Një sulm me thikë ka tronditur Vienën mbrëmjen e së mërkurës, ku mbetën të palgosur rëndë 2 gra dhe një burrë.

Ngjaja ka ndodhur pranë stacionit të metros bë zonën Praterstrasse.

Media austriake raporton se policia ka gjuajtur mbi personin e dyshuar të sulmit, por deri më tani ai rezulton i paindifikuar dhe i lirë.

Ngjarja ka shkaktuar panik tek qytetarët, ndërsa policia u ka kërkuar banorëve të qëndrojnë në ambiente të mbyllura.

Sipas informacioneve të para,  tre persona të plagosur rëndë janë të moshës 40-50 vjeç dhe kanë qënë kalimatarë të rastësishmë në park teksa janë qëlluar me thikë nga agresori.

/Ora News.tv/