SHBA - Anthony Scaramucci: Në Uashington ka elementë që duan të rrëzojnë Trump
13/08/2017 - 18:23

Ka njerëz në Uashington që punojnë kundër Presidentit Donald Trump, tha ish drejtori i komunikimit i Shtëpisë së Bardhë Anthony Scaramucci.

Ai ka thënë se ekzistojnë elemente brenda Shtëpisë së Bardhë që po tentojnë ta nxjerrin jashtë presidentin Trump.

Ai ka folur për ABC News për herë të parë qëkur u shkarkua muajin e kaluar pas vetëm 10 ditëve në detyrë.

“Çfarë ndodh në Uashington.. është se presidenti nuk është përfaqësues i klasës së establishmentit politik, prandaj për kushedi çfarë arsyeje, disa persona kanë vendosur ta rrëzojnë atë,” ka thënë ai për ABC News.

 

/Oranews.tv/

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter

  1. kendveshtreim says:

    per te rrezuar nje njeri nje qeveri rrezohet sa here te duash ,ka metoda demokratike ,por per te mbajtur frymen fuqin dhe krenarin e nje kombi sic eshte amerika don angazhim masiv sejcili ne fushen e vet me mundesin e vet ne dobin e prgjidheshme permes vlerave unitetit dhe drejtesis ne to,vertet populli eshte pasqyra ulleheqesit dhe ulleheqesi pasqyre e popullit ,por per te gjetur pasqyrimi pozitiv,duhet orientim dhe angazhim efikas mbasi mundesit jane ,vertet populli eshte begati per ulleheqesit por dhe ulleheqesit duhet te jen begati per popullin,por duke mos u hyr te tjereve ne hak pergjat historise njerzore te vetmit qe kan pasur sukses ishin vetem ulleheqesit e drejt,ky eshte koment kujtesre vrejtje per te gjith mbasi amerika eshte i perbere nga cdo komb dhe i perket cdo kombi,gjerat artificiale pa drejtesi nuk kane ekzistence afat gjate ky eshte mendimi im

Komento

Read previous post:
Helikopterët e Vivas shuajnë zjarrin në pyjet e Rrogozhinës

Close