8 qershor - Parlamenti britanik voton për zgjedhjet e parakohshme
19/04/2017 - 16:39

Parlamenti britanik ka mbështetur iniciativën e kryeministres, Theresa May, për mbajtjen e zgjedhjeve të parakohshme.

Parlamenti ka votuar me 522 vota “për” ndërsa 13 “kundër” për mbajtjen e zgjedhjeve në 8 qershor.

Dy ditë më parë kryeministrja argumentoi një mandat të ri për të forcuar bisedimet për Brexit dhe për të ofruar siguri për të ardhmen. 

/Oranews.tv/

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter

Read previous post:
Helikopterët e Vivas shuajnë zjarrin në pyjet e Rrogozhinës

Close