Britani e Madhe - Shpërthim në një magazinë, evakuohen 150 punonjës
20/04/2017 - 19:13

Një shpërthim i madh ka ndodhur në një depo ‘Arrow XL’ në Britaninë e Madhe duke shkaktuar një zjarr masiv për të gjithë industrinë.

Rreth 150 punonjës janë evakuuar nga ndërtesa Blackpole Trading Estate. Më shumë se 50 zjarrfikës morën pjesë në vendin e ngjarjes për të shmangur dëmtime të tjera në magazinën prej 18 metra të lartë, flakët e së cilës dukeshin prej larg.

/oranews.tv/

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter

Komento

Artikull i Rekomanduar:
Basha mbledh me urgjencë aleatët në selinë e PD-së

Close