Djali u mbijeton sulmeve në Mosul, u fsheh në bodrum për 20 ditë
11/07/2017 - 12:37

Një fëmijë është gjetur pas 20 ditësh brenda një bodrumi ku ishte fshehur pasi fillimit të sulmeve në Mosul.

Djali, identiteti i së cilit nuk bëhet i ditur, mban një fashë rreth trupit por nuk dihet ende shkalla e lëndimeve që ka në trup.

I pyetur nga gazetari se si ndihet, ai përgjigjet: ““Kam shumë dhimbje, nuk mund të lëviz.”

Forcat irakiane duan të rimarrin edhe pjesën e fundit të terrenit të Mosulit ndërsa ISIS po lufton për të mbajtur territorin që kanë në kontroll.

Militantët po mbajnë një pjesë të vogël të qytetit të vjetër, në perëndim të lumit Tigris, një ditë pasi kryeministri irakian vizitoi trupat për t’i përgëzuar ata në luftën e ashpër.

/Oranews.tv/

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter

Read previous post:
Xhaçka pret homologun kosovar: Mbështetje për integrimin në NATO

Close