FBI bastis shtëpinë e ish-kreut të fushatës së Donald Trump
09/08/2017 - 17:16

FBI ka bastisur shtëpinë e ish-kreut të fushatës presidenciale të Donald Trump, Paul Manafort  në Virginia.

Sipas mediave amerikane agjentët federalë thuhet se kanë sekuestruar dokumente dhe materiale të tjera gjatë bastisjes në orët e para të agimit të 26 korrikut,  një ditë pasi Manafort u takua vullnetarisht me Komitetin e Inteligjencës së Senatit.

Manafort u largua nga drejtimi i fushatës pas dyshimeve mbi lidhjet e tij me të huajt.

Zëdhënësi i Manafort, Jason Maloni, i konfirmoi medias amerikane se agjentët federalë kishin “ekzekutuar një urdhër kërkimi në një nga rezidencat e Z. Manafort”.

/Oranews.tv/

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter

Komento

Read previous post:
Helikopterët e Vivas shuajnë zjarrin në pyjet e Rrogozhinës

Close