Ndërsa turma e protestuesve u shpërnda nga hedhja e gazit lotësjellës nga policia, para derës së Kuvendit u shfaq ish-Ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj, duke monitiruar situatën nga larg. 

Ngjitur me të tre persona të tjerë nxituan të bëjnë një selfie.

Më pas krah Xhafaj u shfaq dhe deputeti tjetër socialist, Fate Velaj.

Përplasje me policinë tentohet të hyhet në Kuvend: Gaz lotsjellës për të shpërndarë protestuesit


/Ora News.tv/