Alarmohet Franca - Bërtet “Allahu Akbar”, autori sulmon 7 persona, mes tyre 3 policë
14/09/2017 - 9:14

Një ish-pacient i një spitali psikiatrik në Francë ka sulmuar shtatë persona mes të cilëve edhe tre efektivë policie, duke bërtitur “Allahu Akbar”.

Ngjarja ka ndodhur në qytetin francez Toulouse rreth orës 16:00 të ditës së djeshme, ndërsa autori është një 42 vjecar.

Pas ardhjes së forcave të shumta të policisë, ai është arrestuar, por edhe kur është futur në makinën e policisë, sulmuesi bërtiste në gjuhën arabe “Allahu është i plotfuqishëm”.

“Ishim duke biseduar në rrugë kur ai filloi të na sulmojë. Ai fillimisht e sulmoi djalin tim dhe më pas vajzën”, ka deklaruar një dëshmitar.

Të lënduarit u dërguan në spital për kujdes mjekësor, ndërsa nuk pati viktima.

Policia franceze tha se autori i dyshuar u lirua nga një spital psikiatrik në muajin prill.

/Oranews.tv/

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter

Read previous post:
Trafikantët e drogës-policit: Ju tregoj unë çfarë të bëni tani

Close