Koreja e Veriut kërcënon me “super-sulm të fuqishëm” SHBA-në
20/04/2017 - 17:39

Media shtetërore e Koresë së Veriut ka paralajmëruar Uashingtonin për një “super sulm të fuqishëm parandalues”, i cili do të bëjë SHBA-të “hi”.

Reagimi vjeni pasi sekretari amerikan i Shtetit, Rex Tillerson tha se Uashingtoni kërkon të ushtrojë presion ndaj Phenianit për programin e saj bërthamor.  

“Në rast të fillimit të sulmeve super të fuqishme, do të fshijmë plotësisht dhe menjëherë jo vetëm forcat pushtuese të imperialistëve amerikanë në Korenë e Jugut dhe zonat përreth, por edhe në kontinentin amerikan”, shkruan “tha Rodong Sinmun”, gazeta zyrtare e Partisë qeverisëse, cituar nga Reuters.

/Ora News.tv/

 

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter

Read previous post:
Helikopterët e Vivas shuajnë zjarrin në pyjet e Rrogozhinës

Close