Lumi Vjosë në Permet ka nxjerrë një skelet njeriu. Policia në Përmet thotë se skelekti i pjesshëm u gjet rreth orës 17:00 të së dielës në shtratin e lumit.

Sipas policisë skeleti është i pjeshëm dhe i paidentifikuar, ndërkhë që janë gjetur edhe disa tesha.

"Ky shtetas dyshohet të jetë mbytur në lumin Vjosë  para disa muajsh në Greqi. Nga teshat e gjetura  dyshohet të jetë shtetas nga vendet e treta", sqaron policia.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Përmet.

/Ora News.tv/