Cristiano Ronaldo është ndër lojtarët më të paguar në botë, dhe si i tillë, ylli portugez ka në pronësinë e tij, makina nga më të kushtuarat në botë, shtëpi nga më marramendëset dhe shumë orendi të kushtueshme.

Shpesh, futbollisti ndan me miqtë e tij në rrjetet sociale foto nga vila e tij, që sipas mediave kap shifrën e 6.5 milionë dollarësh e cila ndohet në provincën e La Finca në Pozuelo de Alarcon.

Burime pranë lojtarit bëjnë me dije se shtëpia e tij përbëhet nga 7 dhoma gjumi, 8 banjo, pishinë dhe një palestër.


/Ora News.tv/