Falë ndërhyrjeve të tij, Kroacia arriti deri në finalen e madhe të Kupës së Botës, ndërkohë që Danijel Subasic nuk ka lënë pa treguar reflekset e tij si portier as jashtë fushës së blertë.

Episodi sa qesharak, aq edhe i rrëzikshëm, pasi do të sillte dëmtime për mbrojtësin, ka ndodhur në kohën kur kombëtarja kroate u kthye në atdhe, vetëm pak orë pas pozicionimit në vendin e dytë të Kupës së Botës.

Gjatë festimeve në pjesën e hapur të autobuzit, mbrojtësi kroat, Domagoj Vida  humbi ekuilibrin, por Subasic tregoi dhe njëherë cilësitë, duke e kapur për fanelle.

Tags