Çfarë po ndodh në Brazil? Shikoni videon
19/08/2017 - 15:38

Banorët e një qyteti brazilian janë habitur nga një re pluhuri kërcënuese, si apokalips, mbi shtëpitë e tyre.

João Paulo Magalhães ka shpërndarë videon e resë që ndodhet mbi një pikë karburanti në Teixeira në jug lindje të vendit pasdite vonë të së enjtes, teksa dielli po perëndonte.

Shumë të tjerë e kanë dokumentuar fenomenin i cili duket dhe si meteor.

Meteorologoët vendas thanë se ajo ishte një re pluhuri. Pak ditë më parë edhe në Kinën veriore banorët ishin në panik për shkak të një stuhie rëre e cila përfshiu shtëpitë e tyre.

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter

Read previous post:
Njësia elitë amerikane që do të vrasë Kim Jong-un?

Close