Përfshihet nga flakët toka pranë rrugës Korçë-Ersekë

Zjarri ka rënë në vendin e quajtur ‘Antenat’. Sipas raportimeve, flakët e zjarrit janë intensive dhe era favorizon perhapjen e tyre.

Nje banesë rrezikohej nga zjarri, por fatmirësisht dy mjete zjarrfikëse ndërhynë në kohë, duke lokalizuar dhe vënë flakët nën kontroll.

Dyshohet se zjarri është i qëllimshëm dhe është vënë nga banorët për të pastruar tokën.


Foto: Ilustrim

/Ora News.tv/