrua në detin Mesdhe, pranë Turqisë dhe ishujve grek.

Tërmeti shkakoi dhe një tsunam të vogël duke përmbytur disa zona. Një person humbi jetën në Lesbos të Greqisë.

/Oranews.tv/ 

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter

Read previous post:
Helikopterët e Vivas shuajnë zjarrin në pyjet e Rrogozhinës

Close