Një grua ka akuzuar zv/guvernatorin e Virginias për sulm seksual.

Meredith Watson pretendon se Justin Fairfax përdhunoi në vitin 2000, kur të dy ishin studentë në Universitetin Duke në Karolinën e Veriut.

Fairfax mohoi akuzat duke thënë se është viktimë e një fushate shpifjeje.

Guvernatori i Virxhinias dhe prokurori i përgjithshëm i shtetit janë ndërkohë të dy të përfshirë në radhët e racizmit.

Ai është akuzuar edhe nga një grua tjetër, Vanessa Tyson e cila pohoi se e detyroi të kryente seks oral me të në dhomën e tij të hotelit në konventën e partisë Demokratike në Boston në 2004.

Të premten, një firmë ligjore që përfaqëson Meredith Ëatson, lëshoi një deklaratë në emër të saj mbi akuzat.

Ajo tha se sulmi i Fairfax ishte i paramenduar dhe agresiv dhe detajet janë të ngjashme me ato të përshkruara nga Vanessa Tyson.

/Ora News.tv/